škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Tsi Çok yakıyor diyenlere

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2011 elegance Aracım şehir içi 1.9 TDI caddy ile aynı yakıyor hatta biraz kuruş küsüratına vurursak caddyden az. Şehir dışı ise 23.78 kuruş ve bu araba tüpsüzdür artı turbo destekli benzinlidir. Tsi lara çamur atanlar için bilgidir

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde 1.4 TSİ DSG var Çevreyolu boş olursa sakin kullanımda 4,5-5 lt arası bence gayet iyi.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Caddy 1.9 tdi var bizde şehir içi max 6.5 lt şehirdışı 5.1 lt yakıyor K&N hava filtresi var

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yolda 70-80 le gidecek olsak benim atmosferikte 4 lt yakıyor..  TSI motor çok esnek 5 lt de yakarsın 14 lt de.. dizelin az yaktığı tartışılmaz..

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben 3 çeyrek benzinle izmirden ankaraya gidiyorum sabit hızım 110\km  araç manuel

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 yıllik ve 80.000 kilometreyi aşkın Superb TSI kullanıcısıyım. Benim de elinde bayağı data var alt uç ve üst uç noktalar hakkında. Ankara'da trafik açıkken ve sakin sakin gezerken 4,9 görmüşlüğüm var. Son depo ortalamam ise 9,2. Bu tamamen güzergaha, saate, trafik durumuna bağlı. Bir örnekten yola çıkıp genelleme yapmak yanlış olur. Evet bu araçla ben de belli koşullarda uzun yolda 6 litre civarı yakabiliyorum. Ama aynı araçla İstanbul-Ankara arasıbda 13,4 ortalama da yakılabiliyor. Umarım ne demek istediğim anlaşılabilir...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç dsg li ve 2500 km lik ortalamam 7.2 lt, ortalama hızım 29 km buna şehir içi ve ş.dışı karışık 3-4 aylık bir ortalama. eski aracım 1.2 motordu ve şimdikinden 400 kg hafif olmasına rağmen ortalama 6 lt civarı yakıyordu. bu kilo ve performansa göre tüketiminden memnunum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her araç rahat trafikte ve sürücüsü dikkat ettiğinde az yakmaya meyillidir zaten. Önemli olan dur kalkı bol, sıkışık trafikteki yakıtı ile aracı gerçekten sıkıştırdığınızdaki yakıtıdır.

İşin içine benzin girince ister atmosferik olsun ister aşırı beslemeli sıkışık trafik veya perf kullanımda yakıt değerleri uçar. Oysa ki dizel de max 10-12lt arasında dolaşır.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sıkıştırınca her araç yakar ha tsi atmosfer iğe ve dizele göre fazla ama yaktığı benzinin de hakkını veriyor. eğer herhangi biri az yaktıra biliyorsa demek ki aracı tasarruflu kullanınca motordan verim almak mümkün ama bazı motorlar ne kadar da uğraşsan yakıtı düşüremiyorsun