škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

>> Hakan Köy Yolunda <<

lrfan · 33 · 10817

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bu akşam evet diyebilirim ama başka zaman bilmiyom :lol:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;65153
Daha güzeli valla :hanz:
Bir şey dikkatimi çekti,senin araba standart zaten arazi modunda,ciddi yüksek ya da benim gözler benim arabadan dolayı Fabia'nın standart yüksekliğini unuttular artık :hanz::hanz::hanz:
Çok yüksek yahu,çamurluk boşluklarına bak.

Alıntı yapılan: FF;65158
Düz durmuyor tabii de bende zaten çamurluk aralığından hesap yaptım :hanz::hanz:
Dediğim gibi benim gözler benim arabaya alıştığı için standart yükseklik çok gözümü tırmalıyor ondan olsa gerek :hanz::hanz::hanz::hanz:
Sen off road dergilerine fotoğraf göndermeyi düşündün mü hiç? :hanz::hanz::hanz::hanz:
Ayın otomobili seçilmezsen bende Baki değilim :hanz::hanz::hanz:

Fabia'da hakikaten çok ama çok geniş bir çamur aralığı var. Altı yere gayet yakın olduğu halde siz Fabia severleri yay takmaya sevk eden de bu büyük boşluk. Sanırım görsel açıdan yaydan da önce, efendi bir teker büyütme yapmak gerekli. Örneğin Choice modellerinde bu kadar dikkat çekici bir durum yok.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;65208
Fabia'da hakikaten çok ama çok geniş bir çamur aralığı var. Altı yere gayet yakın olduğu halde siz Fabia severleri yay takmaya sevk eden de bu büyük boşluk. Sanırım görsel açıdan yaydan da önce, efendi bir teker büyütme yapmak gerekli. Örneğin Choice modellerinde bu kadar dikkat çekici bir durum yok.:ok:

Çapı büyüttün yol tutuşta iyileşdi mi? :) Helezon takmanın önceliği performans ve yol tutuştur benim açımdan,ha kimisi vardır sadece görsellik için yapar tercihtir o da.Öyle olmasa milyon dolarlık bu amortisör ve helezon markaları olmazdı zaten.Bizim arabalarda 15" jantta olsa hiçte öyle fazla bir iyileşme yoktur görüntüde,gene leylek gibi havadadır araba,toplam çap olarak arada çok az birşey oynuyor zaten.Üstelik Türkiye'ye pek çok ithal araba gibi yüksek gönderiliyorlar.Sırf aman arabanın altı vurmasın yurdum angut yollarında diye arabanın rijitliğinin içine ediliyor kimsenin haberi yok.

Çevrimdışı Floydian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;65208

Bir nevi katılıyorum. Daha büyük tekerlek çapı arayı daraltıyor ama araba genel olarak yukarı kalkıyor.

Alıntı yapılan: FF;65233
Çapı büyüttün yol tutuşta iyileşdi mi? :) Helezon takmanın önceliği performans ve yol tutuştur benim açımdan,ha kimisi vardır sadece görsellik için yapar tercihtir o da.Öyle olmasa milyon dolarlık bu amortisör ve helezon markaları olmazdı zaten.Bizim arabalarda 15" jantta olsa hiçte öyle fazla bir iyileşme yoktur görüntüde,gene leylek gibi havadadır araba,toplam çap olarak arada çok az birşey oynuyor zaten.Üstelik Türkiye'ye pek çok ithal araba gibi yüksek gönderiliyorlar.Sırf aman arabanın altı vurmasın yurdum angut yollarında diye arabanın rijitliğinin içine ediliyor kimsenin haberi yok.

Önceki arabamda yay vardı. Çokda memnundum. Yalnız performans artışı ahım şahım değil. Geniş tabanlı bir yüksek performans lastiği ile desteklenmesi şart. Bu ikisi yapıldığında bile coilover kadar performans alınamıyor. Tabi ikisinin arasında az büz bir maliyet farkıda yok.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;65153
...Bir şey dikkatimi çekti,senin araba standart zaten arazi modunda,ciddi yüksek ya da benim gözler benim arabadan dolayı Fabia'nın standart yüksekliğini unuttular artık :hanz::hanz::hanz:
Çok yüksek yahu,çamurluk boşluklarına bak.
Hakan Contiler' i iyiden iyiye erittiği için, iyice açıldı tekerlekle çamurluk arası.:rm::hanz::adm::rm::hanz::adm::rm::hanz: :adm:

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
irfan hocam ben anladım bu hakanın da arabayla bir sorunu var .kesinlikle adam egosunu tatmin ediyor.bu adama 4x4 vermemek lazım:)
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: s.alkan;65262
irfan hocam ben anladım bu hakanın da arabayla bir sorunu var .kesinlikle adam egosunu tatmin ediyor.bu adama 4x4 vermemek lazım:)

Hakan'ın sürdüğü Fabia zaten bir nevi Yeti olmuş  :)

Yeti olsa altında Ankara Kalesinin burçlarına çıkar  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Hakan' ın arabanın üstü Fabia I ma alt kısım komple Yeti zira testlerini Hakan yaptı onun.:kiki:

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vaoov! müthiş alet :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;65277
Hakan' a bundan almak lazım:

İşte benim proje.:++: Bir de ben "Cordoba'yı yükseltmek mümkün mü?" deyince dalga geçiyordunuz.:hanz:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;65259
Hakan Contiler' i iyiden iyiye erittiği için, iyice açıldı tekerlekle çamurluk arası.:rm::hanz::adm::rm::hanz::adm::rm::hanz: :adm:

her virajda yan yan gidiyorduk ugur abi lastıkmı kalır.:hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Golf ne güzelmiş be yav...

Valla ha demin denedim karda napar diye (ama kar sadece havada kar, sıcaklık 0 civarı yerlerde sıvımsı) 40 la yine döndüm kavşağı tabi sınırlı kaymalı, İstanbul yolunda yine düzlüğümde yoğun kar altında 150 ile ip gibi tutuyordu yolda, garip lastik vesselam bi parçalayamadım şu Contileri :++: :++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;65355
Golf ne güzelmiş be yav...

Valla ha demin denedim karda napar diye (ama kar sadece havada kar, sıcaklık 0 civarı yerlerde sıvımsı) 40 la yine döndüm kavşağı tabi sınırlı kaymalı, İstanbul yolunda yine düzlüğümde yoğun kar altında 150 ile ip gibi tutuyordu yolda, garip lastik vesselam bi parçalayamadım şu Contileri :++: :++:

Senin contiler ne üretimi Hakan?

Ben dikkat ettimde kışlıklar Fransız üretimi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI