škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30000 km bakım

yasin · 85 · 21629

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;636264
Castrol Edge 5W-30 yağ kullanılıyor servis. Siz de aracınıza bu yağdan kullanabilirsiniz.

Yalnız 30,000 bakımı için gerçekten çok yüksek bir rakam. Doğuş Oto kafayı yemiş. Dün şirket araçları için Hyundai'ye gittim. Accent Blue 45,000 bakımı (yağ, polen filtresi, hava filtresi, ön ve arka fren disklerin değişimi) 795 TL tuttu.

5-30'un partiküllü-partikülsüz diye iki farklı versiyonu var. O konuda bilgin var mı [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION]

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;636271
5-30'un partiküllü-partikülsüz diye iki farklı versiyonu var. O konuda bilgin var mı [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION]

Erdem Bey bildiğim kadarıyla Castrol Edge 5w-30 C3 servisin kullandığı. Bizim VWAG 1.0 ve 1.2 TSI motorda VW 502 00 onaylı kullanıyor diye biliyorum.

Akşam tekrar bakayım ama bakım faturasından.

Çevrimdışı malid1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  30.000 bakımda buji değişimi yaptıran varmı? Aracım 1.0 fabia sanayide değiştirecem ama parça kodunu bilmiyorum.

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: malid1;636321
Arkadaşlar  30.000 bakımda buji değişimi yaptıran varmı? Aracım 1.0 fabia sanayide değiştirecem ama parça kodunu bilmiyorum.

1.2 octi kullanıyorum 30bin bakımda söylediler kabul etmedim suan 60 binde bu bakımda değiştiricem bakımla birlikte 1120 tl fiyat verdiler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün 30 bin bakımı için servis 1.000 tl fiyat verdi. Çok pahalı geldi. Ben de dışardan 280 tlye yaptırdım. Bosh malzeme kullandılar castrol edge 5×30 yağ koydular.
Bu servisler soyguncu resmen

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;636951
Bu gün 30 bin bakımı için servis 1.000 tl fiyat verdi. Çok pahalı geldi. Ben de dışardan 280 tlye yaptırdım. Bosh malzeme kullandılar castrol edge 5×30 yağ koydular.
Bu servisler soyguncu resmen

1000 tl diyen servis hangisi 1140 TL'den aşağı düşmüyorlar

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Smtglr;636952
1000 tl diyen servis hangisi 1140 TL'den aşağı düşmüyorlar

Kayseri incar.
Buji değişimi yok ama. Buji 45 bindeymiş sanırım

Çevrimdışı Smtglr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;636953
Kayseri incar.
Buji değişimi yok ama. Buji 45 bindeymiş sanırım

Pahalı Ozaman buji 30 bin diyor servisler. Ben 60 bine geldim bujiler dahil 1140 tl fiyat veriyorlar. Yap bakımı 900 civarı bi rakam

Çevrimdışı GURCANK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yağ ,hava ve yağ filtesi balata vs kontrolu 250 tl   31000 de yaptırdım geçen sene
fazla masrafa gerek yok  zaten garantiden çıkmasına 1 ay kalmıştı zaten

tabi kullanıma bağlı olarak ve kullanılan yollar,trafik vs  çevre etkisiyle bujiler 60000 gider klima benzin pompası vs gibi ekstradan masraflı parçalara gerek yok 30000de
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2018, 18:33:39 Gönderen: GURCANK »

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GURCANK;637013
yağ ,hava ve yağ filtesi balata vs kontrolu 250 tl   31000 de yaptırdım geçen sene
fazla masrafa gerek yok  zaten garantiden çıkmasına 1 ay kalmıştı zaten

tabi kullanıma bağlı olarak ve kullanılan yollar,trafik vs  çevre etkisiyle bujiler 60000 gider klima benzin pompası vs gibi ekstradan masraflı parçalara gerek yok 30000de

Peki aracı her açıp kapatmada sesli uyarıyla birlikte ekranda çıkan "YAĞ DEĞİŞİM ZAMANI. HEMEN" uyarısını nasıl kaldırdınız?

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;637230
Peki aracı her açıp kapatmada sesli uyarıyla birlikte ekranda çıkan "YAĞ DEĞİŞİM ZAMANI. HEMEN" uyarısını nasıl kaldırdınız?

Vag com kablo ile bağlayıp siliyor onu servis, bir sene ileri tarihe ayarlıyor. Kabloyla yapılabilir sadece.

Çevrimdışı GURCANK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

bilgisayara bağlayıp sıfırlanıyor, sıradan bir motorcuya götürecekseniz  vw servisi olsun yakında parça ve pc sıfırlaması için

Çevrimdışı GURCANK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
önemli olan 2015 ve sonrası modeller için programın olması pcde

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Vag Com a gerek yok. Forumda biraz araştırırsanız manuel olarak kendiniz de o ikazı kaldırabiliyorsunuz.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;637311
Vag Com a gerek yok. Forumda biraz araştırırsanız manuel olarak kendiniz de o ikazı kaldırabiliyorsunuz.

Alıntı yapılan: GURCANK;637290
önemli olan 2015 ve sonrası modeller için programın olması pcde

Alıntı yapılan: GURCANK;637289
bilgisayara bağlayıp sıfırlanıyor, sıradan bir motorcuya götürecekseniz  vw servisi olsun yakında parça ve pc sıfırlaması için

Alıntı yapılan: ilkerA5;637243
Vag com kablo ile bağlayıp siliyor onu servis, bir sene ileri tarihe ayarlıyor. Kabloyla yapılabilir sadece.

Arkadaşı uğraştırmadan ben arayıp buldum. Ben de yeni bir şey öğrenmiş oldum. :)

Vag com a gerek yokmuş.

Aracımızın kadranınıda iki tane tuş var biri Km sıfırlama yada trip tuşu, biri saat ayarlama tuşu.
1-Trip tuşuna basıp bir kaç saniye sonra kontağı açın
2-"Service Jettz" yazısı çıkacaktır ekranda
2-Trip tuşunu bırakmadan saat ayarlama tuşunu sağa doğru bir tık çevirin
4-Artık sadece yol bilgisayarı ekranı görünecektir trip tuşunu bırakabilirsiniz.
Arkadaşım kilometre sıfırlama tuşunu basılı tutarken kontağı çevir. "Service Now" yazısı çıkacak. Yazıyı görünce saat ayarlama tuşunu sağa çevirdiğinde uyarı silinmiş olacak...