škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 mpı buji seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim octiye önceki sahibi audi bujisi taktırdım demişti. Adı audi de olsa sonuçta 1.6 mpı motor için üretilmiş olan bir bujiyse eğer arada ne fark vardır? Bazı yerlerde bu bujinin 3 tırnaklı olduğundan falan bahsedilmiş. Orjinali kaç tırnaklı oluyor ki?
Siz hangi markanın kaç tırnaklısını kullanıyorsunuz ve orjinali nedir merak ettim. Birde lpg bujisi olayı var forumda da tartışılmış ama birde ben sorayım. Belki lpg ile kullanımda daha avantajlıdır ama benzinlede kullandığımız oluyor bu nedeni de düşünürsek tercih edilmeli mi?

Çevrimdışı armagant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Orjinali 3 tırnaklı NGK dır farklı buji kullanılmaması tavsiye edilir. Eğer aracınızda lpg varsa NGK nın LPG1 bujisini kullanabilirsiniz ama fiyat olarak normal bujilere göre pahalı ancak km ömrü yüksektir.

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Platinyumlarda kullanılıyor diye biliyorum tek yada üç tırnaklı.Özellikle lpg liler için.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ngk'nın 3 tırnaklı platinyum ya da iridyum bujisi var mı? 3 tıırnaklı olup iridyum ya da platinum olacak

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün sincan sanayide orijinal ngk 3 tırnak buji takımını taktırdım. bujiler 50 tl + 20 tl işçilik.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen ay bakımda bende değiştirdim bujileri, aynı fotoğraftaki ürün orjinali buymuş zaten.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben lpg öncesinde de orjinali kullandım halen orjinal kullanıyorum 2 yılda bir bakın zamanı gelince değiştiriyoruz bi performans farkı var mi sizin kullandıklarımızda

Çevrimdışı samet tek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm arkadaşlar
kullanıdğınız buji modeli;
bu araçlar için orjinal ngk 3 tırnak buji kullanılır,  ngk nın orjinan iridium bujileri çok pahalı bosch iridium bujiler ortalama 20 tl civarı 30.000 km kullanım ömrü var
bosch iridium buji normal bujiye göre çok daha performanslı
ben ufak bir araştırma yaptım iridium buji gazlı araçlar için daha iyi ve performaslı
aracınızın motor bilgilerini girerek en uygun bujiyi bulup o bujiyi kullanın
http://www.bosch-automotive-catalog.com/public/catalog/products;jsessionid=Ezx9dNWbt4mrbMxNa-9nah9?lgRedirect=true
bu lintken tüm orjinal bosh parçalarının kodlarını bulabilirsiniz.

bir nebze yardımım olduysa ne mutlu bana