škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Sunroof Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bladefrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikler herkese merhabalar.

Sizlere yaşadığım bir talihsizlikten bahsetmek istiyor ve fikirlerinizi almak istiyorum. 2012 model superb araca sahibim. Sunroofum tamamiyle kapanmıyordu. Üstteki plastiği el yardımıyla aşağı indirerek camın tamamen kapanmasını sağlıyorduk.
 Bir gün sunroof camını kapattığım zaman üstteki plastiğin altından kanca gibi bir Demir fırladı ve tutturulmuş plastiği kırdı. Haliyle sunroofun altında kaldı o kanca. Sunroof kapanmayınca bulunduğum ilde servis olmadığı için sanayiye oto elektrikçiye götürdüm. Üst tavanı komple aşağı indirip sunroofu kapattı. Ve bana komple kirkor seti dediği( ismini öyle söyledi tam bilmiyorum parçayı) parçayı bulmamı istedi. Yani sunroof motor camı hariç komple sunroof setini bulmamı istedi.
Arkadaşlar bu sunroof setinin tamiri falan yok mu? Yedek parça olarak nerden bulacağımı da bilmiyorum açıkçası. Bir kaç yere sordum. Bulamadım maalesef. Arabadan resmen soğudum. Arabayı alalı bir ay oldu. Önceki sahibide sağ olsun bizi hiç uyarmadı o konuda. Siz değerli abilerimin fikirleri bana ışık tutacaktır. Teşekkür ederim.