škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam filmi yeniden yasaklandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Samsun Emniyet Müdürlüğü uyardı… Son gün 1  Şubat!  

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan  yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli cama yeniden  yasak getirilmesinin ardından Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri  sürücüleri uyardı.

Samsun Haber - İl Emniyet Müdürlüğü Trafik  Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı  iç kavşakta yönetmelik değişikliğiyle ilgili uygulama yaptı.  1 ŞUBAT 2018'E KADAR Araçlarında cam filmi ve renkli cam bulunan sürücüleri uyaran ekipler,  yönetmelik değişikliğini hatırlattı. Uygulamada, sürücülerin plakalarını  not eden ekipler, araçlarındaki cam filmlerini 1 Şubat 2018 tarihine  kadar söktürmeleri konusunda uyarıda bulundu.  Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yasak gelmesinin  ardından yapılan uygulamada 847 araç sürücüsünün uyarıldığı belirtildi.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ülkenin ekonomisi vergiyle ve cezayla dönerse böyle olur işte.

Ceza yiyip itiraz eden, dava açan vs. olursa süreç hakkında bizi bilgilendirsin lütfen.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende buna hastayım. Değerli müşterilerimiz lafını kullanan tuv türk senden başka bu isi yapan varmi ki müşteri diyorsun bize. Değerli sögüşlediklerimiz şeklinde olmalı hitabet.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
2 ay önce aracımı muayeneye sokmuşum ve hafif kusur bile yazılmamışken çıkıp yasak diyecekler. bu başlığı hergün gördüğümde içimde özel duygular uyanıyor...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Binlerce muayenesiz ve sigortasız araç, ehliyetsiz şoför trafikte dolaşırken uğraştığımız işlere bak. Polisler sigortasız aracı çeviriyor, sigorta yaptırtıp ceza yazmadan yolluyorlar, ancak mevzu cam filmi olunca çatır çatır ceza kesiyorlar.

Kimse bana terör vs. için demesin. Terör eylemi yapacak kişi başka bir çözüm bulur ki, terör eyleminde kullanılan araçların kaç tanesi cam filmli bu istatistiğe bakmak lazım.

Yiyin efendiler yiyin bakalım garibanın parasını, gün gelecek kursağınızda kalacak yedikleriniz...

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Utanmaz milliyetin yaptığı habere bak, "Sürücüler ise yeni uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi". Sayfasını açmak bile hata ama işte açıyoruz....

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Suruculer uygulamadan memnunsa ilk etapta niye film taktirmislar acaba :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10351]macrostr[/MENTION] Hocam Milleyet'in utanmaz olduğu konusunda hem fikirim, ancak haber doğru. Videosunu izledim dün. Transit sürücüsü ön cama film çektirmiş, yol siyah gözüküyor. Polis de sök öyle gidebilirsin dedi. Haberci soruyor, nasıl oldu diye. Görüş mesafem arttı, çok memnunum diyor.

İnsanımız bir uygulamayı abarttığı için başımıza bunlar geliyor hep. En açık tonlu cam filmleri vs. olsa bu kadar inatlaşılmayacaktı bence. Adamın arabasında hiç bir yer gözükmüyor. Kurunun yanında yaş da yandı anlayacağımız.

Ben aracıma cam filmi yaptırmaya gittiğimde herkes en koyusunu yaptırıyordu, ben en açığını yaptırmıştım.

Ancak şu bir gerçek, bu iş böyle olmamalıydı. Devlet ABD, Almanya'daki gibi standart belirleyecekti. Örneğin diyecekti ki ışık geçirgenliği %60'ın altı filmler yasak.

Yurt dışında polislerde bir cihaz var. Çevirmede camı indirip camı cihazın (tint meter enforcer) içine sokuyor ve ışık geçirgenliğini görüp ona göre ceza uyguluyor.

Devlet deseydi ki %60'ın üzerindeki camlar yasak, ruhsata işleme bedeli de ₺ 100. Emin olun hem daha çok karlı çıkardı, hem de bu kadar insanı kızdırmamış olurlardı.

Bu arada ben bu yasağın kalkacağını düşünüyorum 2019 başkanlık seçimlerinden önce. Bir standart getirtip, birilerini hem zengin edecekler hem de serbest bıraktık diyecekler.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'cam filmi' talimatı
Erdoğan'ın gelen tepkilere kayıtsız kalmadığı ve "Bu işi düzeltin" diye talimat verdiği söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'cam filmi' talimatı

Süleyman Özışık, bugünkü köşe yazısının bir bölümünü cam filmine ayırarak, aldığı duyumlarda MTV'de olduğu gibi, geri adım atılacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın "Bu işi düzeltin" talimatını verdiğini söyledi.

Süleyman Özışık'ın o yazısı; Cam filmlerine getirilen yasak, MTV'ye getirilmek istenen zam ölçüsünde tepki gördü, görmeye devam ediyor.

Kolay değil...

5 milyon insanı ilgilendiren bir yasak ve yaklaşık 1 milyar TL çöpe gitmiş olacak. "Yasak" kararının alınmasından bir gün sonra kesilen cezaları hesaba katmıyorum bile..

Aldığım duyumlara göre, gelen şikayetler tıpkı MTV zammında olduğu gibi geri adım atılmasına neden olacak. Erdoğan'ın gelen tepkilere kayıtsız kalmadığı ve "Bu işi düzeltin" diye talimat verdiği söyleniyor.

Olan, cam filmini söktürmek zorunda kalanlarla, cam filmi yüzünden ceza yiyenlere olacak anlayacağınız...

Memurlar.Net

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüm yolu da TüvTürk gibi tek bir kuruluşa mahkum edilerek yapılır. Yandaş zengin edilir, olan diğer insanlara olur.

Bu işin standartı olması lazım. Terör olayı diyorlar, Peugeot ve Ford'un Connect tarzı araçlarında fabrika çıkışlı renkli cam var. Benim cam filminden daha koyu. Terör eylemi yapacak insan gidip de cam filmli araç kullanmaz. Panelvan kullanır, fabrika çıkışlı araç kullanır vs. vs.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-haberi-cam-filmi-yasaginda-cumhurbaskani-erdogan-devreye-girdi,ORXOYctkxUuNOlS6CvHtIQ
Son dakika haberi! Otomobillere cam filmi takılması Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yasaklanmış ve sürücülerden tepki gelmişti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlıklıklara bu konuda çalışma yapılması için talimat verdi.
Konu AK Parti'nin son MYK toplantısında gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre İçişleri Bakanlığı, terörle mücadele açısından bir sorun olup olmadığı yönünde görüş bildirecek ona göre bir adım atılacak.
Araçlara cam filmi takılması önce serbest bırakılmış ancak daha sonra yapılan düzenleme ile yasaklanmıştı. Gerekçe olarak da terörle mücadele gösterilmişti.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;627657
https://www.google.com.tr/amp/s/m.haberturk.com/cam-filmi-yasagina-erdogan-talimati-1706586-amp#ampshare=http://www.haberturk.com/cam-filmi-yasagina-erdogan-talimati-1706586-ekonomi

Sanirim yeni duzenleme gelecek ve mağduriyetleri sonlandirilacak milletin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
valla garip ulkeyiz. tayyip erdogan'ın bu tip sikintilarda araya girip maduriyetleri gidermesi hoş gorunebilir.

ama kardesim bi işi de adam gibi yapin da, cumhurun başı cam filimine de karismak zorunda kalmasin yaa.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;627682
valla garip ulkeyiz. tayyip erdogan'ın bu tip sikintilarda araya girip maduriyetleri gidermesi hoş gorunebilir.

ama kardesim bi işi de adam gibi yapin da, cumhurun başı cam filimine de karismak zorunda kalmasin yaa.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cumhurun başı olmadan adım atılıyor mu ülkede? Her şeyden haberi vardı başta. MTV zammında olduğu gibi cam filminde de Erdoğan iyiyi oynuyor. MTV zammından haberi olmaması mümkün mü? Ya da cam filminden haber olmaması. İmkanı yok.

Bunlar tribünlere yönelik hareketler ;)