škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 fsi Kayseri-Ankara arası ortalama ne kadar yakar?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖKTUĞ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:favo1:Arkadaşlar Allah kısmet ederse bu cuma Kayseriden Ankaraya gidecez... Yakıt konusunda sizlerden bilgi almak istedim.Araba 2006 model octavia a5 ambiante 1.6 motor fsi. 115hp. Arabada 5 kişi yolculuk yapacak. Bildiğim kadarıyla Kayseri-Ankara 320 km lik bi mesafe. Acaba ne kadar yakıt yakar? Masrafımız ne olur?:favo1: (Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
:wlc:

Tahminim 20 litre benzinle gidersiniz, tabi gazlamadan, sakin, 90-100 km hızla.

efe_38

• Ziyaretçi
bizde kayserideyiz :) bizim araba ankaraya 50-60liraya gidiyor(1.9tdi caddy) uzun yolda ortalama 130 kuruş falan yakıyor,sizde aracınızın uzun yolda kmde kaç kuruş yaktığını biliyosanız km ile çarpın kaç liraya gideceğinizi bulursunuz :)

benim tahminim 70lira civarı...

Çevrimdışı GÖKTUĞ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
100 aşarız büyük ihtimalle bide klima...
aracın uzunyolda km başına ne kdar yaktığını bilmiyorum ama mutlaka öğrenmeliyim eğer bilen varsa onuda söylerse çok mutlu olurum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: GÖKTUĞ;142995
100 aşarız büyük ihtimalle bide klima...
aracın uzunyolda km başına ne kdar yaktığını bilmiyorum ama mutlaka öğrenmeliyim eğer bilen varsa onuda söylerse çok mutlu olurum.

Normalde fabrika verilerini tutar, ama 5 kişi + klima için 100 km'de 2 litre daha fazla yakabilir.

Gaza dokunmak çok kişisel, aynı yolu aynı arabayla 2 kişi farklı tüketimlerle de geçebilir. Yerine göre rüzgar bile tüketimi değiştiriyor.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle hoş geldiniz. :)

aynı arabayla 5 e de düşebilirsiniz 8 lt de yakabilirsiniz. tamamen kullanımınıza bağlı. ben şimdiye kadar ekonomik olarak şöyle kullanırım:

-aracın zorlanmadığını hissettiğim en yüksek viteste kullanırım.

-ani hızlanma ve durmalardan kaçınırım. sabit hızda gitmeye özen gösteririm.

-hız olarak aracın şanzımanına motor hacmine gücüne göre değişkenlik gösterir ama ben fabiada 80-85 arası gittiğim zaman çok az yaktığını biliyorum. en önemli şey aracın zorlanmadan gidebildiği en yüksek viteste sabit bir hızla seyretmek.

bu da sizin aracınızda tahminimce 90-95 km/h arası ideal olur. tabiki bahsettiğim hız, yolun düz olması gerekir, ani gaza basmalardan kaçınmalısınız yoksa zengin karışımla tüketim verimi düşer.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı GÖKTUĞ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alacağım... araçta 5 yolcu 340 kg + 15 kg kadar da bagaj la yolculuk yapılacak. bu şartlarda yakıt sarfiyatı bi miktar artacaktır sanırım.