škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30000 km bakım

yasin · 85 · 21554

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;637318
Arkadaşı uğraştırmadan ben arayıp buldum. Ben de yeni bir şey öğrenmiş oldum. :)

Vag com a gerek yokmuş.

Aracımızın kadranınıda iki tane tuş var biri Km sıfırlama yada trip tuşu, biri saat ayarlama tuşu.
1-Trip tuşuna basıp bir kaç saniye sonra kontağı açın
2-"Service Jettz" yazısı çıkacaktır ekranda
2-Trip tuşunu bırakmadan saat ayarlama tuşunu sağa doğru bir tık çevirin
4-Artık sadece yol bilgisayarı ekranı görünecektir trip tuşunu bırakabilirsiniz.
Arkadaşım kilometre sıfırlama tuşunu basılı tutarken kontağı çevir. "Service Now" yazısı çıkacak. Yazıyı görünce saat ayarlama tuşunu sağa çevirdiğinde uyarı silinmiş olacak...

Teşekkür ederim; ama bende saat ayarlama tuşu yok. Göstergenin önünde yalnızca kilometre sıfırlama tuşu var. Yine de bunlarla birkaç kombinasyon deneyeceğim.

Ekleme:

Şimdi sıfırlama tuşuna basarak kontağı açmayı denedim. Hiçbir şey olmadı. Kontağı açıp skoda amblemi kaybolmadan önce 5-6 kere sıfırlama tuşuna bastım, "SERVİS AYARI SIFIRLANDI" diye uyarı çıktı. Ama artık ekranda uyarı olarak "PERİYODİK BAKIM; HEMEN" uyarısı çıkıyor artık.

Yani ne yaptıysam sadece uyarı metnini değiştirmiş oldum :)
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2018, 09:49:01 Gönderen: Erdem T. »

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;637323
Teşekkür ederim; ama bende saat ayarlama tuşu yok. Göstergenin önünde yalnızca kilometre sıfırlama tuşu var. Yine de bunlarla birkaç kombinasyon deneyeceğim.

Ekleme:

Şimdi sıfırlama tuşuna basarak kontağı açmayı denedim. Hiçbir şey olmadı. Kontağı açıp skoda amblemi kaybolmadan önce 5-6 kere sıfırlama tuşuna bastım, "SERVİS AYARI SIFIRLANDI" diye uyarı çıktı. Ama artık ekranda uyarı olarak "PERİYODİK BAKIM; HEMEN" uyarısı çıkıyor artık.

Yani ne yaptıysam sadece uyarı metnini değiştirmiş oldum :)

Set ve 0.0 diye iki tuş yok mu

Yabancı bir forumda şöyle yazmışlar.

1. Kontak kapalı, 0.0 tuşuna 10 saniye basılı tut, bekle, elin basılıyken kontağı aç, çalıştırma ve hemen 0.0 tuşunu bırak.
2. kontak açık durumdayken hemen SET tuşuna 20 saniye basılı tut, bekle, 20. sn den sonra ekran geri dönüp sıfırlayacaktır. yazmışlar. ben onların yalancısıyım :)

Çevrimdışı realistic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

1.2 tsi dsg için30000 bakımında servisin kullandığı parçalar nelerdir. Bakımı yaptıranlar faturanın resmi vs paylaşabilirler mi?

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: realistic;637609
Merhaba arkadaşlar,

1.2 tsi dsg için30000 bakımında servisin kullandığı parçalar nelerdir. Bakımı yaptıranlar faturanın resmi vs paylaşabilirler mi?

http://www.avek.com.tr/userfiles/file/skodaservis/Skoda_Periyodik_Bakim_Tablosu_2013.pdf

bu pdf i inceleyebilirsiniz.

Çevrimdışı realistic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;637612
http://www.avek.com.tr/userfiles/file/skodaservis/Skoda_Periyodik_Bakim_Tablosu_2013.pdf

bu pdf i inceleyebilirsiniz.

Pdf 2013 e ait. Dolayısıyla fabia 3 yok. Ama sanırım yapilan işlemler aynıdır. Işçilik fiyatlarını referans almak mümkün degil zaten.

Benim merak ettiğim hangi malzemeler kullanılıyor. Marka model nedir?

Çevrimdışı Medic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracim 16 bin km de. 2. Yil bakimi geldi yani 30 bin  bakimi. Acaba bu sene de bir yaz kampanyası yaparlar mı?

Çevrimdışı Medic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Medic;638971
Aracim 16 bin km de. 2. Yil bakimi geldi yani 30 bin  bakimi. Acaba bu sene de bir yaz kampanyası yaparlar mı?

Bu arada servis bujiler dahil 1210 tl dedi.

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Medic;638973
Bu arada servis bujiler dahil 1210 tl dedi.

30.000de buji değişimi istiyorlar 30.000 km'de buji mi değişir arkadaş ben değiştirmedim. 45.000 bakımında sormadılar bile gecen ay 65.000km de bakımla birlikte değiştirdim 1100 tl doğuş oto esenyurtta

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen hafta yaptirdim. Istanbul Maltepe Aykan Oto 1070tl.
yapilanlar 15K ile ayni.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha uygun olması lazım dolar da düştü :D Pazarlık ettin mi irfan hocam

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;645019
daha uygun olması lazım dolar da düştü :D Pazarlık ettin mi irfan hocam

valla hic etmedim. %5 indirimli rakam bu :(

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;645070
valla hic etmedim. %5 indirimli rakam bu :(

Dolar yüksekken ben 944 tl ye yaptırmıştım dolar düşükken daha uygun olmasını bekliyordum neyse geçmiş olsun sana bişey demez 100 lira :D

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;645073
Dolar yüksekken ben 944 tl ye yaptırmıştım dolar düşükken daha uygun olmasını bekliyordum neyse geçmiş olsun sana bişey demez 100 lira :D

ahahaha aynen oyle :P

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bunlar servislerin kandırmacası sanki altından kaplama iş yapıyorlar aynı bakımları sağlam bir ustanıza bunların aynısını 300-400 arası bir rakama rahatlıkla yatırırsınız verilecek paralara gerçekten yazık parası fazla olan varsa bilemem
55 FB 375