škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön Cam Bilet Tutucu

evrn · 31 · 29107

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün havanın yağmurlu olmasına aldırmayıp ERYA OTO'dan daha önce sordurduğum ön cam bilet tutucuyu satın almak için uğradım. 2 tane gelmiş ve birini ben satın aldım fiyatı 5TL.

Konuyu açan evrn eğer izin verirse montaj aşamalarını anlatmak istiyorum. Tabii bu konuda beni cesaretlendiren Baylas ve Irfan'a da teşekkürlerimle

- Satın aldığınız parçayı sakince ön göğüs üzerine koyun göz önünde olsun (resim-1)

- Derin nefes alın önce sakinleşin ve parmağınızı A-sütunu plastik paneli ile fitil arasına sokun işte orası sizin işe başlayacağınız nokta (resim-2)

- Parmağınız ile plastik parçayı yavaş yavaş kendinize doğru çekin, parmağınızı soktuğunuz yer ile saca giren metal parça bu noktanın 4-5cm aşağısında bulunuyor, yavaş ve narin bir şekilde kendinize doğru çekmeye başlayınca tık diye bir ses duyuyorsunuz ya tırnağı kırdınız ya da doğru yoldasınız (resim-3)

- Eğer daha önce sizde vardı kırıldı ise bu parça önce vidasını söküp eski kırık parçayı atın, sonra bilet tutucunun yönüne ve tırnaklarına dikkat edip vida ile bağlantısını yapın, yanlış bilmiyorsam torx uçlara ihtiyacınız var bu montaj için.

- Benim gibi daha önce bu küçük donanıma sahip değilseniz ve forumlardan okuyup özeniyorsanız haliyle o minik civataya da sahip değilsiniz demektir, hemen küçük bir civata uydurun ya da benim gibi çift taraflı bandın nimetlerinden yararlanıp montajı yapın. Orjinal yeri bana çok uzak kaldığı için ben montajı biraz daha yukarı yaptım (resim-4)

Toplam süre : 5dk

Önemli not: Keser, tornavida ya da kapı eşiğinde bulunan haydar ile plastik parçayı kanırtmayın kırabilir ya da zarar verebilirsiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sizin aracınızda vida yerinin olupta, bilet tutucunun olmaması hayret verici, daha önce kırılmış ve yenisi takılmayıp, eskisinin parçası vida ile beraber sökülmüş olabilir mi?
güzel çalışma, güle güle kullanın...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;411646
sizin aracınızda vida yerinin olupta, bilet tutucunun olmaması hayret verici, daha önce kırılmış ve yenisi takılmayıp, eskisinin parçası vida ile beraber sökülmüş olabilir mi?
güzel çalışma, güle güle kullanın...

2001 model Comfort modellerde standart bir donanımsa dediğiniz doğru olabilir.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: anarche;411618
Bugün havanın yağmurlu olmasına aldırmayıp ERYA OTO'dan daha önce sordurduğum ön cam bilet tutucuyu satın almak için uğradım. 2 tane gelmiş ve birini ben satın aldım fiyatı 5TL.

Konuyu açan evrn eğer izin verirse montaj aşamalarını anlatmak istiyorum. Tabii bu konuda beni cesaretlendiren Baylas ve Irfan'a da teşekkürlerimle

- Satın aldığınız parçayı sakince ön göğüs üzerine koyun göz önünde olsun (resim-1)

- Derin nefes alın önce sakinleşin ve parmağınızı A-sütunu plastik paneli ile fitil arasına sokun işte orası sizin işe başlayacağınız nokta (resim-2)

- Parmağınız ile plastik parçayı yavaş yavaş kendinize doğru çekin, parmağınızı soktuğunuz yer ile saca giren metal parça bu noktanın 4-5cm aşağısında bulunuyor, yavaş ve narin bir şekilde kendinize doğru çekmeye başlayınca tık diye bir ses duyuyorsunuz ya tırnağı kırdınız ya da doğru yoldasınız (resim-3)

- Eğer daha önce sizde vardı kırıldı ise bu parça önce vidasını söküp eski kırık parçayı atın, sonra bilet tutucunun yönüne ve tırnaklarına dikkat edip vida ile bağlantısını yapın, yanlış bilmiyorsam torx uçlara ihtiyacınız var bu montaj için.

- Benim gibi daha önce bu küçük donanıma sahip değilseniz ve forumlardan okuyup özeniyorsanız haliyle o minik civataya da sahip değilsiniz demektir, hemen küçük bir civata uydurun ya da benim gibi çift taraflı bandın nimetlerinden yararlanıp montajı yapın. Orjinal yeri bana çok uzak kaldığı için ben montajı biraz daha yukarı yaptım (resim-4)

Önemli not: Keser, tornavida ya da kapı eşiğinde bulunan haydar ile plastik parçayı kanırtmayın kırabilir ya da zarar verebilirsiniz.

Tebrik ediyorum sizi kusursuz ve güzel bir çalışma olmuş :)

Çevrimdışı lowyear25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mesajlarınız ve fotoğraflar için teşekkür ediyorum, yararlı bir konu..
@anarche fotoğraftaki gibi fitilin altından ve sutundaki parçanın üst kısmından parmağımı takarak iyice asıldım ama açılmadı, oysa baya bi çektim araya el girecek kadar esnedi.. Sekman kırılır diye daha fazla zorlamadım servise mi götürsem bilemedim��

(Benim bilet tutucuyuda oto yıkamacı kırmış, kırık parçayıda araya sıkıştırmış görmeyeyim��)

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lowyear25;446271
Mesajlarınız ve fotoğraflar için teşekkür ediyorum, yararlı bir konu..
@anarche fotoğraftaki gibi fitilin altından ve sutundaki parçanın üst kısmından parmağımı takarak iyice asıldım ama açılmadı, oysa baya bi çektim araya el girecek kadar esnedi.. Sekman kırılır diye daha fazla zorlamadım servise mi götürsem bilemedim😔

(Benim bilet tutucuyuda oto yıkamacı kırmış, kırık parçayıda araya sıkıştırmış görmeyeyim😝)

Çok zorlamayın plastik bağlantıyı kırabilirsiniz. Araya el girecek kadar açıldıysa bilet tutucuyu yerleştirip (civatasını sıkmadan) plastik parçayı tekrar yerine oturtun bakalım olacak mı? Ben civatasını sıkmadan yaptım oldukça sağlam oldu.

Çevrimdışı lowyear25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sutundaki kapağı tamamen çıkarıp kırık parçayı japonla yapıştırıp takmayı düşünüyordum kapak tamamen çıkmayınca imkansız gibi, servisi arayıp parçanın koduyla siparişi verdim götüreyim onlar taksınlar artık, 7 liralık parçaya 30 lira işçilik alırsalar o da onların vicdanına kalmış artık:P
İlginize teşekkür ediyorum, saygılar..

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkide kırıldı  bilet tutucu dışardanda bulabilirsin  2-3 tl bişey  illa yetkili servisten bakmana gerek yok  googleden araştır  denk gelirse al

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;411618

İyi günler. Benim aracımda da yıkama sonrası bilet tutucu kırıldı. Yüklemiş olduğunuz resimler malesef görünmüyor bu konuda bana yardım edermisiniz. Kırılan parça elimde japon ile yapıştırmayı düşünüyorum. A sutunundaki iki tane geçmeli parçayı çıkartamadım kırılmasından korkuyorum.tam olarak nasıl çıkardınız.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;601904
İyi günler. Benim aracımda da yıkama sonrası bilet tutucu kırıldı. Yüklemiş olduğunuz resimler malesef görünmüyor bu konuda bana yardım edermisiniz. Kırılan parça elimde japon ile yapıştırmayı düşünüyorum. A sutunundaki iki tane geçmeli parçayı çıkartamadım kırılmasından korkuyorum.tam olarak nasıl çıkardınız.

Evet resimler kurbağa olmuş, tavsiyem bu tip trimin söküldüğü işlemleri soğuk havalarda yapmamanız parçanın esnemesi için havaların biraz ısınmasını bekleyin. Bir diğer tavsiyem yapıştırıcı ile yapıştırmayın çirkin durabilir ilk önce fiyatını öğrenin belki uygundur fiyatı.

Son olarak benim aracım 2001 modeldi ve a sütunu tek parçaydı tavan döşemesi ile birleştiği noktadan parmağımı sokup parçayı kendime doğru çekerek çıkarmıştım.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;601906
Evet resimler kurbağa olmuş, tavsiyem bu tip trimin söküldüğü işlemleri soğuk havalarda yapmamanız parçanın esnemesi için havaların biraz ısınmasını bekleyin. Bir diğer tavsiyem yapıştırıcı ile yapıştırmayın çirkin durabilir ilk önce fiyatını öğrenin belki uygundur fiyatı.

Son olarak benim aracım 2001 modeldi ve a sütunu tek parçaydı tavan döşemesi ile birleştiği noktadan parmağımı sokup parçayı kendime doğru çekerek çıkarmıştım.

İki tane tırnak tutuyor ve kendime dogru çektiğim zaman gelmedi açıkcası korktum kırılmasından. Bilet tutucu sanırım sadece servisde var başka hiç bir yerden bulamadım.1z0867159A parça kodu bu olmazsa ankara servis e mail atıyım sanırım sadece and oto skodaya bakıyor

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;601913
İki tane tırnak tutuyor ve kendime dogru çektiğim zaman gelmedi açıkcası korktum kırılmasından. Bilet tutucu sanırım sadece servisde var başka hiç bir yerden bulamadım.1z0867159A parça kodu bu olmazsa ankara servis e mail atıyım sanırım sadece and oto skodaya bakıyor
O parçayı sökmek için biraz asılmanız gerekiyor. Siz yine de dikkatli olun.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Parçanın fiyatı japon yapıştırıcı ile kafa kafayadır, servisten temin edebilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar parçayı söktüm 2 adet tırnak var ve biraz asılmak gerekti. Parçayı takması sökmesinden daha zor. Efe otoda su anda 3 adet var 10 tl gibi fiyatı var. Ben kırılan parçayı yeniden kullandım eskisi gibi oldu.