škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön panjur değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uluozan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ön panjur plastiği kırıldı radyatör gözüküyordu parçayı sipariş ettim fakat değişim için tampon inmeli mi yoksa sadece ızgara sökülebiliyor mu tamponu indirmeden ?

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamponu indirmeden, değişimi imkansız. Hatta şöyle söyleyeyim, farları sökmek için bile tamponu sökmek gerekiyor, öyle gıcık bir tasarım.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Daha yeni yaşadığım bir olay, kesinlikle tamponun sökülmesi gerekiyor.

Çevrimdışı uluozan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tampon sökülmeden değiştiren bir kişi buldum kendim uygulayacağım.Bizim bu ustalar inanmış. Bilgi yerine inanışlarla iş yapıyorlar.3 ustaya gittim mümkün değil dedi. Şimdi bunlara usta diyoruz ki ikisi yetkili servis ustasıymış.kaç para aldılar yazarsanız sevinirim 4 vida iki plastik çevirip iki esnetmede çıkan ızgara için tmponu indirip düzgün takamadan kaç para aldılar ?
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2020, 02:05:01 Gönderen: uluozan06 »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlız bu eski kasa superb. sen genede dikkat et. tırnak kırdınmı gevsek olur sonra.

Çevrimdışı uluozan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;655086
yanlız bu eski kasa superb. sen genede dikkat et. tırnak kırdınmı gevsek olur sonra.

Hocam 6 numara 4 vida 2 de plastik tırnak var.usta tampon sök tak şart 250 tl işçilik istiyor 250 tl lik parçaya.ön park sensörü  kalibrasyonunu da bozacak takarken hizalayamayacak tampona zarar vermesi de cabası.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uluozan06;655094
Hocam 6 numara 4 vida 2 de plastik tırnak var.usta tampon sök tak şart 250 tl işçilik istiyor 250 tl lik parçaya.ön park sensörü  kalibrasyonunu da bozacak takarken hizalayamayacak tampona zarar vermesi de cabası.

Tanıdık bir kaportacınız var ise yardımcı olabilecektir diye düşünüyorum zira ben öyle yaptım, 50 TL de para verdim.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamponda 4 vida mı? Ben sökülürken başındaydım. Sökmek için erişmeniz gereken vidalar, öyle saçma bi yerde ki, tekerin üstündeki davlumbazı bile gevşetmeden olmuyor. Vidalar ters açıda. Farların çalınmasını zorlaştırmak için düşünülmüş olabilir (bkz. Seat Leon far hırsızlığı). Ayrıca 4 vidadan fazlası var. Ön park sensörü kalibrasyonu niye kaçsın onu hiç anlamadım.

Çevrimdışı uluozan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;655110
Tamponda 4 vida mı? Ben sökülürken başındaydım. Sökmek için erişmeniz gereken vidalar, öyle saçma bi yerde ki, tekerin üstündeki davlumbazı bile gevşetmeden olmuyor. Vidalar ters açıda. Farların çalınmasını zorlaştırmak için düşünülmüş olabilir (bkz. Seat Leon far hırsızlığı). Ayrıca 4 vidadan fazlası var. Ön park sensörü kalibrasyonu niye kaçsın onu hiç anlamadım.

Kaç paraya nerede yaptırdınız hocam ? Bize de uSta yolu
Gözüktü.

Çevrimdışı uluozan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;655108
Tanıdık bir kaportacınız var ise yardımcı olabilecektir diye düşünüyorum zira ben öyle yaptım, 50 TL de para verdim.

Yer neresi hocam istanbuldayım.yakınsa gideyim.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uluozan06;655112
Yer neresi hocam istanbuldayım.yakınsa gideyim.

Ben Adana'da yaptırdım maalesef. Burada olsaydınız seve seve yardımcı olurdum.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uluozan06;655111
Kaç paraya nerede yaptırdınız hocam ? Bize de uSta yolu
Gözüktü.

Antalya'da. Aracı aldığımda yaptırdığım ekspertizde, firmanın görmediği (göremediği veya sallamadığı), her iki farın da 3 ayağı var, tampona yakın olanları kırılmış. Biri tampona hafifçe dokunmış belli ki. Antalya'da sadece far tamiratı, temizliği ve satışı yapan dükkan söyledi arkadaş. İlk başta 150 lira dediler, ancak ön panjuru sökemediler (belki de sökmeye çalışıp kırmak istemedi, çünkü işini temiz yapan bir yer, kanırtıp, plastik parça kırılmasıyla uğraşmak istememiş olabilir). Mecburen tampon sökme parası aldı toplam 250 tl'ye hallettirdim. Tabi bu dediğim geçen sene ağustos'ta falan...

Açıkçası, para koparmaya çalıştıklarını düşünmedim, çünkü tamponu sökmesi aradaki 100 liraya değecek bir iş değil. Hem angarya hem de ciddi zaman kaybı. Adam bana, tamponu kaportacıda söktür getir bakalım abi diyebilirdi belki de. Tampona dokanıldığı için arkasını kontrol etme şansım da oldu :D sorun yoktu ama farlar için mecburen indirildi işte :) Bende ön park sensörleri yok, far yıkamalar var, söküp takılırken eleman baya dikkat etti. Ne bir soket, ne bir kablo, hiçbir vida vs arttırmadan, kırıp dökmeden söküldü, geri takıldı.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2020, 01:03:45 Gönderen: octa »