škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi manuel ilk yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aracımı 2 gün önce teslim aldım. Almadan önce şehir içi yakıt tüketimini epeyce araştırmıştım. genelde kasmadan normal kullanım ile şehir içi tüketim için 7-7.5 lt civarında biraz devirli kullanınca (3.5-4 bin d/d) ise 8-8.5 lt civarında olduğunu öğrenmiştim kullanıcılardan. ancak 2 gündür tüketim ekranında 2.5-3 bin d/d civarlarında kullanmama rağmen ortalama 10 lt gösteriyor. satıcı arkadaşa rodajı sorduğumda artık rodaj diye bir şeyin olmadığını söyledi. şimdi rodaj yoksa tüketimde zamanla azalmayacak o zaman haksız mıyım ? 0 alıp kullananlar cevaplarsa sevinirim. iyi günler.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da 1.2 tsi ama dsg. 4 ay oldu aracımı alalı. Nerdeyse aldığım günden beri 8.5 lt civarlarında geziniyor ortalama tüketim.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sabri bey istanbulun trafiğinden daha rahat bir trafikte geziyorum. bana biraz fazla geldi.
bu şekilde devam edecekse sıvı lpg olayını yavaş yavaş araştırmak lazım.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ortalama hızınız kaç; güzergahınızda trafik ışıkları çok mu; çok fazla dur-kalk'a düşüyor musunuz; güzergahınızda yokuş olan bölümler var mı?..
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ortalama hıza hiç bakmadım. ama her gün aynı yolu gidip geliyorum yokuş var ama sonuçta her yokuşun bir inişi var. ortalama hıza bakıp daha detaylı bilgi veririm.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ortalama hızım 28km. Ağırlıklı olarak sehir içi bol dur kalklı kullanıyorum. Yokuş da epey var.
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2015, 10:06:38 Gönderen: octavia41 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;516629
ortalama hıza hiç bakmadım. ama her gün aynı yolu gidip geliyorum yokuş var ama sonuçta her yokuşun bir inişi var. ortalama hıza bakıp daha detaylı bilgi veririm.
Yokuşlu yollar yanıltıcı oluyor, her yokuşun inişi var şeklinde değerlendirmeyin. Yokuşun inişi çıkışınızı tolere etmiyor, bu konuda fazlasıyla tecrübem var. Emin olun ki aynı koşullarda tamamen düz bir yolda daha az yakıt tüketirsiniz.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;516626
Ortalama hızınız kaç; güzergahınızda trafik ışıkları çok mu; çok fazla dur-kalk'a düşüyor musunuz; güzergahınızda yokuş olan bölümler var mı?..
En önemlisi de sürüş mesafesi kısa mı? 4km ve altındaki mesafelerdeki sürüşlerde benim İbiş 15lt/100km bile gösterde eğer hem kısa mesafe hem de dur-kalklı trafiğe girmişsem.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;516637
En önemlisi de sürüş mesafesi kısa mı? 4km ve altındaki mesafelerdeki sürüşlerde benim İbiş 15lt/100km bile gösterde eğer hem kısa mesafe hem de dur-kalklı trafiğe girmişsem.
Haklısın Uğur Abi, onu atlamışım:ok:

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Sarıoğlu;516617
Merhaba arkadaşlar. Aracımı 2 gün önce teslim aldım. Almadan önce şehir içi yakıt tüketimini epeyce araştırmıştım. genelde kasmadan normal kullanım ile şehir içi tüketim için 7-7.5 lt civarında biraz devirli kullanınca (3.5-4 bin d/d) ise 8-8.5 lt civarında olduğunu öğrenmiştim kullanıcılardan. ancak 2 gündür tüketim ekranında 2.5-3 bin d/d civarlarında kullanmama rağmen ortalama 10 lt gösteriyor. satıcı arkadaşa rodajı sorduğumda artık rodaj diye bir şeyin olmadığını söyledi. şimdi rodaj yoksa tüketimde zamanla azalmayacak o zaman haksız mıyım ? 0 alıp kullananlar cevaplarsa sevinirim. iyi günler.
Bende aracımı sıfır olarak 1 hafta önce aldım.
Hergün gelirken ve giderken tüketim değerlerini takip ediyorum.
Ortalam hızım 30 km
Mesafe : 9 km
Tüketim: evden işe 5,4 / işden eve 6,4
Bence aracınızın vites değişim göstergesini takip edin doğru vites de ve 2000 devirde kullanmaya bakın yakıt tüketimiz düşecektir.
Şuanda yeni aldığımda tam olarak doldurduğum depo son çeyreğin biraz üzerinde toplam gittiğim yol 700 km oldu. Bunun içinde 400 km şehir dışı var.
Son olarak hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
vites değişim göstergesi ambitionda yok galba. gerçi fazlada kurcalayamadım daha.

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda sizin aracınızın aynı donanımında yani ambition maxi dot ekrananın sağ üst köşesinde yazıyor.
Dikkatimi çeken başka bir konuda kırmızı ışığa yaklaşırken ben önceden boşa atım yavaşlıyordum. Fakat vites yavaşlamak daha az tüketim yaptığını gördüm ekranda.
Az yakmanın temelinde yatan konuda sakin kullanma ve mümkün olduğu kadar yüksek vites sabit hızlarla gitmek bana göre.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cengiz bey çok teşekkür ederim yardımınız için. iş dönüşü ekrana bir daha dikkatli bakayım.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda 4.5'a kadar düşürdüğüm oldu 90-100 km aralığında kullanınca. Ama rampalı 2-3 km lik sürüşlerde 14-15litre yaktığımda oluyor. Motor ısınmadığı zaman aşırı yakıyor TSI.

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
her benzin aldığınızda yakıtınızda düşecektir aracınız daha çok yeni..