škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2011 Motor Altını Karter Kısmını Muhafaza Koruma Sacı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sizinde araçlarınızın alt takımda bulunan motorun altında sanırsam hepimizinkinde karter var ve onu koruyan sac varmı ? bir kac fabia ya baktım yok neden motorun altı korunaksız ??

servisini aradım onlar malesef ustte takılı bir şekilde verilmiyor dendi isterseniz getirin takalım dedi 200 tl istedi ? sizden de bilgi almak istedim siz ne durumdasınız nasıl koruyorsunuz motorunuzu ??

aracı biraz kaldırsam yukarı dogru cok cirkin dururmu mersinde yollar cok bozuk jeeple gezmek gerekiyor aslında ? kaldırma işlemini kendimde yapabilirmiyim ?? bilen birisi yazabilirmi ??
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2013, 14:25:31 Gönderen: sahintan »

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
karter muhafazı olası kaza anında motorun yere düşmesini engeller ve içeridekilerin sakat kalma veya ölümüne sebebiyet verirb ben aracım basıkken dahi takmadım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karter demiri normalde yok ve gördükleriniz hep sonradan takılma.
kaza anında motorun düşmesi öngörülmüş, o yüzden güvenlik nedeniyle önerilmiyor, ben karteri 1-2 defa vurup eğdiğimden bu demiri taktırdım, bozuk yolda kullanıyorsanız size de öneririm, tabii ki yukarıda yazdıklarımı hesaba katmanız gerekli.
Yani motorun aşağı düşmesine neden olabilecek bir kaza olasılığı biraz düşük olduğundan 3-4 defa karter hasarı yaşamamak için bu demiri tercih edebilirsiniz, motorun temiz kalmasını da sağlıyor, bu da bir artı...
parçacılarda 70-80 lira...20-30 da işçilikle 100 ve altında maliyet çıkar...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

fabialife

• Ziyaretçi
karter muhafazasından motor düşmez tezi hikaye, alt tarafı 4 tane plastik vida veya 5-6 lık civata ile bağlanıyor. bırakın kaza anını, çekiç ile karşıdan vursanız o darbe ile bile kırılır.
avrupa da yollar adam gibi olduğu için karter muhafazaya ihtiyaç yoktur, hiç bir markanın orjinal karter muhafazası da yoktur.
bütün servisler dışarıdan yan sanayi olarak alır ve takar.
servisler takar 200 tl. ister, siz internetten 60-70 liraya alır, sanayide 10-15 lirada taktırma parası verirsiniz max. 100 liraya mal olur.
aldığım bütün araçlara muhafaza taktırdım.
karter muhafaza sadece bozok yollarda gerekmiyor, çok arkadaşım muhafaza yokluğu yüzünden şehirler arası yolda rezil oldu.
benim önümden giden kamyondan taşlar dökülmeye başladı muhafaza olmasa ben de bayram arafesi rezil olmuştum.

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aldığınız karter muhafazanın bir resmi varmı nerden alabilirim interneten filan bi link verseniz ?

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracı birazda yukarı dogru kaldırsam takoz filan yerleştirip kaldırsam sorun olurmu on tarafa sadece ??

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle önermem, bu gibi ön düzen değişiklikleri, sonrasında arıza ve yüksek maliyetli arızalar olarak karşınıza çıkar, ayrıca yol tutuş gibi önemli bir durum bozulur.
Zaten fabia ön düzeni bozuk yollarda ön düzenden sorun çıkaracak yapıdadır, fabia asfalt aracıdır.
Bu yolu kullanmaya mecbursanız ya karter koruma, ya da o yollarda kullanılabilecek bir arabayla değişim daha mantıklı...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431062
Kesinlikle önermem, bu gibi ön düzen değişiklikleri, sonrasında arıza ve yüksek maliyetli arızalar olarak karşınıza çıkar, ayrıca yol tutuş gibi önemli bir durum bozulur.
Zaten fabia ön düzeni bozuk yollarda ön düzenden sorun çıkaracak yapıdadır, fabia asfalt aracıdır.
Bu yolu kullanmaya mecbursanız ya karter koruma, ya da o yollarda kullanılabilecek bir arabayla değişim daha mantıklı...

hocam önereceğiniz karter koruması varmı ?? internetten alınabilecek ???

fabialife

• Ziyaretçi
http://www.tuningshop.com.tr/Skoda-Fabia-Karter-Muhafaza,PR-278.html

şuna benzer 3-4 mm. kalınlığında  preslenmiş saç levha. senin alırken dikkat edeceğin yeni kasa fabaia II ye uygun olanı.

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;431066
http://www.tuningshop.com.tr/Skoda-Fabia-Karter-Muhafaza,PR-278.html

şuna benzer 3-4 mm. kalınlığında  preslenmiş saç levha. senin alırken dikkat edeceğin yeni kasa fabaia II ye uygun olanı.

çok tşk ederim hocam su linkteki ? peki bizim araca olurmu ??

fiyatı 65 TL +  10TL  KARGO = 75 TL

kendim takabilirmiyim ? zormudur takması __ elim yatkındır bu işlere :))

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: sahintan;431096
çok tşk ederim hocam su linkteki ? peki bizim araca olurmu ??

fiyatı 65 TL +  10TL  KARGO = 75 TL

kendim takabilirmiyim ? zormudur takması __ elim yatkındır bu işlere :))

alacağın yerden sorarsın 2011 model yeni kasa fabiaya oluyor mu diye, ona göre gönderirler.
internet te bir sürü sitede bulabilirsin yalnız kargo dahil seçenek varsa onu tercih et veya görüş bana kargo dahil gönderin de.
kargo ile gelirse kargo çok tutabilir. parçacılar büyük parçaları genellikle ucuz gelsin diye ambarla getirtirler.
sen monte edemezsin, arabanın lifte kaldırılması lazım. her hangi bir tamirci beş dakikada takar.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 defa karteri delmiş biri olaraktan tavsiye etmiyorum.Yaklaşık 1 hafta kullandım muhafazayı gördüm ki normalden daha fazla sürtüyor ve hava sirkülasyonu bozuldu süratli giderken uğultu yapıyordu direk geri iade ettim :)

2 senede bir karadenize yaylalara çıkarım dikkatli kullandıktan sonra hiçbirşey olmaz :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alınacaklar listemde hiç olmadı yukarıda sayılan nedenlerden dolayı  :)

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motorun fazla kirlenmesini engellediği için ben Alfa 156'ıma taktırmıştım zamanında...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim araçlar yeterince yüksek bence. artık bazı bozuk yollardan geçerken de dikkat edersek kolay kolay bir şey olmaz bence. köy yollarında kullananlar ayrı. ben sadece aracın motoruna giren kedileri önlemek için düşündüm bir dönem. sıkıştıracaklar bir gün kuyruğu benim kayışlara.