škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon hasssasiyetinin arttirilmasi ( comfort - spor - automatic- dynamic )

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aklıma takılan bir sorum var sizlere aracın gizli ozelliklerını actırırken DİREKSİYON HASSSASİYETİNİN ARTTIRILMASI nı dynamic yaptım.Sizce dogrumu yaptırdım.Eski halinde yuksek suratte bı sertlesme olmuyordu.Bılgısı veya daha once yaptıran olduysa bır fıkır verebılır mı? Ve bu modların tam olarak ne işe yaradıgını acıklayabılır mı? Sımdıden tesekkurler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Comfort surekli yumusaktir sporsa surekli sert. Autamatic ve dynamicten bir tanesi de hizlandikca sertlesiyordur ;)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murti;502713
Merhabalar aklıma takılan bir sorum var sizlere aracın gizli ozelliklerını actırırken DİREKSİYON HASSSASİYETİNİN ARTTIRILMASI nı dynamic yaptım.Sizce dogrumu yaptırdım.Eski halinde yuksek suratte bı sertlesme olmuyordu.Bılgısı veya daha once yaptıran olduysa bır fıkır verebılır mı? Ve bu modların tam olarak ne işe yaradıgını acıklayabılır mı? Sımdıden tesekkurler.

kodu paylaşır mısınız?
teşekkürler.

Çevrimdışı Murti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vay arkadaş ben de ender elektronikte direksiyonu dynamik yaptırmak istedim ama Metin bey kodu hatırlayamadı. Sonra internetten ben araştırdım bi kod buldum ama o kodu araç kabul etmedi. Bu kodu bilen varmı?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aşağıdaki kodu henüz denemedim. vaktim olur da denersem bilgi vereceğim.

[44 Steering assist]
[Security Access-16]
Enter the access code: 19249 (normalde 34137 oluyordu bunu neden böyle vermiş bilmiyorum)
[Coding-07] long Coding
[Byte 0] [Bit 7] (Driving Profile Selection active) enabled
[Adaptation-10]
Channel "Characteristic curve or steering assistance ---> Dynamic '
Channel "Driving profile switch on" ---> "Direct; controlled over threshold value'

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Murti;502713

Peki siz belirgin bir fark hissettiniz mi?
Varsayılan değer neydi?

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;509738
aşağıdaki kodu henüz denemedim. vaktim olur da denersem bilgi vereceğim.

[44 Steering assist]
[Security Access-16]
Enter the access code: 19249 (normalde 34137 oluyordu bunu neden böyle vermiş bilmiyorum)
[Coding-07] long Coding
[Byte 0] [Bit 7] (Driving Profile Selection active) enabled
[Adaptation-10]
Channel "Characteristic curve or steering assistance ---> Dynamic '
Channel "Driving profile switch on" ---> "Direct; controlled over threshold value'

Bizim denediğimiz ve olmayan kod bu. Sizin araca olur mu bilemiyorum. Metin bey belki fabrikada kodun değiştirilmiş olabileceğini söyledi. Benim araç 2015 mart üretimi