škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar yeni bir araç alacağız.Oktavia olabilir.Yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asi1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 1adem1;563659
2. el de temizini bulmak çok zor benim anladığım, bulursanız da 2-3 Bin TL fazla vermeniz gerekecek.Onun için bence parası olana sıfır alma mantıklı...

Ben düz vites düşünüyorum..63.750 fiyat aldım yarın sipariş verebilirim,nasip bakalım.

kardeş haklısın da ikinci elde sıfır gibi düşük km o fiyata dsg var. sıfır fiyatlar uçup gitmiş. sıfır ayarında ikinci el almak çok mantıklı geliyor. hayırlısı

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımda fluence mi neydi reno'nun 1.5 dci ben akaryakıt konusunda aydan aya uğruyorum diyor resmen 16 krş civarlarından bahsediyor benim octi 28-32 krş arası geziniyor.1.2 tsi ş.i 7.5 lt görüyorsa bariz yakıyor demektir.economi yapacak arkıdesler direkmen dizel diyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yilda 10bin km gecmiosan dizele gerek yok vs sozlerini cok gercekci bulmuyorum. Neden derseniz az km yapan kisi buyuk ihtimal aracini kisa mesafe ev is arasi kullaniyordur bu durumda dizel arac ile benzinli arac yakit tuketimi arasinda ucurum olusuyor şöyleki; 1.6 atmosferik benzinli arac ile kisa mesafe soguk motor ile kullanimda ortalama 11 yada 12 litreleri gorurken dizel bu durumda en fazla 8~9 litre ortalama yapacaktir varin hesabini siz yapin. Dizelin surus keyfide cabasi

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dedikleriniz doğru olabilir ama 1.6 atmosferik için sormuyor arkadaş. 1.2 TSI ile ilgili bilgi almak istiyor ki sürüş keyfi gayet güzel bu aracın.

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;563898
Dedikleriniz doğru olabilir ama 1.6 atmosferik için sormuyor arkadaş. 1.2 TSI ile ilgili bilgi almak istiyor ki sürüş keyfi gayet güzel bu aracın.

Bu tsi motolar hakkinda cok soylenti var 5lt ile geziyorum diyende var 10 lt yakiyo diyende var. Test etme sansim olmadi tsi motorlari ama atmosferik motorlar gibi sagir olacagini dusunmuyorum atak olacagi kesin turbo besleme sayesinde ancak benim icin kisa mesafe soguk motor kullaniminda ki tuketimi onemli test eden arkadaslar yazarsa sevinirim

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;563935
Bu tsi motolar hakkinda cok soylenti var 5lt ile geziyorum diyende var 10 lt yakiyo diyende var. Test etme sansim olmadi tsi motorlari ama atmosferik motorlar gibi sagir olacagini dusunmuyorum atak olacagi kesin turbo besleme sayesinde ancak benim icin kisa mesafe soguk motor kullaniminda ki tuketimi onemli test eden arkadaslar yazarsa sevinirim
tsi Kisa mesafede soğuk motor 10 lt görüyor benim aracim 1.4 tsi act

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;563962
tsi Kisa mesafede soğuk motor 10 lt görüyor benim aracim 1.4 tsi act

Kisa mesafe kac km yapiosunuz ve inisli cikisli bir yermi istikametiniz sicak bir ilde mi yasiosunuz. Biraz ozel oldu ama

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;563974
Kisa mesafe kac km yapiosunuz ve inisli cikisli bir yermi istikametiniz sicak bir ilde mi yasiosunuz. Biraz ozel oldu ama
Aksarayda yasiyorum sıcaklık 15 derece felan dur kalk çok oluyor carsiya giriyorum ortalama 9 lt  uzunyolda 6 lt civarı  kadar düşüyor  uzunyol yakıtı aracın gücüne gore çok güzel

Çevrimdışı guthrie

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;563978
Aksarayda yasiyorum sıcaklık 15 derece felan dur kalk çok oluyor carsiya giriyorum ortalama 9 lt  uzunyolda 6 lt civarı  kadar düşüyor  uzunyol yakıtı aracın gücüne gore çok güzel

Tek kontakta kisa mesafe kac km yapiosunuz

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;564017
Tek kontakta kisa mesafe kac km yapiosunuz
Normalde 3-5 km pazar gunleri gezmeye cikarim trafikte yoğun olur 9 lt yakiyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Start stop da olsa act de olsa kusa mesafe ve sehir ici dur kalk trafik sarfiyati artirir. Benzin dizel farketmez.

Benzer kosullarda ben TDI ile Canakkale de kisin 6.5 - 7 lt goruyorum ki 1.2 tsi in ayni kisullarda daha az yakma ihtimali yok. Ustelik tdi cok da sert kullansaniz max 7-8 lt tuketim gorur. TSI da sert kullanimlarda 10 lu litreleri gormeniz cok kolay.

ANCAK, Eger tercihiniz benzinli olacak ise verdiginiz seceneklerdeki araclar tsi dan daha cok yakacaktir.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guthrie;563935

Söylenti olacak bir durum yok. Sakin kullanırsanız uzun yolda 4.5-5 litrelere kadar inedebilirsiniz, kısa mesafelerde basarsanız 10-15 litreleri göredebilirsiniz.

Forumda günlük yakıt değerleri diye bir konu var. Orayı inceleyin istemediğiniz kadar veri paylaşılıyor zaten.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı 1adem1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oktavia satışları çok iyi anladığı kadarıyla....

Kimi arasam geliyor diyor ama sahipleri var yada elimizde kalmadı diyorlar..