škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb ten su sesi gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skytrack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2015 Superb Active benzinli aracım var. Şu an 4bin km de. Bir kaç gündür Araba çalıştırdığımdan önden su lıkırtsı geliyor. Acaba servise gitmem gerekir mi?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skytrack;560188
Arkadaşlar 2015 Superb Active benzinli aracım var. Şu an 4bin km de. Bir kaç gündür Araba çalıştırdığımdan önden su lıkırtsı geliyor. Acaba servise gitmem gerekir mi?

Radyatöre hava kaçmış.aracı rampada burnu yukarıda durcak şekilde soğutma suyunun havasını alin

Çevrimdışı skytrack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Radyötördeki havayı nasıl alırız. Bu sabah kaputu açtım baktım. Herhangi bir yer bulamadım. Soğutma haznesini baktım ve havasını aldım. Hala ses geliyor. Serviste bayağı uzakta. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skytrack;560310
Radyötördeki havayı nasıl alırız. Bu sabah kaputu açtım baktım. Herhangi bir yer bulamadım. Soğutma haznesini baktım ve havasını aldım. Hala ses geliyor. Serviste bayağı uzakta. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Motor çalışma sıcaklığındayken açarsanız hava daha kolay çıkar.Arabayı rampada motor yukarda kalacak şekilde durdurun.Bu işlemi bir kaç kere yaparsanız hava kalmayana kadar yapın .

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rapidlerde şöyle bir sorun var, yağmur yağarsa veya arabayı yıkattınız mesela. Kapı içlerinde su birikiyor, altta delikler var ama kapı kapalı iken fitiller delikleri kapattığı için su tahliye olmuyor. Belki aynı sıkıntı olabilir, benim araç daha çok yeni, yağmur da yağmadı :). Bakalım aynı sorun olacakmı.

Çevrimdışı skytrack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hala kontak anahtarını çevirdiğimde su boşalırmış gibi lıkır lıkır su sesi geliyor. Fakat hareket halinde bu ses yok. Havasını aldım soputma sıvısının en sonunda Video ya çektiğim servise email attım bakalım ne olacak

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bahsettiğiniz ses yakıt pompasının sesi olmasın?

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;560967
Bu bahsettiğiniz ses yakıt pompasının sesi olmasın?

+1 Araç çalışırken mi çalışmadan önce kontağı ilk açtığınızda mi geliyor eğer öyleyse yakıt pompasidır oda normaldir

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skytrack;560825
Hala kontak anahtarını çevirdiğimde su boşalırmış gibi lıkır lıkır su sesi geliyor. Fakat hareket halinde bu ses yok. Havasını aldım soputma sıvısının en sonunda Video ya çektiğim servise email attım bakalım ne olacak

Sanırım bu skoda markasının kronik bir sorunu.benim Octavia da aynı şekilde. Servise götürdüğümde fitilleri açtık artık sorun olmaz falan dediler hiç bir değişiklik yok maşallah kapılarda resmen baraj oluşuyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya pompa sesi ya da yakit deposu artik cepersiz yapildigi icin oynadikca langur lungur yaptigi sesten bahsediliyor sanirim?

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

3500 km ‘de olan 1,4 TSI ACT Manuel /150 HP style paket Superb-3 aracımın ilk çalıştırılması ile birlikte ön konsol bölümünden su şırıltısı geliyor.Aracın hareket etmesi ile birlikte ses kesiliyor.

Benzer sorundan siz de bahsetmişsiniz.Sorun ve çözümü nedir acaba?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyu acan arkadas veya diger bu sorunu yasayanlar cozum bulabildi mi? Ya da sebebi ogrenebildi mi?

Çevrimdışı skytrack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Turboordek;564281
Konuyu acan arkadas veya diger bu sorunu yasayanlar cozum bulabildi mi? Ya da sebebi ogrenebildi mi?

Sorunun çözümünü hala bulamadım. Videosunu çekip gönderdim fakat usta servise gelememi söyledi. Serviste 200 km uzakta olduğu için daha sonra gitmeye karar verdim.

Bu arada su sesi arabayı çalıştırdığımda daha az gelmeye başladı. Acaba Havalar ısındığından mı yoksa dilkatli dinlemediğimden midir bilemedim. Acaba servise sormak imkanı biri varsa videosunu gönderebilirim

Çevrimdışı Kılıçaslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da aynı sorun var. 2016 1.6 TDI. 3500 civarı başladı. Kontağı açınca ön havalandırma ızgaralarının arkasından resmen şu şırıltısı gibi ses geliyor. 3-4 saniye kadar sürüyor. Özellikle motor soğukken yapıyor gibi. Motor sıcakken kontağı açtığında ise yapmıyor. Henüz servise sormadım. 120.000 TL'ye su şırıltısı dinliyoruz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle