škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tsi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elysion42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2010 tsi 1.4 ambiente alacağım. bildiğiniz kötü bir özelliği varmı.yakıt konusunda nasıl bilgisi olan var mı acil yardım

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia üzmez. Yakıt konusunda kullanan arkadaşlar yardımcı olur. Fiyat/Perf. olarak alabileceğiniz en iyi arabadır. :ok:

Çevrimdışı elysion42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;483593
Octavia üzmez. Yakıt konusunda kullanan arkadaşlar yardımcı olur. Fiyat/Perf. olarak alabileceğiniz en iyi arabadır. :ok:

yakıt şehir içi kaç yakıyor bir abimizde onu sölesin :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok kısa mesafelerde 9 lt ye kadar yakar. Mesafe uzadıkça 6,5 lt ye kadar düşer..

Çevrimdışı elysion42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;483634
Çok kısa mesafelerde 9 lt ye kadar yakar. Mesafe uzadıkça 6,5 lt ye kadar düşer..

abi 100 km de mi 9 lt harcar

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elysion42;483645
abi 100 km de mi 9 lt harcar

evet 100km deki ortalama tüketim..

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde bi arkadaşa emaneten verdim 1000km yakın yol yaptı geldi 32 kuruş yakıyor dedi (benzin 4,9tl civarı) yanlız şöyle bir nokta var arabayı ben kullanırken farketti ki 6.vites var (1000km bağırmış araba anlıayacağın). Ben Mersin-Elazığ arası yanlış hatırlamıyorsam 27kr gibi bir şey yaktım (benzin4,9tl)  fakat otoban çoğu yani düz yol. Sen ortaya karışık rahat kullan 30krş yaktır. Yakıtta üzmez seni çok gaza yüklenmezsen, debriyaj yukarıdan kavrıyor, devirli kullanmaya alıştıkça daha az yaktırıyorsun. Ben memnunum yakıtından,performans ise harika... Akif hoca da doğru diyor , çok durkalklı yerlerde ort. tüketim yol bilgisayarında 9 lt okursun.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'den örnek vereyim ben de...
TSI motor hakikaten nabza göre şerbet veren bir motor.
Sakin kullanım ve sakin trafikte şaşırtıcı derecede az yakar. Buna karşın agresif kullanımda ya da tampon tampona sıkışık trafikte fazlaca yüksek yakar.
İki uç duruma örnek olarak; Ankara'da 4,9 yakmışlığımda var 13-14 litre yakmışlığım da. Uzun yolda 5,5-6 yakmışlığım da var İstanbul-Ankara 13,4 ortalamayla gelmişliğim de...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...