škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

""yardım"" trafik ceazsı!l ütfen cevap

hiko · 16 · 5210

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kırmızı ışık ihlalinden adıma ceza geldi. Ancak resimlere dikkatli bakınca ben yaya geçidini geçmişim, hatta diğer kavşağa (ikinci lambaya) geldiğim zaman hala soldan gelenlere kırmızı yandığı için arabalar bekliyorlar.
Buna göre itiraz etsem haklı çıkarmıyım yoksa sarı da geçmişin deyip, bir de mahkeme masraflarını da mı öderim (sarı da geçmek yasak diye biliyorum). Şimdi 15 gün içerisinde ödersem. 140TL nin % 25 eksiğini, eğer mahkemeyi kaybedersem 60-70tl masraf dahil 200 tl öderim. Ne dersiniz??

NOT::Arkadaşlar,, plakayı özellikle sildim, sizlerle ilgili değil,

]
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 23:15:52 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaya geçidinde bekleyene bile ceza kesiyorlar abi.En iyisi ödemek.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;262076

Sevgili Doğan,  teşekkür edrim.
Resime göre, ben lambaları geçtikten sonra kırmızı yanmış gibi algılıyorum. Resimde yaya geçidi üzerinde olsam zaten hiç kafaya takmayacam. Dediğin gibi yaya geçidinden önceki kalın şeritte bile dursan ceza geliyor.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Resimde görüldüğü üzere; Kırmızı ışık ihlali açık? sarıda geçtiğinizi ispatlarsanız(!) "cezaya itiraz" edebilirsiniz. Sarıda geçmek ihlal sayılmıyor.

Ceza uygulaması için birkaç çift laf söylemek gerekirse;

İstanbul EDS sisteminden bayağı faydalanması gerekli Ankaradakiler,çünkü  bu işi pek becerememişler, ihlal bu şekil tespit edilmemelidir. Kuşkuda bırakıyor sürücüleri (!) oysaki kanun da katalog suç; çelişki ve kuşkuya yer verilmemesidir.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;262076

Yaya çizgisine ihlalden kesiliyor o cezalar :) Karayolları Trafik Kanunu kesin diyor... :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Yaya geçidini bu kadar mesafe geçmişken kırmızının yandığını varsayıyorum, öncesinde mutlaka sarı yanmıştır ve sen sarıda geçmişsindir abi. 105 lirayı ödeyip bir dahakine daha dikkatli olmak en iyisi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bütün gün anadolu yakasında olduğum bir gün avrupa yakasında park cezası yemiş benim araba :) cezayı kesen memuru telefonla buldum, adam abartmıyorum dinlemiyor bile ne dediğimi... ceza geldiyse ödeyin beyfendi diyip kapatıyor... sonra babam da polis olduğundan o na arattım. sonra o cezayı kesen memur beni aradı, makbuz numaralarını falan aldı, gitti kontrol etti, senin plaka kaç diye aradı tekrar, çektiği fotoğrafla karşılaştırdı, tekrar aradı, pardon harf hatası olmuş kardeşim, sen elindeki makbuzu ödemeden atabilirsin dedi :) daha sonra arabayı satarken de çıkmadı karşıma ceza, demek ki halletmiş... özetle şahsi olarak yapacağınız hiç bir girişim karşılık görmez ve aksine daha fazla sinirlerinizi bozar, gereksiz gerer, sonuç da vermez... siz indirim hakkınız varken ödeyin bence, nasıl olsa makkeme bile açsanız dinleyen olmayacak...
ek olarak da o kameralar belli bir süre gecikme ile çekim yapıyor ki açıdan dolayı plaka okunabilsin, diye biliyorum...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence ödemek en iyisi abi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2010 yılı mart ayının 5.de gece 00.05 de dur ihtarına uymama cezası gelmişti 3 ay sonra.bende hatırlamıyorum diye polise ödemeyeceğimi söyledim ve mahkemeye verdim mahkeme halen devam ediyor.130 tl idi ödemedim 90 tl ödeyecektim sonra octi kaza yaptığımdan dolayı perte çıkarken ödemek zorunda kaldım 160 tl olarak.mahkeme halen devam ediyor,bende katılmıyorum.ellerinde belge falan yok,mahkeme sonuçlanmadı.bu arada mahkemeye 7 kere gittim geldim,şaban'ın filmindeki sahneye döndü git gel yemek yedik oralarda geçen zamanlara mı yanayım,sinir olmak için mahkmeye vermek birebil geliyor.Adaletin nasıl dağıtıldığına şahit olduk bu arada.Demek istediğimi anlamışsındır herhalde.ona göre un hamurla diyorum vesselam.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;262187
2010 yılı mart ayının 5.de gece 00.05 de dur ihtarına uymama cezası gelmişti 3 ay sonra.bende hatırlamıyorum diye polise ödemeyeceğimi söyledim ve mahkemeye verdim mahkeme halen devam ediyor.130 tl idi ödemedim 90 tl ödeyecektim sonra octi kaza yaptığımdan dolayı perte çıkarken ödemek zorunda kaldım 160 tl olarak.mahkeme halen devam ediyor,bende katılmıyorum.ellerinde belge falan yok,mahkeme sonuçlanmadı.bu arada mahkemeye 7 kere gittim geldim,şaban'ın filmindeki sahneye döndü git gel yemek yedik oralarda geçen zamanlara mı yanayım,sinir olmak için mahkmeye vermek birebil geliyor.Adaletin nasıl dağıtıldığına şahit olduk bu arada.Demek istediğimi anlamışsındır herhalde.ona göre un hamurla diyorum vesselam.

aynen katılıyorum, :) başka iş güç yoksa ve vakit geçirecek ama netice alınamayacak bir uğraş aranıyorsa dava açılabilir... :) değişiklik olur işte, mahkemeye git gel falan ortam değişir hepsi o.. :) devletin memuru yalan mı söyleyecek kardeşime varır sonuç, ööyle arkasına baka baka uzaklaşır sonra insan :) işin şakası tabi de, çok can sıkacağı kesin...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bütün ilgi gösteren ve göstermeyenlere teşekkür ederim, bu bir örnek olmuştur diye düşünüyorum. Yarın gidip, 105 TL yatıracağım, kendinize ve kırmızıya iyi bakın.

Çevrimdışı pc0576

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abi en iyisi öde uğraşma boşuna stress yapcan koşturcan :SS

iki gün önce ikinci cevirmemde durdurulup 128 km hızdan 140 lirada ben yedim Kırklareli çıkışında sagolsun memurbeyler telefona ceza yazmadılar neyseki,

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel karar tam diyicektim abi :) Geçmiş olsn
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bayramda eskişehirde dikkatimi çekti sarı ışıklar hiç çalışmıyor. direk yeşil kırmızı çalışıyor. acaba benim geçtiğim ışıklarmı öyle diğerlerinde sarı lamba varmı bilmiyorum.

ama ilk yorumum elektrikten tasarruf herhalde oldu.

Çevrimdışı 19tumen

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları da UYARALIM !

:)

İSTANBUL DA, EDS sistemi kurulmadan önce; ışık ihlallerinden dolayı meydana gelen kazalardaki can kaybı azımsanmayacak derecede fazla idi. Şimdi ise; Sürücüler EDS tabelası gördüklerinde sarı yandığında Frene basıyorlar, Eskiden sarı yandığında gaza yükleniyorlar dı :sopa:

Dikkatli ve kontrollü sürücüler için değil zaten EDS, kendini bilmez,kural tanımaz kişiler (belli başlı hayvan cinsleri) içindir.