škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arka silecek su problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CanoCan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
a7 arka silecek motor sesi var fakat su atmıyor.dışarıdan iğne ve sirke uyguladım olmadı. bagaj iç kaplama nasıl sökülür ? hortumlara bakmam gerek sanırım. bu konuda tüm bilgi paylaşımlarını alabilirim.tşkr.ederim.kazasız ve cezasız günler .

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Silecek kolunun basladigi yerdeki kapagi sokun ucunda silecek suyunu atan bir meme var onuda soktukten sonra basincli hava tutarsaniz acilacaktir.Biz A5 kasada bu sekilde cozduk sorunu.

Çevrimdışı ciko44

• SuperB 3 1.6 Dsg Prestige
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Silecek suyunun haznesi üzerinde bir filtre yok mu?
Neden tıkanıyor acaba?

Çevrimdışı TvBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arka silecek suyu nerden açılıyor, yeri neresi ben bilmiyorumda

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TvBurak;630734
Arka silecek suyu nerden açılıyor, yeri neresi ben bilmiyorumda

silecek kolunu geri ittirince atması gerekiyor normalde

Çevrimdışı TvBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yok bendede çalışmıyor aracı aldıgımdan beri. Birde su fırlatan yuva nerde onuda göremedim.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen sene benimde aynı sıkıntı vardı kapağı kaldırdım su fışkırtan memeyi çalmışlar. servise gittim.  

Birde normal su ekliyorsanuz kireçlenme yapabilir

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arka sileceğin kapağını sökün içinde suyu püskürten meme var onu asılınca çıkıyor. Temizleyip tekrar takın sorun çözülecektir

Çevrimdışı TvBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Biyologmali;630763
Arka sileceğin kapağını sökün içinde suyu püskürten meme var onu asılınca çıkıyor. Temizleyip tekrar takın sorun çözülecektir

Arka silecek kapağını çıkarttımda şu memeyi çıkaramadım.

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim a5 te yukarı doğru asılınca çıkıyor

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimki de tıkanmıştı, kapağı çekip çıkartınca meydana çıkan, suyun çıktığı iki tane metal uç var, toplu iğne sokup temizledim. Şimdi çalışıyor. Çalışmasına çalıştı ama, bu sefer de neden iki tane uç yapmışlar diye merak ettim, genelde bir tane olur. Biraz su püskürtüp dikkatli bakınca, deliklerden birinden tazyikli, diğerinden daha düşük tazyikli su geldiğini fark ettim. Arka camın tamamını ıslatsın diye yaptıklarını tahmin ediyorum, vay be mühendisliğe bak. :) Silecekler çalıştırılmadığı zamanlarda su çıkan deliklerin yukarı bakar konumda durması (aracın seyir halinde yarattığı, arka camdan arka kaputa akan rüzgara karşı durması) ve ön sileceklere göre daha az kullanılmasından dolayı zamanla toz girip tıkıyor olmalı diye düşünüyorum. Ara ara çalıştırmak lazım.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sudaki minerallerden dolayı tıkanıyor. özellikle de kireç.

Çevrimdışı darkbloodshed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cam suyunu bitirmemeye dikkat edin cam suyu bitince oluyor sonra kendi kendine düzeliyor

Çevrimdışı Crow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konsantre cam suyu alıp şişe su ile sulandırıp su deposuna süzerek doldurmama rağmen arka silecek memesi sürekli tıkanıyor. Memeyi sökünce borudan su gelişi gayet iyi.  Şunu fark ettim aracı park ettiğim yer sürekli güneş aldığından fıskiye memesi içinde kalan su tortu yapıp tıkıyor.