škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 yılı Octavia Genel Problemler

adnanh · 20 · 11862

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;567902
Passatı övmek Octavia'yı yermek niyetinde olmadığımı, her iki aracın arasında derin farklılıklar olmamakla beraber. Bazı kullanıcıların görmezden gelebileceği, bazı kullanıcılarında kafaya takabileceği düzeyde farklar olduğunu düşünüyorum.
Şirket aracı olarak zaman zaman 2015 Model Passat kullanıyorum ve benim özel aracım 2015 Model Octavia.
Tarafsız olarak kıyaslama yapacak olursam;
Yalıtım(rüzgar-yol sesi)                  Passat 8 Octavia 6
Süspansiyon:                                Passat 8 Octavia 7
Plastik malzeme kalitesi:                Passat 7 Octavia 7
Torpido Direksiyon Kontroller:         Passat 8 Octavia 8
Koltuk Döşeme Paspas     :             Passat 9 Octavia 8
Sürüş Güv (viraj savrulma/rüzgar)   Passat 8 Octavia 6
Fiyat/Performans                          Passat 8 Octavia 9

İşte budur. :gut:
Yorumlarınız için teşekkürler. :ok:

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sene sonunda Octavia için kapsamlı bir yenileme veya makyaj operasyonu bekleniyor.

Çevrimdışı ooncan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bolero sd kart müzik dinlerken kilitlenme bende de oluyor ama bir update ile çözeceklerdir fazla üzerinde durmuyorum.
yandan gürültülü bir araç geçtiğinde tüm sesi içeride duymak yada hızlı bir araba geçerken fazla sarsılması bu aracın tek kusuru. Bunu da yerden yüksek olmasına bağlıyorum. Arabadan soğuyacak kadar değil ama tabiki.

Çevrimdışı ahmet38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;567523
Merhaba,
2 ay önce skoda octavia 1.2 TSI DSG bir araç aldım. 2 ay içinde araçtan ciddi anlamda soğudum.

Şu ana kadar gördüğüm genel sorunlar;

1. Yağmur sensörü doğru çalışmıyor. Ani başlayan sağanak yağış da sensör 1 dk sonra camdaki damlaları algılayıp silecekleri çalıştırıyor. Aynı şekilde yağmur durduğunda(camda tek damla su olmamasına rağmen) sensör 1 dk sonra silecekleri durduruyor. Bu sürekli yaşadığım problem. Yağmur şiddeti arttığında ya da azaldığında sensör çok geç tepki veriyor.

2. Yan aynanın kör noktayı göstermediğini fark ettim. Yan aynalardan yanınızdaki aracı fark edemiyorsunuz.

3. Aracın simetriği oldukça kötü. Kaputun çamurlukla birleştiği bölgede (sağ tarafta) kaput çamurluk hizasının aşağısında kalırken sol tarafta yukarıda kalıyor. Aynı şekilde ön farların kaputla birleştiği yerde sağ far ile kaput arasına serçe parmağım girmezken, sol tarafta serçe parmağımı araya sokacak kadar boşluk var.

4. Araç içeri çok ses alıyor. Otobanda 200 mt. ileride ki tırın sesi içeriye olduğu gibi yansıyor. Hız 120 km.yi geçtiğinde rüzgar sesi olduğu gibi aracın içinde. Ayrıca 80 km ile seyrederken yanınızdan 140 km hızla bir araç geçtiğinde aracı olduğu gibi savuruyor. Bunu direksiyondan bile hissedebiliyorsunuz.

5. Bolero ekran ara ara kilitleniyor. SD karttaki bir müziği dinlerken durduk yere cihaz kitlendi. Kapatıp tekrar açtım. 2 dk sonra başka bir şarkıda tekrar kilitlendi. (SD kartta problem olduğunu düşünmüyorum) Menü geçişlerinde de takılmalar oluyor. İşlemcisi zayıf.

6. Kaputu açtığımda iç taraftaki boyanın gelişigüzel ve fırçayla yapılmış olduğunu gördüm. Motorun sol tarafında kalan kablolar adeta bandajla sarılmış. Ekteki dosyalarda görebilirsiniz

Bu araçtan genel anlamda memnun kalmadım.

hocam öncelikle geçmiş olsun. bende 2014 1.2 tsi DSG Optimal var.

1. yağmur sensörü yok sensör benim ;)

2. ayna açısı ve oturma şekli ile kör nokta neredeyse sıfırlanabilyor.

3. araç simetrisi konusunda bende bir sıkıntı yok.

4. ses mevzusu cidden sıkıntılı. özellikle kamyon geçerken sesini çok alıyor. ama savrulma olayı tamamen his. ben de ilk başlarda savruluyorum sandım ama aslında savrulmuyor öyle hissettiriyor.

5. bolero ekran konusunda size katılmayacağım. bir buçuk yıldır kullanıyorum ve hiç sıkıncı yaşamadım. sd kart kullanmadım ama cd ve usb devamlı kullanıyorum maşallah çok iyi...

6. kaput konusunda o fırça izlerinin her arabada olması onun bir amacı olduğunu düşündürdü bana.

servisten bir randevu alın bence. ama arabalarımız yine de çok iyi

Çevrimdışı ahmet38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;567902
Passatı övmek Octavia'yı yermek niyetinde olmadığımı, her iki aracın arasında derin farklılıklar olmamakla beraber. Bazı kullanıcıların görmezden gelebileceği, bazı kullanıcılarında kafaya takabileceği düzeyde farklar olduğunu düşünüyorum.
Şirket aracı olarak zaman zaman 2015 Model Passat kullanıyorum ve benim özel aracım 2015 Model Octavia.
Tarafsız olarak kıyaslama yapacak olursam;
Yalıtım(rüzgar-yol sesi)                  Passat 8 Octavia 6
Süspansiyon:                                Passat 8 Octavia 7
Plastik malzeme kalitesi:                Passat 7 Octavia 7
Torpido Direksiyon Kontroller:         Passat 8 Octavia 8
Koltuk Döşeme Paspas     :             Passat 9 Octavia 8
Sürüş Güv (viraj savrulma/rüzgar)   Passat 8 Octavia 6
Fiyat/Performans                          Passat 8 Octavia 9

bu yoruma  da katılıyorum yalnız Fiyat/ Performans Passat 7.5  Octavia 9.5

zaten bu yüzden aldım.... verdiğim paraya alınacak en iyi araba...