škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI araçta kaput neden bu kadar sıcak?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Aracım 1.2 TSI DSG. Geçen akşam 10 km gibi kısa mesafe yol yaptım. Eve döndüğümde aracı garaja çektim. Araçtan indiğimde egzos ve ön kısımlarından çınlama sesleri geliyordu. Elimi kaputun üzerine koyduğumda kaput inanılmaz derecede sıcaktı. Özellikle aşağıdaki resimde gördüğünüz alana(yüzünüzü araca döndüğünüzde sol orta taraf) 1 saniyeden fazla elimi tutamadım. Eve çıkıp ölçeri aldım. Resimde işaretlediğim kısıma tuttuğumda sıcaklık 68 dereceyi gösteriyordu.
Aracın bu kısmında ne var ki bu kadar ısınıyor. Gecenin bir yarısı kaputu açıp inceleyemedim.
Bu sıcaklığa motor civarında ki kablo ve plastik mi dayanır?
1.2 TSI aracı olanlar acaba sizin de dikkatinizi çekti mi? Motor sıcaklığının bu denle kaputa vurması şaşırtıcı geldi. Bundan önceki hiçbir aracım bu kadar ısınmıyordu. Bir sorun yaratır mı bilemedim.

Resim:
https://postimg.org/image/b9vm2l375/

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle yaz aylarında çabuk ısınıp geç soğuyor motorun yapısı böyle ,kucuk olmasından kaynaklanıyor galiba.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç menüsünden motor yağı sıcaklığını da gözlemleyin  motor sıcaklığıyla ilgili net bilgi verecektir,100 ü geçiyorsa dikkat etmek lazım.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağın 100 derece, motorun 90 derece çalıştığı yerde kaputun ısınması normal değil mi?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;581966
Yağın 100 derece, motorun 90 derece çalıştığı yerde kaputun ısınması normal değil mi?

normaldir tabi

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca bizim araçlarda kaputun altında siyah yalıtım malzemesi yok. Muhtemelen onun da etkisi vardır kaputun bu kadar sıcak olmasında.