škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kararsizlik???

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birader;639528
Merhaba,  
 Aynı seçenekler üzerinde yoğunlaşıp, geçtiğimiz ay Skoda Superb Prestige 1.6 TDİ DSG + ek opsiyonlar ile satın aldım.

Her seçeneğin avantaj ve dezavantajları var doğal olarak. Burada belirleyici olan sizin araçtan beklentileriniz. Sonuçta seçenekler arasında çok aman aman farklar yok.

Ben Renault seçeneğine çok sıcak bakmıyorum. Talismanın yine Latitude ile benzer kaderi yaşayacağını sanıyorum. Özellikle uzun süreli kullanımda kesinlikle kalite sorunu yaşanacağını düşünüyorum.

Insignia aralarında en çekici ve sportif araç. Ben Grand Sport 1.6 Dizel Otomatik  Exclusive ile ilgilenmiştim. Donanım olarak Superb Prestige ile çok yakın. Ama mesela bu düzeyde bir donanımda halen yolcu koltuğunun elektrik kontrollü olmaması ilginç gelmişti. Ayrıca koca bagaj kapağını elle manuel kapatmak da pek hoş değil. Bir diğer problem yakıt tüketimi. Maalesef 136 HP'lik gücü yola kayıpsız aktaramadığı gibi (tork konventörlü şanzuman nedeniyle) buna değecek bir yakıt performansı da sunmuyor. Diğer yandan henüz çok yeni bir kasa olduğundan, muhtemel kronik sorunlar da cabası. Tüm bunlara rağmen Superb Prestige'den 24000 TL daha yüksek fiyatı vardı. Bu seçeneği de eledim...

Passat için söylenecek pek bir şey yok. Zaten Comfortline düzeyinde araçta pek bir şey de yok :) Ben Highline deri ve R line paket, Verona jant takımı ile 245000 TL fiyat almıştım ki, kendi aracımı ekstra donanımlarla 208000 TL'ye maletmiştim. Arada çok ciddi donanım ve fiyat farkı var. Ama tabii Türkiye koşullarında marka fanatizmini göz ardı edemediğimiz için bu araç her türlü satılabiliyor.

Nihayetinde 48 yaşında biri olarak, hem fiyat, hem donanım, hem prestij hem de beklentilerimi dikkate alarak Superb yönünde karar kıldım.

Umarım keyifle kullanacağınız bir araca sahip olursunuz.

Selamlar...

cevap için teşekkürler ben de superb e sıcak bakıyorum benzinli motorun yakıt tüketimi hakkında bilgi verirseniz sevinirim genelde şehir dışı kullanıyorum 120 km/h sabit hızla ne yakıyor

Çevrimdışı Birader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;639816
cevap için teşekkürler ben de superb e sıcak bakıyorum benzinli motorun yakıt tüketimi hakkında bilgi verirseniz sevinirim genelde şehir dışı kullanıyorum 120 km/h sabit hızla ne yakıyor

Ben dizel kullanıyorum. Maalesef benzinli motorun pratikteki tüketimi konusunda sizi yanıltabilirim...

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;639816

1.4 tsi act motor için şehir dışında 120km ile 5.5 litre civarı yakar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi