škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AMAGUGAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar
formu yeni üye olduğum için sorularım olacak yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk.ederim.

saygılar

bun dan 4 ay önce 2013 model skoda octavia elegans cr aldım.
öncelikle yanlış yerdemiyim.a5 kasamı a7 kasamı

aracım 110 km sonrası rüzgar sesi var
emniyet kemerlerinin tokaları sürekli aşağıya düşüyor
emniyet kemerleri üst bölmelerinde bozuk yolda sürekli ses var.
aracıma multimedya düşünüyorum.marka model uyumlu olanı
izmir aliağa da ikamet ettiğimden izmirde özel servise gitmek istiyorum.bilinen özel servis varmı veya yetkili servisine mi gitmeliyim
aracım dsg olduğundan ve ilk defa dsg araç kullanmaya başladığımdan dolayı dsg kullanma ile ilgili bilgisi olanlar (doğru kullanma açısında)

hayırlı akşamlar

Çevrimdışı TvBurak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Bu araçta uzun süreli yakıt ortalamasını sıfırlamayı bilen varmı? Başlangıçtan ve yakıt aldıktan sonrası direksiyondaki topa uzun basarak sıfırlanıyor ama bu uzun süreli ortalama sıfırlanmıyor.
Birde komik olacak ama arka silecek suyunu çalıştıramadım nasıl çalışıcak kolu baya denedim kurcaladım silecek calısıyor su yok. Far yıkamada ön camı sildigimde arada kafasına göre su fışkırtıyor falan.
Cruise kontrola gelincede açıyorum ekranda aktif oldugunu görüyorum yalnız sabitlemiyor hızı.

Çevrimdışı Taşcı50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Multimedya sisteminden sıfırlayacaksın benimki ambition ordan sıfırlıyorum.sileceği geriye doğru ittir fışkırtakacaktır.Sabitlemeyide açtıktan sonra + bi kez bas olması lazım yapmazsan bizzat yardımcıda olurum ankaradayım özel mesaj atarsın.

Çevrimdışı abdiltuprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Geçtiğimiz hafta aranıza yeni katıldım. 1.0 dsg metalik mavisini aldım. Manisa Soma da ikamet ediyorum. Yol ve hava şartları sıkıntı burda. Aracıma seramik kaplama ve film önerdiler bayiiden alırken ama ben yaptırmadım. Kendim yaptırırım mantığı ile hareket ettim. Birincisi seramik kaplama yerine tam ismini bilmiyorum ama plastik bir kaplama var sanırım onu yaptırsam uygun mudur ? İkincisi cam filmleri çıtaları sökmekten bahsetmiş bi kaç kişi o şekilde yaptırmadan yapılmıyor mu ? Son olarak polen filtresi karbon diğerleri kağıt sanırım . Ben servistekilere bütün filtreleri karbon yaptırsak dedim araca zarar verir dedi sizce öyle bi durum var mı? Yoksa servise nasıl yaptırabilirim bunlarınkiyle
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2017, 14:43:04 Gönderen: abdiltuprak »

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdiltuprak;626325
Merhabalar. Geçtiğimiz hafta aranıza yeni katıldım. 1.0 dsg metalik mavisini aldım. Manisa Soma da ikamet ediyorum. Yol ve hava şartları sıkıntı burda. Aracıma seramik kaplama ve film önerdiler bayiiden alırken ama ben yaptırmadım. Kendim yaptırırım mantığı ile hareket ettim. Birincisi seramik kaplama yerine tam ismini bilmiyorum ama plastik bir kaplama var sanırım onu yaptırsam uygun mudur ? İkincisi cam filmleri çıtaları sökmekten bahsetmiş bi kaç kişi o şekilde yaptırmadan yapılmıyor mu ? Son olarak polen filtresi karbon diğerleri kağıt sanırım . Ben servistekilere bütün filtreleri karbon yaptırsak dedim araca zarar verir dedi sizce öyle bi durum var mı? Yoksa servise nasıl yaptırabilirim bunlarınkiyle

seramik kaplama ile sizin dediğiniz folyo ile kaplama çok başka şeyler.
film çekilirken çitalar neden sökülüyor dıştan ölçüyü alacak filmi cama içten yapıştıracak olay bu kadar

Çevrimdışı abdiltuprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;626334
seramik kaplama ile sizin dediğiniz folyo ile kaplama çok başka şeyler.

film çekilirken çitalar neden sökülüyor dıştan ölçüyü alacak filmi cama içten yapıştıracak olay bu kadar

Bu folyo kaplama seramik kaplamadan daha mı iyi daha mı kötü ikisi hakkında da bilgim yok çünkü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdiltuprak;626344
Bu folyo kaplama seramik kaplamadan daha mı iyi daha mı kötü ikisi hakkında da bilgim yok çünkü

İkisindende anlamıyorsanız size seramik kaplamayı tavsiye ederim bu bütçenize ve istediğiniz boya korumaya bağlı

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
film çekilirken kapıda sökülmez çıtada ölçüyü alır. ve içeten çeker. kaplama güzel birseyın fiyatı 3000 tl seramik orjınali 1500 den başlar. tavsiyem nano koruma yaptırın canları da bildiğiniz bir yerden lumnar yaptırın 2000 tlye çok güzel iş çıkartırsınız

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
dün periyodik bakım için anddan randevu aldım. 16 kasım'a gün verdiler. Bu ne yoğunluk.
4 kasım gibi mersinde olacağım mersinli arkadaşlar Kavi nasıl bir yer? tavsiye eder misiniz? ordan randevu almaya çalışabilirim.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracıma VRS logosu aldım ön panjur için takmak için hangi parçaları sökmem gerek [emoji4]

Çevrimdışı Çağrı Bey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar bende 1.2 octavia var. Araca 17 inç jant taksam aracın gidişinde yada başka birşeyde problem olur mu?

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Çağrı Bey;627324
Selam arkadaşlar bende 1.2 octavia var. Araca 17 inç jant taksam aracın gidişinde yada başka birşeyde problem olur mu?

jant orjinal olmaz ise aracı yorabilir

Çevrimdışı uozden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TvBurak;626254
Arkadaşlar merhaba,
Bu araçta uzun süreli yakıt ortalamasını sıfırlamayı bilen varmı? Başlangıçtan ve yakıt aldıktan sonrası direksiyondaki topa uzun basarak sıfırlanıyor ama bu uzun süreli ortalama sıfırlanmıyor.
Birde komik olacak ama arka silecek suyunu çalıştıramadım nasıl çalışıcak kolu baya denedim kurcaladım silecek calısıyor su yok. Far yıkamada ön camı sildigimde arada kafasına göre su fışkırtıyor falan.
Cruise kontrola gelincede açıyorum ekranda aktif oldugunu görüyorum yalnız sabitlemiyor hızı.

Selamlar,

Üzerinden biraz zaman geçti ancak arabayı yeni aldığım için biliyorum paylaşmak istedim. Arka silecek suyu için kolu ileri tek bir tık iterseniz silecek otomatik çalışır. Bi tık daha iterseniz su basar. Kadrana doğru itilecek ;)

Far yıkama içinde farlar açık ise yolculuk esnasında 10. seferde basar far için suyu ya da araç dinlenmiş yolculuğa çıkıcaksanız o zaman basıyor (3 saat filan durmalı diye biliyorum). Yanlışsam düzeltin.

Cruise içinde aracın belli bir km hızı  geçmesi gerekiyor mesela ort. 40'dır eski aracımda öyle idi. Crusie açık ise negatif tuşa basarsanız setler.

İyi günler dilerim.

Çevrimdışı takatas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Çağrı Bey;627324

Octavia Sport Pakette Orijinal 17" Jant ile geliyor. 17" Janta geçince Lastik ebatı 225/45 R17 olarak değişiyor.
http://www.skoda.com.tr/sitecollectiondocuments/octavia-fl-katalog.pdf linkinde 14. sayfada Tasarım başlığı altında görebilirsin.

Çevrimdışı mehmetsinan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
2013 A7 kasa 1.6 tdi dsg octavia aracım ilk marşa basınca motordan çat diye ses geliyor.Aynı zamanda motor sallanıyor. Sanki demir demire çarpmış gibi. Motor stop ederkende sarsılarak stop ediyor. Ama aynı şeyi sağa yada sola eğimli bir yerde dururken yapmıyor. Sizce nedeni ne olabilir?