škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam filmi yeniden yasaklandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;627577
[MENTION=10351]macrostr[/MENTION] Hocam Milleyet'in utanmaz olduğu konusunda hem fikirim, ancak haber doğru. Videosunu izledim dün. Transit sürücüsü ön cama film çektirmiş, yol siyah gözüküyor. Polis de sök öyle gidebilirsin dedi. Haberci soruyor, nasıl oldu diye. Görüş mesafem arttı, çok memnunum diyor.

İnsanımız bir uygulamayı abarttığı için başımıza bunlar geliyor hep. En açık tonlu cam filmleri vs. olsa bu kadar inatlaşılmayacaktı bence. Adamın arabasında hiç bir yer gözükmüyor. Kurunun yanında yaş da yandı anlayacağımız.

Ben aracıma cam filmi yaptırmaya gittiğimde herkes en koyusunu yaptırıyordu, ben en açığını yaptırmıştım.

Ancak şu bir gerçek, bu iş böyle olmamalıydı. Devlet ABD, Almanya'daki gibi standart belirleyecekti. Örneğin diyecekti ki ışık geçirgenliği %60'ın altı filmler yasak.

Yurt dışında polislerde bir cihaz var. Çevirmede camı indirip camı cihazın (tint meter enforcer) içine sokuyor ve ışık geçirgenliğini görüp ona göre ceza uyguluyor.

Devlet deseydi ki %60'ın üzerindeki camlar yasak, ruhsata işleme bedeli de ₺ 100. Emin olun hem daha çok karlı çıkardı, hem de bu kadar insanı kızdırmamış olurlardı.

Bu arada ben bu yasağın kalkacağını düşünüyorum 2019 başkanlık seçimlerinden önce. Bir standart getirtip, birilerini hem zengin edecekler hem de serbest bıraktık diyecekler.

:) Tipik medya istediği yönde haber hazırlıyor.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Günlerdir konuşulan cam filmi yasağı konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Bakan Soylu, 'Cam filmi bugün tamamen yasak. O yasak kalkıyor. Belli bir standart geliyor. Ön, arka, yan camlarda ne kadar olacak, kimler üretebilir… Her şeyin yukarıdan aşağı standardize edildiği bir süreci arz edeceğiz' dedi. Cam filmi cezasına da değinen Soylu, 'Cezaları 8-10 gündür tamamen kestik. Bir tane ceza kesilmeyecek bu konu aydınlığa kavuşana kadar. Talimat verdim bu konuda' açıklamasında bulundu

Çevrimdışı skodaciho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir gün serbest bir gün yasak :D Devlette şaşırdı ne yapacağını arkadaş.