škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb ten su sesi gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;640005
Sistemdeki havanın yerini su aldığından genleşme kabında bariz bir azalma görülmeliydi çok ilginç neyse sorunun düzeldi dünden itibaren defiklerini uyguluyorum umarım ben de mutlu sona ulaşırım

İnşallah servise gitmene gerek kalmadan çözülür

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Omar;640009
İnşallah servise gitmene gerek kalmadan çözülür

Senin yöntemi uygulayıp başarılı olursam sana minnettar kalıcam.
Sen  bu su sesini servise gitmeden kendi yöntemiyle tamamen hallettin ya helal olsun...

Senin araç model km nedir bnm araç 2000 km oldu. Su aracı ilk aldığımda maxın az üstündeydi şuan min az altına inmiş. Bu sabah çalıştırdım ( senin yöntemi dün akşam uyguladıktan sonra) 7-8 saniye süren su sesi 2 saniyede kedildi. Motor tamamen soğuduktan sonra tekrar çalıştırdım hiç su sesi gelmedi. Acaba havası çıktıda çıkan havanın yerini su aldı bu da genleşme kabında seviyenin düşmesine mi neden oldu.
Yarın sabahta su sesi gelmezse ilk çalışmada sayende bu sorunu çözmüş olacağım. Azalan su seviyesini aldığım antifirizle tamamlayacapım ve sürekli gözlemleyeceğim tekrar azalma var mı diye. Ekzıstan su çıkmıyor devir daim kayıslar ıslak değil aracın altında borularda kacak yok motor altı plastik korumaya damlatan bir şey yok conta yakmamış paspas altları ıslak dil kalörifer peteüinde kaçak uok...
 İhşallah su seviyesinin inme sebebi bu havanın çıkmasıdır. Yoksa seni sorunum su eksiltme olucak :)
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2018, 00:32:16 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;640030
Senin yöntemi uygulayıp başarılı olursam sana minnettar kalıcam.
Sen  bu su sesini servise gitmeden kendi yöntemiyle tamamen hallettin ya helal olsun...

Senin araç model km nedir bnm araç 2000 km oldu. Su aracı ilk aldığımda maxın az üstündeydi şuan min az altına inmiş. Bu sabah çalıştırdım ( senin yöntemi dün akşam uyguladıktan sonra) 7-8 saniye süren su sesi 2 saniyede kedildi. Motor tamamen soğuduktan sonra tekrar çalıştırdım hiç su sesi gelmedi. Acaba havası çıktıda çıkan havanın yerini su aldı bu da genleşme kabında seviyenin düşmesine mi neden oldu.
Yarın sabahta su sesi gelmezse ilk çalışmada sayende bu sorunu çözmüş olacağım. Azalan su seviyesini aldığım antifirizle tamamlayacapım ve sürekli gözlemleyeceğim tekrar azalma var mı diye. Ekzıstan su çıkmıyor devir daim kayıslar ıslak değil aracın altında borularda kacak yok motor altı plastik korumaya damlatan bir şey yok conta yakmamış paspas altları ıslak dil kalörifer peteüinde kaçak uok...
 İhşallah su seviyesinin inme sebebi bu havanın çıkmasıdır. Yoksa seni sorunum su eksiltme olucak :)

Benim araç da şuan 2000 km’de ve suyuna tekrar baktım aynı duruyor, bunun onunla alakası olduğunu pek düşünmüyorum. Buarada senin problemin yakında tamamen kesilir, ara ara duyarsın ama kesilecek inşallah :)

Çevrimdışı Mustafa Başkurt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı ses benim aracımda da var tanıdığım 2 suberb 1 oktavia sahibinde de

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aracı yeni aldığımda var olan bu su sesi 1 ay sonra kendiliğinden geçti, uzun süredir tekrarlamadı...