škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI Düzvites Oktavia kaporasını vermek üzereyim.Acil!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
16'' Minoris jant ile 1.2 TSI düz vites Optimal Octavia için 64 750 fiyat aldım.Bu aracı başkası istetmiş şu an yolda geliyor ama kişi vazgeçmiş. Şimdi fiyatta çok esneklik yapmıyorlar
Sizce ek olarak talep edip alabileceğim makul şeyler nelerdir?
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 17:36:10 Gönderen: hilter »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde bayiler boya koruma, koltuk koruma gibi uygulamaları hediye etmeye yanaşırlar öncelikle; ancak çoğunlukla yapılan uygulama kötü olduğu için ben tavsiye etmiyorum. İlk bakımın ücretsiz yapılması, kauçuk paspas, bagaj havuzu vb. istemeniz daha iyi olur diye düşünüyorum, ama verirler mi tabii orası ayrı konu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı asi1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam bence çok para. o paraya ikinci elde sıfır ayarında otomatik alınır. hem dsgnin yakıtı daha az diye biliyorum. ama siz bilirsiniz hayırlı olsun.

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hikaye klasik

Öyle bişey yok bence

En az 2 tane daha bayi arayın ve fiyat alın
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 20:41:40 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı asi1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlperKoPat;563083
Hikaye klasik

Öyle bişey yok bence

En az 2 tane daha bayi arayın ve fiyat alın

aynen. zaman kafesine alıp satış stratejisi. ;)

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul,Ankara,ordu kayseri Konya vs aradım hepsi de anlaşmış gibi aynı fiyatı verdiler....
:(

Çevrimdışı asi1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;563100
İstanbul,Ankara,ordu kayseri Konya vs aradım hepsi de anlaşmış gibi aynı fiyatı verdiler....
:(

hocam buarada elazığ bayisini aradım eğer skoda sahibi bir arkadaşınız var ise ekstra 1000 tl indirim alıyorsunuz dedi. yani skoda sahibi biri gidecek kendi adına alacak o zaman 1000 tlden daha fazla bana indirim yapacaklarını söylediler. yani tanıdık biri bulun arabayı onun üzerine yaptırın indirim alın. ödeyeceğiniz sonra bir noter ücreti olur. iki arkadaşım böyle indirimli araba aldılar.

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asi1453;563103
hocam buarada elazığ bayisini aradım eğer skoda sahibi bir arkadaşınız var ise ekstra 1000 tl indirim alıyorsunuz dedi. yani skoda sahibi biri gidecek kendi adına alacak o zaman 1000 tlden daha fazla bana indirim yapacaklarını söylediler. yani tanıdık biri bulun arabayı onun üzerine yaptırın indirim alın. ödeyeceğiniz sonra bir noter ücreti olur. iki arkadaşım böyle indirimli araba aldılar.

Çevremde belki de ilk ben olacağım skoda sahibi,pek kimselerde yok ki....:(

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer arac istediğiniz kriterlerde ve sizi mutlu edecek kombinasyona sahipse ufak bir rakam için tereddüt edip vazgezmeyin,oynarsa max 1000 lira oynar baska bayiden bulsaniz bile,onu dert edinmeye değmez bence.  Verin kaporanizi baglayin arabayi,araç gelince tekrar bakarsiniz bir aksilik olmazsa basar kontaga ve arzu ettiginiz aracinizla yollara çıkarsınız.  Simdiden hayırlısı olsun.
Not:tam 2 sene önce tdi manuel elegance octavia'yi ayni paralara almıştık, artislar ciddi anlamda can sıkıcı aslında

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, bütün bayiler sözleşmiş gibi aynı fiyatı veriyor ve indirim yapmıyorlarsa durumu detaylarıyla rekabet kurumuna bildirin. Firmaların bilgisayarlarına da el konmasına kadar gidecek şekilde inceleme yapıyorlar ve sonuçta bu yönde delil bulurlarsa çok ciddi cezalar veriyorlar. Arkadaşım Toyota bayilerini şikayet etti ve soruşturma ciddi cezalarla son buldu.

http://www.rekabet.gov.tr/tr-TR/Guncel/Istanbul-Ilinde-Faaliyet-Gosteren-Dokuz-Toyota-Bayisi-Hakkindaki-Sorusturma-Sonuclandi
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 22:56:01 Gönderen: simurgson »

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
C.tesi günü aynı aracı 64.650'ye teslim aldım. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. Sırf İstanbul'a gelen tek araç var diye çok üsteleyemedim. Ama bu tavırları hiç hoş değil. Marka kendi satışını yapıyor olsa bu bayilerin kapısından geçmem.

Aracı henüz 50 km kullandım ama ilk izlenimlerim oldukça iyi bu arada.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2016, 10:04:40 Gönderen: gkonbb »

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;563166
C.tesi günü aynı aracı 64.650'ye teslim aldım. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. Sırf İstanbul'a gelen tek araç var diye çok üsteleyemedim. Ama bu tavırları hiç hoş değil. Marka kendi satışını yapıyor olsa bu bayilerin kapısından geçmem.

Aracı henüz 50 km kullandım ama ilk izlenimlerim oldukça iyi bu arada.

Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.Kasko sigorta ne kadar tuttu acaba?

Jant neydi araçtaki acaba?
paspas tarik seti vs veriyorlar mı ?

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;563251
Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.Kasko sigorta ne kadar tuttu acaba?

Jant neydi araçtaki acaba?

paspas tarik seti vs veriyorlar mı ?

Kasko 1000 sigorta 700 tl

Minoris jant. Hediye olarak paspas vereceklermiş henüz almadım. Diğerini anlayamadım.

Bu arada yanlış anlaşılmış sanırım. İndirim için ısrar ettim. Ama resmen almazsan alma zaten satılacak diyorlar.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2016, 19:56:48 Gönderen: gkonbb »

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gkonbb;563277
Kasko 1000 sigorta 700 tl

Minoris jant. Hediye olarak paspas vereceklermiş henüz almadım. Diğerini anlayamadım.

Bu arada yanlış anlaşılmış sanırım. İndirim için ısrar ettim. Ama resmen almazsan alma zaten satılacak diyorlar.

Bir de şunu merak ediyorum aradığım bayiler gelecek araçlarında Minoris jant olduğunu +400 TL fark vererek söylüyorlar bu jant style donanımda var amma..
Demek ki opsiyon olarak seçilmiş ve seçen kişi sanki almaktan vazgeçmiş ?

Çevrimdışı gkonbb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hilter;563312
Bir de şunu merak ediyorum aradığım bayiler gelecek araçlarında Minoris jant olduğunu +400 TL fark vererek söylüyorlar bu jant style donanımda var amma..
Demek ki opsiyon olarak seçilmiş ve seçen kişi sanki almaktan vazgeçmiş ?

Tercih edildiği için bilerek öyle sipariş ettiklerini düşünüyorum. Kişiler tarafından istenip vazgeçildiğini sanmam. Bayiler ideal kombinasyonu oluşturup kendileri sipariş verebiliyorlar.