škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI DSG Racechip

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araştırmalarımda gördüğüm kadarı ile DSG 7 şanzımanı üretici firma 250 nm tork'a kadar araçlarında kullanıyor ve dayanıyor daha yüksek torklu araçlarda DSG 6 yağlı tip kullanılıyor. Şimdi bu DSG ile sorun yaşayanların geneline baktığımda araçlarına bu tip race chip, box vs vs yaptıranlar ve biraz da kullanıcı hataları evet belki kısa dönemlerde değil ama uzun zaman diliminde kesinlikle DSG için zararlı olacağını düşünüyorum. Bu tarz işlere girene kadar güç tork vs isteyenlere 2.0 TDI tavsiye ederim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg7 icin 300nm ye kadar dayaniyor diyolar. Ancak soyle bir durum soz konusu; yapilan her makinenin emniyet katsayisi vardir. Birseyin uzerindeki gucu arttirirsaniz bu emniyet katsayisini dusurmus olursunuz. Ornegin dsg7 400nm torka dayaniklidir ama 250nm lik motora kullaniyorlardir. Aradaki fark emniyet katsayisi.emniyet katsayisindan yemeye basladikca dikkatli ozenli kullanmak lazim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;496383
Dsg7 icin 300nm ye kadar dayaniyor diyolar. Ancak soyle bir durum soz konusu; yapilan her makinenin emniyet katsayisi vardir. Birseyin uzerindeki gucu arttirirsaniz bu emniyet katsayisini dusurmus olursunuz. Ornegin dsg7 400nm torka dayaniklidir ama 250nm lik motora kullaniyorlardir. Aradaki fark emniyet katsayisi.emniyet katsayisindan yemeye basladikca dikkatli ozenli kullanmak lazim.

Ki racechip bahsekonu aracı 325 nm torka çıkarıyormuş (!). Ne kadar sağlıklı olduğu buradan bile belli. 7 ileri dsg maksimum dayanımı 300 nm iken bu arkadaşlar bu aracı 325 nm torka çıkarıyorlar. Yine 2 ihtimal var: Ya çıkardıklarını vaat etseler de çıkaramıyorlar bu değere; ya da daha kotüsü dsg'nin dayanımını hiç hesaba katmıyorlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beygirini bilmem. O arabadan 500beygir de cikartirilir problem degil ama kac km omru olur bilinmez. Onemli olan saglikli sorunsuz gundelik hayatta kullanilabilir guc.

Mesela 1-2 yil once bir arkadasim favoritten 148hp tekerlek gucu aldi. 6ay bindi arabaya sonra kirildi. Yaparkende biliyodu kirilacagini sadece keyfine yapmak istedi. Gundelik uzun vade dusundugu bir araba degildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw sallamasayon veriler zaten. Bu işi çok bilmeyen için uydur gitsin. Nasılsa artan basınç yüzünden araç daha iyi gidiyor izlenimi verecek :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Olay aynen öyle. Ama az çok motordan anlayan kişinin kullanınca içine sinmez. Ben azcık kullandım, bugün de race chipi gönderiyorum birine.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya sahi biri vardi patir kutur gidiyodu citir citir passat yiyyodu o nooldu?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2013 passat var yemek isteyen varsa deneyelim:D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 tdi i grk yok bizim pederin 1.4 Tsi Act si ile de deneyebiliriz :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi yeterli olacaktır bu patır kütür gidişe :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya birileri patır kütür gidiyodu en son nooldu? nerde? passatı geçerken ışık hızını falan aşıp atomlarına bölünmüş olmasın sakın? :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;496781
2.0 tdi i grk yok bizim pederin 1.4 Tsi Act si ile de deneyebiliriz :)

150lik yatsın abi, benim ki 122lik.Bekliyorum:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;496988
150lik yatsın abi, benim ki 122lik.Bekliyorum:D

Ulan getirmeyin beni gaza ibizaynan tdi dsg octi geçmişliğim var ben atlicam nerdeyse gelin benle kapışın diye :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ibiza da race chip mi var yoksa :)  

Varsa seni Octavia RS anca paklar

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konu, efsane konu olacak forumda bu gidişle:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...