škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg'de rolantideki sorunum icin tavsiyelerinizi bekliyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım Lpg'de iken yolda giderken isiklarda veya dur-kalk trafikte yavasladıgım anda stop etme sorunu ile karsı karsıyayım. Bu sorun her zaman olmuyor, gunde bir iki defa ama cok soguklarda daha sık araliklarla yapiyor.Simdi*Ankara'da "montaj yaparken musteriyle baklava sarmasi olan ama iş ariza tamirine geldiginde burun kiviran veya bunun beyni bozuk deyip beni bir suru masrafa sokup da sonra hicbirsey degismeyecek olanlarin haricinde" bir atiker bayisi önerebilecek olan varsa cok sevinirim.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zor çözülecek bir sorun gibi durmuyor. öncelikle sorun lpg de mi oluyor sadece yoksa benzinde de oluyor mu ona bakmak lazım. benzinde de oluyorsa boğaz kelebeğine bakılmalı, ateşlemeye bakılmalı.  beyin bozukluğu falan daha sonra bakılacak şeyler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herseyden once tedbir amacli bogaz kelebegini temizleyip kalibrasyon yapmakta fayda var. zarari olmaz ;)

Sonrasinda lpg ciye gidip ayar yaptirmakla ise baslanabilir. Ayar yapildiktan sonra tekrarlarsa lpg ci amcanin oper ellerinden regulatoru mu beyni mi artik neyiyse cozecek sorunu ;)

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun sadece lpg'de ortaya cikiyor. Benzindeyken sikinti yok. Dediklerinizin hepsi; ozellikle bogaz kelebegi temizligi ve adaptasyonu bircok defayapildi ama sorun duzelmedi. Hatta egr valfini bile degistirttim. O yuzden su noktadan sonra Ankara'da bu problemi cozme kapasitesi olan bir lpg'ci tavsiyesine ihtiyacim var.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
atikerle ilgilenirler mi bilmiyorum ancak lovato damla otogaz var şaşmazda. işini layığıyla yapan bir firma. sorununuzu çözeceklerini düşünüyorum.

Çevrimdışı ünal13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hem benzinde hemde tüpte yapiyorsa hava hortumlarini kontrol et.bendede aynisi oldu.ayagimi frene atiyorum tam durdugunda stop ediyordu.onu değiş bunu değiş dediler faydasi olmadi.sorun hava hortumundaki çatlak çikti

Çevrimdışı tugrul875

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim arabada sogukken benzinden gaza geçtiğinde  stop etmeye zorluyo gaza yuklenirsem  bisey olmuyo ama normal gaz verdigim zaman stop ediyor acaba aynı sorunla mi karşı karşıyayız

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugrul875;566633
Benim arabada sogukken benzinden gaza geçtiğinde  stop etmeye zorluyo gaza yuklenirsem  bisey olmuyo ama normal gaz verdigim zaman stop ediyor acaba aynı sorunla mi karşı karşıyayız

Yok hocam bende benzinden gaza gecerken herhangi bir sıkıntı yok.