škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam Değişimi ve Kalibrasyon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayramda otobanda seyrederken her nasıl olduysa ön cam çatladı. Ön cam değişecek serviste; ancak merak ettiğim bir konu var: Ön camda şerit takip asistanı, uzun far asistanı gibi donanımlar için kamera mevcut biliyorsunuz. Cam değişim işleminden sonra bunlarla ilgili bir kalibrasyon işlemi yapılıyor mu? Bilgisi ve tecrübesi olan var mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet gerekiyor fiyatı ise 450 TL +Kdv. Ben Efe de yaptırdım adam işten anlamıyordu; ama uzaktan bağlantı ile yurt dışından yaptılar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16990]diziseti[/MENTION]
Bilgi için teşekkürler. Cam değişimi kapsamında yapılması gerektiği için bu ücretin kasko firmasınca ödenmesi söz konusu değildir sanırım? Siz ayrıca ödemişsinizdir?

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben kasko dışı yaptırmıştım. Zira kasko da cam değişimi hasarı olarak hasar çıkıyor; ancak kaskodan yaptırırsanız kasko karşılıyor ama hepsi şişirilmiş şekilde hasar olarak çıkıyor.

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
en iyisi böyle satın bana arabayı sizden araba alırım. Sizde ki eski kasa süperb çok hoştu

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: diziseti;649976
ben kasko dışı yaptırmıştım. Zira kasko da cam değişimi hasarı olarak hasar çıkıyor; ancak kaskodan yaptırırsanız kasko karşılıyor ama hepsi şişirilmiş şekilde hasar olarak çıkıyor.

Önceki aracımda da cam değişimi yaptırmak durumunda kalmıştım; yine yetkili serviste ve kaskodan. Sizin de belirttiğiniz gibi hasar kaydı oluşacağını düşünüyordum, ancak herhangi bir hasar kaydı oluşmadı.

Alıntı yapılan: diziseti;649977
en iyisi böyle satın bana arabayı sizden araba alırım. Sizde ki eski kasa süperb çok hoştu

Teşekkür ederim, önceki aracın bende de yeri başkadır. Bu aracı da elimden geldiğince en iyi kondisyonda tutmaya çalışıyorum. Bu araç ne zaman satışa çıkar bilmiyorum, ama forumda illa ki konu açarım, haberiniz olur:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun öncelikle

Alıntı yapılan: enoktakenokta;649968
Ön camda şerit takip asistanı, uzun far asistanı gibi donanımlar için kamera mevcut biliyorsunuz.

Kalibrasyon sadece front assist (radar) için yapılıyor gibi hatırlıyorum. Izgara içinde olan.

Kamera değişmediği için bir şey yapılmıyor gibi kalmış aklımda.

Kaskodan Golf'ümün ön camı değişmişti, satarken TRAMER'de görünmüyordu. Yılda 1 ücretsiz orijinal değişim hakkı vardı kasko paketinde

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Front Asist'in onlarla bağlantısı var. O bağlantı için yapılıyor kalibrasyon. Tramerde kesinlikle görünmüyor. ücretsiz 1 hak yok. o 1 hak kaskoda sizin indiriminizi bozmuyor demek. Yani kaza gibi kabul edilmiyor.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayramda otobanda seyrederken her nasıl olduysa ön cam çatladı. Ön cam değişecek serviste; ancak merak ettiğim bir konu var: Ön camda şerit takip asistanı, uzun far asistanı gibi donanımlar için kamera mevcut biliyorsunuz. Cam değişim işleminden sonra bunlarla ilgili bir kalibrasyon işlemi yapılıyor mu? Bilgisi ve tecrübesi olan var mı?

Ender abi ben de değiştirdim cam sökümünde A5 kameraya özgü bir kalibrasyon yok. Zaten o kamera sadece şerit, light assist ve trafik işareti okuyor. Sökülürken de yerinde kalıyor doğrudan cama yapışık değil. Diğer radarlar tamponda.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;649994
Ender abi ben de değiştirdim cam sökümünde A5 kameraya özgü bir kalibrasyon yok. Zaten o kamera sadece şerit, light assist ve trafik işareti okuyor. Sökülürken de yerinde kalıyor doğrudan cama yapışık değil. Diğer radarlar tamponda.

Senin tecrüben farklı olmuş; zira Resul kalibrasyon yapıldığını yazmıştı. Cam montajında netleşecek gibi bu durum; hoş, serviste de cam yoktu, sipariş geçeceklerdi, henüz o konuda da bilgi yok bakalım.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Bende yeni degistirdim on cami. Bu aracta acik soyleyim hersey vasat kalitede. Boyasindam camina, farindan ic konsoluna torpido gozunden ic gosterge plastigine

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;650033
Bende yeni degistirdim on cami. Bu aracta acik soyleyim hersey vasat kalitede. Boyasindam camina, farindan ic konsoluna torpido gozunden ic gosterge plastigine

Yani kalibrasyon gerekli mi değil mi diyorsunuz?

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;650034
Yani kalibrasyon gerekli mi değil mi diyorsunuz?

Sordum yetkiliye cami cıkartip aynen takıyoruz. Sensorlerde dikiz aynasinda vs herhangi bir oynama olmuyor gecmeli tirnakli vs dedi. 2130 tl yazdik dedi sigortaya degisim icin. Fazlaca gelen olduğunu soyledi on cam degisimi içini
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2019, 22:30:58 Gönderen: Hukuki »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;650039
Sordum yetkiliye cami cıkartip aynen takıyoruz. Sensorlerde dikiz aynasinda vs herhangi bir oynama olmuyor gecmeli tirnakli vs dedi. 2130 tl yazdik dedi sigortaya degisim icin. Fazlaca gelen olduğunu soyledi on cam degisimi içini

Cam değişiminden sonra, kalibrasyon yapılmadığı halde, özellikle şerit takip asistanı eskisi gibi kusursuz çalışıyorsa bir sorun yok demektir.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;650051
Cam değişiminden sonra, kalibrasyon yapılmadığı halde, özellikle şerit takip asistanı eskisi gibi kusursuz çalışıyorsa bir sorun yok demektir.

Kaskonuzda cam muafiyeti varmi. Onu mutlaka kontrol ettirin kaskoyu bozmasinlar. Bu arada baktımda faturaya toplamda 2750 TL tutmuş. Cama battaniye sermek lazim sene icinde bir daha kirarsak 3000 lira para :)
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2019, 11:11:43 Gönderen: Hukuki »