škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb ten su sesi gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nakamura;638581
Havasini aldilar su seviyesi normale dondu su sikirtisini birdaha hic duymadim arac 11 bin de 5 binde su sesi gelmeye basladi yaklasik 7 ay ses geldi kendi kesildi

Havasını, aracın ön konsol kısmını açıp mı aldılar?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=17164]Omar[/MENTION] Bu ses ben de olanın çok fazlası bir an su içiyor sandım ses çok yakın geldi. Daha az derinden geliyor ben de fırsat olursa aklıma gelirse ben de video çeker koyarım.

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;638994
[MENTION=17164]Omar[/MENTION] Bu ses ben de olanın çok fazlası bir an su içiyor sandım ses çok yakın geldi. Daha az derinden geliyor ben de fırsat olursa aklıma gelirse ben de video çeker koyarım.

İlk zamanlar daha azdı sanki buaralar çoğaldı, yalnız şöyle bir durum da söz konusu klimayı sıcakta kapatınca motor soğuk olsa bile ilk çalıştırmada genelde bu ses hiç gelmiyor.

Çevrimdışı bertugdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim superb aracımda da 1 aylıkken ilk çalışmada su sesi gelmeye başladı. Servise  gittim. yakında kesilecek o ses dediler. Sebebini tam olarak açıklayamadılar ama dedikleri gibi de oldu. Ses kesildi. Ama o sesi 1 aya yakın duydum. Artık 1 aydır da ses gelmiyor. Geçici olduğunu bilmek güzel. Ama sebebini merak etmiyorda değilim.

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bertugdogan;638998
Benim superb aracımda da 1 aylıkken ilk çalışmada su sesi gelmeye başladı. Servise  gittim. yakında kesilecek o ses dediler. Sebebini tam olarak açıklayamadılar ama dedikleri gibi de oldu. Ses kesildi. Ama o sesi 1 aya yakın duydum. Artık 1 aydır da ses gelmiyor. Geçici olduğunu bilmek güzel. Ama sebebini merak etmiyorda değilim.

Ses tam olarak böyle miydi?

Çevrimdışı bertugdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet aynen bu ses. İlk çalıştırmada geliyor 7-8 saniye sonra kesiliyor.

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bertugdogan;639023
Evet aynen bu ses. İlk çalıştırmada geliyor 7-8 saniye sonra kesiliyor.

Rahatladım vallahi ama servistekilerin hiçbir şey dememesi de ilginç. Ama çözeceğim bu işi inşallah,şuanlık bulduğum: Aracı istop ederken klimayı sıcakta bırakırsam, araç soğuyana kadar bekleyip çalıştırdığımda ses çoğunlukla duyulmuyor. İşin esası klima ile ilgili ama çok basit bir şey gibi.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de nadiren de olsa var bu ses.. Bir rutini yok, her araç çalıştırışımda gelmiyor. Kafasına göre fakat çok seyrek.
Haftaya servise gideceğim, randevu alırken bahsetmek istediğiniz bişey var mıdır sorusuna bu sıkıntıdan bahsettim, umarım bulur ve hallederler..

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nakamura;638562
Ben bununla ilgili servise gitmiştim biraz su eksiltmisti ve su sesi geliyordu ses kendiliginden gitmisti. Birdaha duymadim

serviste ne gibi işlemler yapıldıda sorun düzeldi paylaşır mısınız

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;639224
Bende de nadiren de olsa var bu ses.. Bir rutini yok, her araç çalıştırışımda gelmiyor. Kafasına göre fakat çok seyrek.
Haftaya servise gideceğim, randevu alırken bahsetmek istediğiniz bişey var mıdır sorusuna bu sıkıntıdan bahsettim, umarım bulur ve hallederler..

servis ne dedi?

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;593732
Radyatörde hava var , benimde başıma geldi bir kere yazdım bu forumdada kaç kere.Arabayı burnu havada durcak sekilde yokuşta durdurup havasını alın bir kaç kez sürebilir

tamam da bu hava alma işlemini hiç bbilgimiz olmadan nasıl yapacağımızı açıklar mısınız aşama aşama

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639612
servis ne dedi?

Radyatörde hava olduğunu söyledi, bunun için bakım işlemlerinden sonra 1 saatlik bir zaman da havanın alınması işlemini sağladı. Şimdilik ses kesildi..

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün klima fanını sıcağa getirdim
Üfleme kademesini 4 e aldım 10 dakka aracı böyle çalıştırdım
Stop edip 15 dak sonra antifiriz kabını kapağını açtım
Min seviyenin altındaki su max çizgisinin üstüne çıktı
Kapak açık termostat devreye girene kadar  aracı tekrar çalıştırdım 10 dak ve aracı stop ettim
Motor soğuduğunda su seviyesi max çizgisindeydi
Sanırım kapağı açmam ve yaptığım işlemler havasının alınmasını sağladı
Bu arada suberb antifiriz kabında hava atma tahliyesi yok
Kapalı devre sanırım.eski pejomda hava yapma sorunu yoktu hava olsa bile kendi su kabındaki tahliye kısmından havayı atıyordu
Aracın su seviyesini kontrol edicem ihsallah sorun düzelmiştir

Çevrimdışı vetapex

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende arabayı yeni aldım , 2 ay ses duymadım. bir gün çalıştırırken su sesi aldım.

araba sıcakken su kabına baktım. normalde taşırma kabı olarak geçen bu yerde su minimum seviyeye gelmişti. araba 5500 km de !!

neyse ekledim suyu... kesildi .