škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Tdi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Altea xl ile kullanan motor aynı motor. sanırım 200 kilo gibi fark var tahminime göre buna rağmen yakıt ortalaması bende 8 litrenin altına inmiyor. Fakat octavia ya bakarsak 6-7 litreleri gören var bu kadar kilo farkı bu kadar etkiler mi ? octavia yakıtlarınızı da yazmayı unutmayın :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: WebKings;317033
Altea xl ile kullanan motor aynı motor. sanırım 200 kilo gibi fark var tahminime göre buna rağmen yakıt ortalaması bende 8 litrenin altına inmiyor. Fakat octavia ya bakarsak 6-7 litreleri gören var bu kadar kilo farkı bu kadar etkiler mi ? octavia yakıtlarınızı da yazmayı unutmayın :)

şehiriçinde sürekli dur kalk nedeniyle 1 lt fark edebilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün yaptığım değer hocam bu dün aldık zaten arabayı yenibosna beylikdüzüne gittik genelde trafik açıktı 8.0 ı gördük stop ettiğimizde 8,2 idi. fabrika değeri 5,9 hocam ki bunu yapanlar var ki biz 8.0  zor gördük 2 lt - 2.5 lt fark ediyor bakıma 3500 km var 30000 bakımı için acaba şimdi soksam mı ?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
uzun süreli ortalamam 5.4
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
uzun süreli ortalamam 5.4

acaba ben bu yakıtı görebilecek miyim :)

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uzun süreli ortalamam 5.1

uzun yolda 4.2 lerdeyim.

şehir içi agresif kullanıyorum 7,8 gördüm en fazla

erzurum gibi gündüz -30ların yaşandığı yerde üstelik
,kar tipi lastikler arabayı harekete geçirmeden önce ısıtmalar filan

yazın 0,2-0,3 düşer diye düşünüyorum

1.6 tdi bana inanılmaz ekonomi sundu 1.4 tsi dan sonra aklım gitti

kullanmayan bilmez

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul şehir içi 6,1 şu an. Uzun yolda bir kere didime gitme fırsatım oldu onda da 4,5 gibi bir ortalama olmuştu. En son aldığım 200 litre yakıt ile 860 km yol yaptım istanbul içinde bu da başka hesap olsun :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: WebKings;317033
Ağırlık, dişli oranları, lastik ebatı, aerodinamik özellikler, ...vb. bunlar tüketimi Altea ile Octavia arasında farklılaştıran etkenlerdir.:wnk:

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende Superb var, Altea' dan daha hafif değildir herhalde, benim şehir içi ortalamam 6,3 lt.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
full depo ile bilgisayar 1350 km gösterdi ya gözüm açık gitmem:P

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
valla bende Superb var, Altea' dan daha hafif değildir herhalde, benim şehir içi ortalamam 6,3 lt.
hocam siz zaten minumum değeri yakalamışsınız bizim 5,9 arada neredeyse 3 lt oynuyor
Alıntı
Ağırlık, dişli oranları, lastik ebatı, aerodinamik özellikler, ...vb. bunlar tüketimi Altea ile Octavia arasında farklılaştıran etkenlerdir.
öyle olsa herhalde teknik bilgilere 7 lt filan yazarlardı hocam :) ?

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allah Allah benim araçtamı bir gariplik var anlamadım.Hiçbir zaman şehir içinde agresif kullanmam,şehir dışında da otomatiğe alırım standart 100 km hızla sürerim.Ama
şehir içi hiç bir zaman 8 lt nin altına inmedi.
şehir dışı ise 4,5-5 lt ortalamasında
Gariplik nerde şimdi?

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben daha uzun yol yapmadım ama şunu yaşadım trafiksiz yolda da aynı litreyi yaktı trafikli yolda da aynısını yaktı bence servise görünmem lazım

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki de yol bilgisayarından kaynaklı bir sorun olabilir. siz bir de yakıtı lt bazında kendiniz ölçün..
Bizim tdi superb normal kullanımda şehiriçi 6,5-7,0 lt tüketiyor.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;317140
İstanbul şehir içi 6,1 şu an. Uzun yolda bir kere didime gitme fırsatım oldu onda da 4,5 gibi bir ortalama olmuştu. En son aldığım 200 litre yakıt ile 860 km yol yaptım istanbul içinde bu da başka hesap olsun :)

200TL demek istediniz sanırım :))