škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

"S U N R O O F" Sesleri Çözüm ü ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YARGIC

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Sunroof Kapalı ve Açılır Halde iken, kapalı halde çok sıkıntı yok ama açılır halde iken ciddi sıkıntı veren kulak tırmayan "TAR" ve "Gıcırtı" gibi ses çıkıyor.

Bu işin kesin çözümü varmı ve/veya geçici çözümler nelerdir?

Teşekkürler.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim de başıma geldi, olağan bir durum. Eğer aracınız garantili ise servis ücretsiz olarak müdahale ediyor. Ben servise götüreli 6 ay kadar oldu, o günden beri bir daha ses yapmadı. Ha zaten servisteki usta da yaparsa tekrar müdahale ederiz demişti.

Çevrimdışı YARGIC

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;639159
Benim de başıma geldi, olağan bir durum. Eğer aracınız garantili ise servis ücretsiz olarak müdahale ediyor. Ben servise götüreli 6 ay kadar oldu, o günden beri bir daha ses yapmadı. Ha zaten servisteki usta da yaparsa tekrar müdahale ederiz demişti.

Ne yaptıklarını biliyormusunuz?

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Komple söküldü ve kendileri bir takım kimyasallarla iyice temizleyip, yağlayıp geri monte ettiler.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Beni dede aynı sorun var bozuk yola girdiğimde takır tukur ediyor servise  götürdüm  sunrufu sıktılar yağladılar ancak ses hayla var neyapacagımı bilmiyorum  kesin cözümü bilen varsa söylesin lütfen

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=15961]Adil kandaz[/MENTION]
Sarsıntı ile ortaya çıkan tıkırtının giderilmesi konusunda, belirli kısımların silikon yağlayıcı gres veya sprey gres ile kaplanması, sorunu çözebiliyor. Çözüm önerisi bulunan, aşağıdaki başlığa bir göz atın isterseniz,
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40460
 [MENTION=16940]YARGIC[/MENTION]
Kendi aracımda, uzun süre güneş altında park edildiğinde, ilk açılış ve kapanışlarda, normalden daha farklı sesler olabiliyor. Rayların içinde, kılavuz borusunu ve kayar cam tekerleklerinin temas ettiği yerleri yağlamak olumlu sonuç veriyor olsa da, sesten kurtulmak için, güneşten kaçınmak daha önemli.