škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni TSİ motorlar

alper32 · 61 · 11641

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar VW grubunda TSİ motorlara küçük bir yazılımsal güncelleme geleceği söyleniyor. Skodaya da yansır muhtemelen. Net bilgilere ulaştıkça paylaşırım.
Veriler Golf için kusura bakmayın

Eski 1.2 TSİ - Yeni TSİ 1.2

Güç                      :   105 -110
Tork                     :1550>4100-1400>4000
Yakıt tüketimi ş.içi :  5.6  - 5.9
Yakıt tüketimi ş.dşı:  4.4 - 4.3
Yakıt tüketimi ort   :  4.8 - 4.9
0-100 km              :  10.2 - 9.9
Max hız                :  192 - 195

Torkun verilme devrini düşürmüşler bunu kullanımda hissedebilir miyiz?
Temmuz sonrası teslimlerde bu araçlar gelecekmiş.
Kaynak: vw.de

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bizim forumdada bi abi hazirandan sonra 1.2 tsi 110 hp octavia geleceğini söylemişti ve 1.4 tsi 150 lik octavia diye okumuştum

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;512341
bizim forumdada bi abi hazirandan sonra 1.2 tsi 110 hp octavia geleceğini söylemişti ve 1.4 tsi 150 lik octavia diye okumuştum

Evet hem 1.2 hem 1.4 motorlar güncellenecekmiş

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;512345
Evet hem 1.2 hem 1.4 motorlar güncellenecekmiş

1.6 tdi 110 olur heralde ama 5 hp güncellemede şaka gibi olmuş :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence kasa degisip makyaj gormedikce 1.4 tsi act 150hp octi ye gelmez

act teknolojisi 1.2 tsi ve 1.6tdi da olmadigindan bu motorlar guncellenebilir.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;512335
Torkun verilme devrini düşürmüşler bunu kullanımda hissedebilir miyiz?

Sağ tarafta 110 beygirlik için yazdıklarınız şu anda Octavia'da bulunan 1.2TSI 105 beygir aracın özellikleri zaten?

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;512367
Sağ tarafta 110 beygirlik için yazdıklarınız şu anda Octavia'da bulunan 1.2TSI 105 beygir aracın özellikleri zaten?

Octavianın tüketim değerleri Golften bir miktar fazlaydı zaten. Eşitlenmiş oldu.

Yapılacak değişikliklerin Euro 6 normları ile ilgili olduğu söyleniyor.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta Doğuş oto ile görüşmemde motor yazılımasal  5bg Artış olarak değil tamamen yenilenmiş bir motor olacak dedi bkz fabia 1.2' ye diye eklemede yaptı

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;512385
Geçen hafta Doğuş oto ile görüşmemde motor yazılımasal  5bg Artış olarak değil tamamen yenilenmiş bir motor olacak dedi bkz fabia 1.2' ye diye eklemede yaptı

Evet fabia fikir verebilir. Doğuş oto yeni motorlar hakkında tarih verdi mi?

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok hissedilecek bir fark yok yeni motorlarda. Sadece Euro 6 emisyon ayarı çekilmiş gibi. 0.3 sn hızlanmada fark ediyor. Yeni sipariş verecek olsam belki beklemeyi düşünürdüm ama hazırda araba bulunursa beklemeye değecek bir değişiklik değil bence.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lcdvscrt;512389
Çok hissedilecek bir fark yok yeni motorlarda. Sadece Euro 6 emisyon ayarı çekilmiş gibi. 0.3 sn hızlanmada fark ediyor. Yeni sipariş verecek olsam belki beklemeyi düşünürdüm ama hazırda araba bulunursa beklemeye değecek bir değişiklik değil bence.

Kullanımda fark olmaz bence de fakat yakıt tüketimi cebe yansıyabilir :)
Ayrıca bu motor yeni fabia daki motor değil mi?

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben Doğuşu pazarlık için Aradım hatta kaparo verecektim ama Satış temsilcisi kesinlikle beklemem gerektiğini söyledi 5 bg çok fazla bir performans artışı sağlayacağını düşünmüyorum desemde performansa etkisi az olsada eski motora nazaran daha fazla artısı olacak Temmuz -Ağustos gibi getiriyoruz dedi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuş taki satış temsilcilerine çok güvenmemek lazım, onlar bir şekilde sizi her zaman daha pahallı olana veya zam gelmesi muhtemel olana yönlendiriyor çünkü. Ya da ellerinde olmayan özellikteki araçtan hazır olana. Kısaca işlerine ne geliyorsa.

Gözümün önünde yaşanmış 2 olay var. İlkinde hazır bekleyen bir aracı showroom müdürün bir arkadaşı beğenmiş. Ama adam alıp almama konusunda tereddüt yaşıyordu. Ellerinde hazırda olan bu araç için gelen ve arayan 2-3 müşteriye bu aracı satmamak için ellerinden geleni yaptılar. Başka özellikte araçlara yönlendirdiler.

Diğerinde bizzat bize yapıldı ki üstelik müdür çok yakın tanıdığımızda.Israrla PAssat B8 TDI istiyorduk, ama araçta sıra vardı. Sıraya yazıldığımızda, araç teslimine kadar geçen sürede zamları yansıtmayacaklarını söylediler. Ben de bunun mümkün olmadığını Doğuş'un böyle birşey yapmadığını zammı yansıttığını anlattım her seferinde. Ama müşteri temsilcisi arkadaş bir şekilde babamı hep ikna etti ve sonuçta gelen partide araçların hepsi zamlı geldi :)

Bu sıralar dövüz kurları çok dalgalanırken, üstelik seçim sonrası artma ihtimali de varken sadece 5hp lik bir fark için fiyat konusunda bu kadar riske girmeye bence değmez. HAni araçalr arasında tüketim verileridir, komple motor teknolojisidir değişir, veya ufak görsel makyaj olur o zaman yeni modeli almak mantıklı. Ama fazla bir etkisi olmayan yazılımsal bir değişiklik için riski göze almaya değmez. Hele ki hazırda beklenti ve istekleri karşılayan, sıra beklenmeyecek bir model varsa.

Ama tabii yine de karar sizin

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende Nisan başında vermiş olduğum 1.2 105 bg amb. donanımlı araç için halen beklemekteyim.
Beygir artışı ile ilgili formda konuda açmıştım. Bayinin bana söylediği sadece 5 bg artışı olacağıydı onun haricinde herhangi bir değişiklik yok dedi.
Benim anlamadığım bir araba için bu kadar beklenir mi kardeşim.
Bugün mazda 3 sedan için test sürüşü yaptım. Araba çok güzel fakat bana göre pahalıydı. Bayide 7 - 8 tane satışı bekleyen model vardı. Bu toyota veya honda içinde geçerli bir durum. Diyelim mazda sattışı düşük peki ya toyota onunda mı satışı düşük.
Ben doğuş grubunu ne yaptığını bir türlü çözemedim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuş un klasik satış stratejisi.

Ellerinde olsa bile stokta yok gösterip sıra yapıyorlar. Böylece hem araba yok satıyor imajı ile insan dikkati çekiliyor, hem de uzun süre bekleme ile zam yansıtmak daha kolay oluyor.