škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek Lastiği Değiştirme ve Görselleri...!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION] valla bende keremin dediklerine katiliyorum. Internette bosch dan da memnun olmayan var. Olur mu olur. Alt tarafi lastik, plastik maliyeti ne. Ustune damga basinca 100 tl fiyat artiyir. Hadi biri 30 ken digeri 60 olsun iki katina alinir ama 4 kati 120. Ben a101den sirf degistirebilecekmiyim diye yolcu tarafina baktim. Su an yolcu tarafi orijinal silecege takili lastikli, surucu tarafi full orijinal. Su an yolcu tarafi daha iyi siliyor. Ilerde ne olur bilmem ama 1 takim RBW siparis edicem. Dursun bagajda 30 tl...
Bak ne kolay 30 tl dursun bagajda. Bosch alip 130 tly dursun bagajda nolcak dermisin.! Al rbw veya inwells dursun bagajda.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Dün az yıpranmış lastiği bu centikten çıkartıp yeniledim

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;654234

Dün az yıpranmış lastiği bu centikten çıkartıp yeniledim

İlginç, sen oraya bir pah açmıssın :)
Sonra ne yapıyorsun yapıştırıyor musun çentiği?

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch Aerotwin A620S'leri beğendim ben. Ses yok ve ön camda belirgin cam çiziklerine rağmen pürüzsüz siliyor. Arkaya taktığım RWB'yi ise hiç beğenmedim. Tam ortadan bastığı kısımda pürüzsüz siliyor gerisini yalapşak sıyırıyor. Alacak olanlar bunu dikkate alsın. 55 liraya Bosch alacağıma, 19 liraya ucuz diye aldım. Eski 5 senelik silecek daha güzel siliyordu.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;654251
Bosch Aerotwin A620S'leri beğendim ben. Ses yok ve ön camda belirgin cam çiziklerine rağmen pürüzsüz siliyor. Arkaya taktığım RWB'yi ise hiç beğenmedim. Tam ortadan bastığı kısımda pürüzsüz siliyor gerisini yalapşak sıyırıyor. Alacak olanlar bunu dikkate alsın. 55 liraya Bosch alacağıma, 19 liraya ucuz diye aldım. Eski 5 senelik silecek daha güzel siliyordu.

Benim Bosch lar da yolda. Cumartesi sipariş etmiştim.
Bakalım...

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION] [MENTION=18203]octa[/MENTION]
Zenginler sizi. Fukaraligin gozu kor olsun :D

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;654253
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION] [MENTION=18203]octa[/MENTION]

Koray abi, zengin değilim ama bazen paraya kıymayınca olmuyor işte :) Daha ilk yağmurda, benim testi geçemedi RBW.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;654253
@Levcho @octa
Sen şimdi böyle dedin ya, o silecekler kesin çabuk yırtılacak. :o

Bir abimin bir lafı vardı...
"Ucuz mal alacak kadar zengin değilim";)
Bir çok konuda ucuzdan zarar ettim, maddi olarak çok olmasa da, daha da çok psikolojik olarak, bende yarattığı hayal kırıklığı ve "ucuzunu almasaydım keşke" düşüncesi beni yıpratıyor.
Bir de başka bir laf vardır, "ne kadar ekmek, o kadar köfte".
Ha şöyle olur, arabaya her gün binerim, her gün silecekleri mutlaka açarım, o zaman fiyat performanstan da aşağı ürün alırım ve kârıma bakarım.
hayırlısı. :gaz:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;654247
İlginç, sen oraya bir pah açmıssın :)
Sonra ne yapıyorsun yapıştırıyor musun çentiği?

Yerine ittiriyorum başka bı şey yapmıyorum. Lastik çıkmıyor zaten. Kopsada bişey olmaz

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rwb yı iki ucundan iç bukeyligini artıracak şekilde içeri doğru bastır uç kisimlar daha iyi oturuyor o Zaman

Çevrimdışı salcek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sadece lastiklerini yetkili servistende alabilirsiniz. 600 mm lik orjinal lastik yetkili serviste zubizu indirimi(%10) da uygulanırsa  35 tl ye geliyor tanesi. Üstelik yanında silecek ten söktüğünüz kapakta var . Kodu 1K0955429 (70cm) , ve 1K0955429B (65cm) . Muhtemelende en az 2 yıl gidiyor.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2020, 21:02:05 Gönderen: salcek »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@mkoray79

Alıntı yapılan: octa;654260
Koray abi, zengin değilim ama bazen paraya kıymayınca olmuyor işte :) Daha ilk yağmurda, benim testi geçemedi RBW.
 Volkan; Sen taktın mı silecekleri?
Ben şimdi ancak bakabıldim ve kısa olan sileceğin, orijinalinden daha uzun olduğunu anladım. Üstünden çıkan orijinali 46cm, yeni gelen 47.5cm.
Uzun silecek, üstünden çıkanın orjinali 60.5cm, aerotwin gelen uzun silecek 60cm.
 Çalıştırınca bir sorun gözükmüyor.
:) Bunlar hep Koray'ın kabahati, çok laf etti arkamızdan.. :)

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;654571
@mkoray79

Volkan; Sen taktın mı silecekleri?
Ben şimdi ancak bakabıldim ve kısa olan sileceğin, orijinalinden daha uzun olduğunu anladım. Üstünden çıkan orijinali 46cm, yeni gelen 47.5cm.
Uzun silecek, üstünden çıkanın orjinali 60.5cm, aerotwin gelen uzun silecek 60cm.
 Çalıştırınca bir sorun gözükmüyor.
:) Bunlar hep Koray'ın kabahati, çok laf etti arkamızdan.. :)

Ben taktım Levent abi. Sen diyene kadar hiç farkında değildim, boyut ölçmedim. Ancak sorun da gözlemlemedim. Silecekler iyi çalışıyor. Koray abi yakında paraya kıyıp alır :D

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;654572
Ben taktım Levent abi. Sen diyene kadar hiç farkında değildim, boyut ölçmedim. Ancak sorun da gözlemlemedim. Silecekler iyi çalışıyor. Koray abi yakında paraya kıyıp alır :D
Sorun gözükmüyo ve çok üstünde durmaya gerek yok, ancak yine de kafama takıldı. Sendeki sileceklerin kodunu hatırlıyor musun veya siparişten veya başka yerden bakma durumun ve zamanın varsa bakabilir misin?
Ben n11 'den sipariş ederken O3 uyumlu ölçüler olarak aldım; Aşağıdaki gibiydi.

Sürücü Taraf Ölçüsü : 600 mm.     (AP600U)
Yolcu Taraf Ölçüsü   : 475 mm.     (AP475U)