škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI İçin Benzin Kullanım Alışkanlıkları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

1.2 TSI kullananlar hangi firmadan benzin kullanıyor ve kullandıkları benzinler arasında hissettikleri farklar var mı?

Ben hep full den alıyordum şimdi birde Shell den aldım bakalım arada fark hissedebilecek miyim bakacağım.

Sizlerin tecrübeleri varsa az yaktı - çok yaktı - titreşim yapıyor filan gibi, paylaşabilir misiniz?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ibıza 1.2 TSI' a Petrol Ofisi' nden benzin aldığımda biraz daha uzun yol gidebiliyorum. Bir-iki kez 100' er TL' lik Shell' den aldım hem ortalama fazla yazdı hem de daha az yol gitti.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı celalgerceker

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet ya nereden benzin almak lazım aracım gelince ona gore alayim bende :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkisi belki de psikolojik net olarak çözemedim. Mesela Favorit de Opet benziniyle hantallaşırdı ama Petrol Ofisi' nden aldığımda gayet rahat çalışırdı.
Sizler yine de takip edin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
opet dizelde iyi benzinde kötü shell dizelde kötü benzinde iyi önceden tdi aracımıza opetten alırdık hep bunada shellden alıyorum hep bi iki kere babam tp den aldı çok çabuk bitiyordu shell 95 çok iyi 97 de hemen bitiyor :)

Çevrimdışı a_satik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben hep Shellden alıyorum. Başka denemedim. Ama PO yu denesem mi acaba bilemedim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
PO dan alınca araç çekişten düşüyo. shell biraz daha ince benzin kullanıyo temiz kalıyo motor ama menzili düşük PO ya göre. ama denemek istersen PO dan al kullan biraz sonra shelli al farkı anlarsın :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;514615
PO dan alınca araç çekişten düşüyo. shell biraz daha ince benzin kullanıyo temiz kalıyo motor ama menzili düşük PO ya göre. ama denemek istersen PO dan al kullan biraz sonra shelli al farkı anlarsın :)
Felicia karbüratörlü mü yoksa enjeksiyonlu mu?

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an shell den aldım ve yaklaşık 0
5lt daha az yakiyor. Bu gün ortalama 4.2 gördüm :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Totali deneyin, ben neredeyse 10 yıldır kullanıyorum, opet hayatta almam schell ve bp menzil olarak düşük