škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Yol Arkadasim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cihanztrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaslar. 3 gun once ilk Skoda` mi almis bulunmaktayim. Gunleridir forumda ki her konuyu okuyorum ve bu sicak ortama bende birseyler katmak istedim. Hatam var ise kusura bakmayin.

Daha oncede 2008 Opel Astra, 2010 Ford Focus, 2010 Renault Laguna, 2010 Vw Passat, Ford Fiesta ve Hyundai cc kullandim. Hepsi sirket araclariydi ve hepsiyle en azindan 6 ay gecirdim. Sirket olarak arac konularinda ve servis konularinda cok problemlerimiz var cunki Arnavutluk` ta yasamaktayim ve yollar + servisler inanilmaz kotu. Ornegin en son kullanmis oldugum Renault laguna` nin orjinal akusunu, Renault` un kendi servisi yerinden cikarmis ve yerine boyutundan daha kucuk olan bi aku koyarak bana geri yollamislardi. Birsey kanitlayamadik, tuketici haklari diye birsey yok tabiki burda vatanimizdaki gibi ve tekrar aku degisimine para vererek degistirip Renault` a tovbe ettik.

Soyledigim gibi yol kosullari inanilmaz kotu oldugu icin ( her yer ama her yer cukur ve kimi sehirlerde yol bile bulmak zor) ve benimde santiye islerinde calistigimi gozonune alarak saglam bir araba almaya karar verdim. Bu sefer kendime ait olacakti ve servis isleriyle en azindan 2-3 sene ugrasmamak icin sifir almaya karar verdim. Uzun lafin kisasi sonunda Skoda Octavia 1.6 tdi ambition manuel versiyonunu ( 90hp versiyonu sanirim Turkiye`de yok) 15.500 euro ya satin aldim.

Cok mutluyum. Verdigi his anlam veremedigim sekilde muthis. Benki seyahat etmeyi hic sevmem, sadece arabanin icinde oturmayi istiyorum. Performansi iyi kotu 3 gunde hicbirsey diyemem ki zaten arabadan hic anlamam sizin yazdiklarinizi okuyarak ogrenmeye calisiyorum, ama kullandigim araclar arasinda ben hic bukadar zevk almadim. Evet biraz gurultulu, vitesler gecislerde zorluyo ve deviri sanirim tam ayarlayamiyorum, ayrica kalkista biraz agir gibi ( Laguna`nin 1.5 dci motoruna kiyasla) fakat hissettirdigi oturaklilik ve sanki hic ama hic yariyolda birakmiycakimis hissi harika bir duygu.

Minimum 5 senelik bir seruvene acildik. Umarim aci tatli cok guzel anilarimiz olucak. Zaman buldukca ve siz uygun gordukce paylasmayi dusunuyorum. Hepinize kazasiz belasiz iyi gunler dilerim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba aramıza hoşgeldiniz, güzel günlerde kullanın

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aramıza hoşgeldiniz. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: cihanztrk;537454
...Arnavutluk` ta yasamaktayim... ...tuketici haklari diye birsey yok tabiki burda vatanimizdaki gibi...
İnanın çok büyük bir şey kaybetmiş değilsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun aracınız...Kötü yollar

Çevrimdışı aksaray1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayrılı ugurlu olsun.kazasız belasız binmeniz dileğimle..

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun Rabbim kazasız, belasız ve cezasız kullanmayı nasip etsin...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;537495

ülkemde ki otoban ve bölünmüş yollarına kurban olayım emeği geçenlere teşekkür edip vefalı olmayı kadirşinaslık olarak addediyorum.Memleketimizi Arnavutluk ile kıyaslayamayız elbette gitmesek de görmesek de :D
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2015, 16:02:22 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;537495
Alıntı yapılan: cihanztrk;537454
...Arnavutluk` ta yasamaktayim... ...tuketici   haklari diye birsey yok tabiki burda vatanimizdaki gibi...
Alıntı yapılan: fenomen;542684
ülkemde ki otoban ve bölünmüş yollarına kurban  olayım emeği geçenlere teşekkür edip vefalı olmayı kadirşinaslık olarak  addediyorum.Memleketimizi Arnavutluk ile kıyaslayamayız elbette gitmesek  de görmesek de :D
Ah bir de okuduğunu anlayan bireyler yetiştirsek o zaman çok farklı bir ülke olacağız.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı cihanztrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Iyi dilekleriniz icin hepinize cok tesekkur ederim. Zaman o kadar hizli geciyorki simdiden 1200 km yapmisim.
Cok memnun olmakla beraber tabiki benimde birkac ufak problemim var. Yakit degerlerini henuz tutturamiyorum. Sehir ici ve disi katalog degerlerinden daha fazla yakiyor. Belki alisamadim henuz, verimli kullanmadigimdan kaynaklaniyo olabilir.
Soylendiginin aksine aracin ic gurultusu beni hic rahatsiz etmiyor. Evet yakit deposundan ( depo full oldugunda ) ses geliyor fakat umrumda degil.
Aslanimi hep evin camindan baktigimda gorebilecegim yerlere park etmeye calisiyorum yoksa rahat edemiyorum :D . En buyuk problemim ise vites gecisleri. Cok kemikli, bazen beni reddediyor ve 4-5 kere (ozellikle geri vitese almaya calisirken ) bastan denemek zorunda kaliyorum. Onerileriniz varsa dinlemeyi cok isterim. Hepinize saygilar ve sevgiler. Iyi gunler dilerim.