škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi manuel ilk yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;517011
yakıt lambası yanınca kaç km gidiyor deneyen var mı ?
birde bi konu kafama çok takıldı bu start stop özelliği ile ilgili. şimdi yoldan geldin park ettin hani dedikleri gibi turbonun yavaşlaması için 15-20 sn bekliyeceksin rölantide ama hop start stop motoru durduruyor. her defasında devreden cıkartıcakmıyız ?

Arabayı her çalıştırdığınızda kapatın alışkanlık haline getirin :) Sistemin tamamen iptali de olabiliyor Ender Elektronik yapıyor. Ama tamamen iptal etmek gereksiz, çünkü kırmızı ışıklarda işe yarıyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni teknolojiler konusunda genelde muhafazakar olan ben bile start-stop'a oldukça sıcak bakıyorum. Sanırım bunda en etkili olan şey Fifth Gear testinde tamamen aynı koşullarda start-stop açık ve kapalı şekilde yapılan tüketim testiydi. Testin sonucunda start-stop'un %10 civarında tüketimi azalttığı sonucu çıkmıştı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;517034
Yeni teknolojiler konusunda genelde muhafazakar olan ben bile start-stop'a oldukça sıcak bakıyorum. Sanırım bunda en etkili olan şey Fifth Gear testinde tamamen aynı koşullarda start-stop açık ve kapalı şekilde yapılan tüketim testiydi. Testin sonucunda start-stop'un %10 civarında tüketimi azalttığı sonucu çıkmıştı.
Ben eğer ışık bir dakikadan fazlaysa motor sıcaklığı normalse benim bile aracı stop ettiğim oluyor.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kitapçığında 40 sn üstünde durulacaksa aktif kalsın diyordu. Bende öyle yapıyorum. Daha altı sürelerde de kapatıyorum.

Çevrimdışı Taylan Yıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Ben de 1,2 düz vites aracımı alalı 4 gün oldu.Şehir içi sakin kullanım ile 6 litre yakıt tüketiyor.Bence gayet makul takip edip göreceğim bakalım.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba, güncelleme yapmak için geldim :)

Aracım 3500 km oldu. yakıt tüketimi 7 lt (0-3500km "uzun süreli")

Son aldığım 1 depo benzinle, full şehir içi kullandım denemek için 7,4 lt gösterdi (yokuşlu bir güzergahım var; trafik normal), bu arada 640 km iken 5 km menzil gösteriyordu daha fazla zorlamadım şansımı girdim benzinliğe. Genel anlamda sakin kullanım diyebilirim. ama yokuş çıkarken basıyorum birazcık. torkuda çok güzel, önceki kullandığım 1.6 motorlu araçların hepsinden iyi diyebilirim.

0 km iken ilk depoda 10 lt civarlarında gösteriyordu. ama 2. ve 3. depoda hemen toparladı.

Şehir içi düz bir güzergahınız varsa ve trafiğinizde çok sıkışık değilse, çok kasmadan 6.5lt leri görürsünüz arkadaşlar.

Yakıt tecrübem bu şekilde.
Alacak olan arkadaşlara duyurulur...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2TSI enteresan motor. Klima sürekli açık ve İstanbul gibi bir trafikte tüketimi çok da kasmadan 8lt/100km civarı yazıyor bizim İbiş' te.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!