škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

HGS Geçişi ve Düzenbazlık

octa · 7 · 8812

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta aracım Safranbolu'da "hata şanzıman" uyarısı vermişti. Yakınlarda hiçbir özel servis olmadığı için aracımı kasko'dan çekici ile en yakın "yetkili servis"e götürmesini istedim. Ereğli veya Düzce'den Düzce'deki daha mantıklı geldi ve aracı gönderdim. Araç mecburi olarak paralı otoyoldan gitmek durumundaydı. Çekici Bolu/Gerede'den girip Düzce/Kaynaşlı'dan çıkış yapmış. 93 km'yi paralı yoldan gitmiş. Toplam yol da 190 km üzerinde bu arada...

Daha sonra HGS etiket bakiyesi kontrol ederken, 13,50 TL para kesildiğini gördüm. Müşteri hizmetlerini aradım ve aracımın çekici üstünde arızalı olarak o yoldan götürüldüğünü belirttim. Görevli kişi, aracı mobese görüntülerinden kamyon üzerinde gittiğini doğruladı. Ben de kendilerine kamyon üzerindeki araçlardan da ücret kesilip kesilmediğini sordum. Hayır yanıtı aldım. Zaten bu mantıkla, çekici üzerinde giden HGS etiketli 3-4 araban her seferinde bu paraların kesilmesi lazım. Böyle bir şeyi daha önce duymadım.

Para iadesi için talep açtım ve 3 gündür bekliyorum. Kasko'yu henüz aramadım ama HGS olumsuz davranırsa, kasko'yu arayıp soracağım. Sonuçlanınca buraya durumu yazacağım.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Parayi geri iade etmezse ilgili kurum cok sacma olur. Teknik acidan, hgs etiketiti okuyucudan gectigi icin bakiye dususu normal, iade etmesi de normal olacaktir.

Aklima hemen, yolda bir suru ikinci el oto tasiyan tirlar geliyor her biri icin (etiket olmasa bile plakalar okunabiliyor) para kesmesi hatta gecisi ihlali yaptigi icin ceza uygulamasi gerek.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir bilgi daha vereyim. Aracın giriş ve çıkış yaptığı yolda 1. sınıf geçen otomobilin ücretini müşteri hizmetleri 12.50 TL olarak belirtti. Benden de 13.50 alınıyor, şaka gibi. Kuruşun peşine düşüren sisteme inat ettim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında sistem düzgün işlemiş. Çekici üzerinde de olsa aracınız hgs cihazı altından geçmiş , sistem okumuş ve ücret tahsil etmiş. Bunu sistemin bir açığı olarak düşünebiliriz. Geçişlerde tahsilatı görerek insan yapmıyor, hatada bundan kaynaklanıyor ve sadece sizin başınıza gelmiş bir olayda değildir. Münferit olarak değerlendirilebilecek bu olay için tek yapmak gereken  araç sahibinin uyanık olup ücret iadesi için başvurması. Zaten inceleme sonucu iade yapılıyor. Bende almıştım iade. Ama eksik iade konusunu takip edin, bence tam yapmaları gerekir.

Tır üzerinde taşınan araçlar içinde bu işlemleri zaten firma sahipleri yapıyordur. Aksi takdirde paracıkları boşa gidecektir. Veya hgs etiketlerini araç üzerinde bırakmazlar.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2019, 13:39:56 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son durum; kesilen miktar, HGS bakiyesine iade edildi. Yanlışlık düzeltilmiş oldu.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651902
Bir bilgi daha vereyim. Aracın giriş ve çıkış yaptığı yolda 1. sınıf geçen otomobilin ücretini müşteri hizmetleri 12.50 TL olarak belirtti. Benden de 13.50 alınıyor, şaka gibi. Kuruşun peşine düşüren sisteme inat ettim.

Asil ironi ve biyik vurgun arac sahibinden 13,5 tl kesen sistem onu kendi bilgi bankasina 12.5 Tl olarak kaydediyor demek ki. Bir aractan 1 tl oradan bir ayda yuzbinlerce kere gecis oluyor bu aradaki fark nereye kime gidiyor?! Daha bilmedigimiz neler cikacak kim bilir....!!!

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürekli paralı güzergah kullanmasam da bir kaç kere girişi okumayıp en uzun mesafe ücreti kesildi. Mesaj yoluyla iletişime geçip zamanla düzeltildi. Umarım yazılım düzeltilir, çünkü olmayacak istikametten ücretlendirmeler oluyor.:confused: