škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yetkli servis dışı garanti?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı proteusum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaslar aracım 2016 octavia 1.6tdı,cuma gunu ana yoldan giderken sağ arka kapıdan bir doblo çarptı ve kapıda göcuk olustu.Kasko şirketim bulundugum şehirde(Aksaray)anlaşmalı yetkili servis olmadıgından anlaşmalı özel servise yönlendirdi.Kafamda deli sorular?Özel serviste yaptırsam garanti bozulur mu?Yetkili sevis 15 gunden once cıkmaz dedi,ikame arac kiralama vs derken aradaki fiyat farkı yetkili serviste yaptırmaya değer mi?ne dersiniz?

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Elektronik ve mekanik aksama yapılan bir işlem olmadığından garantiyle ilgili sıkıntı olmaz.

Servis, "bu kapıyı boyatmışsınız, garantiniz bozulmuş" diyemez.

Ama zaten kaskodan yaptıracaksanız bence yetkili serviste yaptırın. İkame araç çekici v.s. hepsi kasko tarafından karşılanacaktır. Hele bir de suç karşı tarafınsa kaskonuz %100 rücu eder karsı tarafa ve sizin hasarsızlığınızı da etkilemez.

Diye düşünüyorum...

Çevrimdışı proteusum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;624341
Elektronik ve mekanik aksama yapılan bir işlem olmadığından garantiyle ilgili sıkıntı olmaz.

Servis, "bu kapıyı boyatmışsınız, garantiniz bozulmuş" diyemez.

Ama zaten kaskodan yaptıracaksanız bence yetkili serviste yaptırın. İkame araç çekici v.s. hepsi kasko tarafından karşılanacaktır. Hele bir de suç karşı tarafınsa kaskonuz %100 rücu eder karsı tarafa ve sizin hasarsızlığınızı da etkilemez.

Diye düşünüyorum...
teşekkür ederim aynı şehirde yetkili servis olmayınca biraz sıkıntı oluyor.yine de bi değerlendireyim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektronik mekanik garantisi etkilenmez ancak, bu bolge ile ilgili kaporta boya sorunu olusursa sonradan ve yetkili servis harici islem olacagindan ustlerine alinmazlar o kadar.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış bilmiyorsam eğer Karşı taraf %100 suçlu değilse yetkili servislerin şişirme fiyatları  tramer kayıtlarınıza çok yüksek olarak yansır. Araç ciddi kazaya karışmış gibi imajı olur.