škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI Manuel Octavia

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2007 octavia tour aracım var. Bu aracı satıp yeni octavia almayı düşünüyorum.
Fazla km yapmadığımdan alacağım araç kesinlikle benzinli olacak ve manuel olcak. Bu seçeneklerde de elegans modeli sanırım yok. Mecburen optimal donanıma sahip araç alacağım.
Şimdi bu optimal donanıma hangi opsiyonel seçenekler sunuluyor bunun listesi var mı acaba ? Skodanın sayfasında göremedim.

Birde optimal donanımı önerirmisniz ? Gönlüm eleganstan yana ama işte benzin ve manuel vites tercihim nedeniyle elagans modeli alamıyorum.

Çevrimdışı alper32

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu linkte optimalin ilave donanımları mevcut.
http://www.skoda.com.tr/models/new-octavia/donanimlar
Octavia için kesinlikle Elegance paket öneririm.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende optimal var. Gayet dolu bir paket. Hız sabitleyici ve karartılmış arka camla sipariş ettim. Elegance'a göre Xenon far ve otomatik klima eksik kaldı bana göre, gerisi boş. Kişiye göre değişir tabi.

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alper32;509593
Bu linkte optimalin ilave donanımları mevcut.
http://www.skoda.com.tr/models/new-octavia/donanimlar
Octavia için kesinlikle Elegance paket öneririm.

Benzinli manuel vites eleganas varmı hocam ? Olsa alacağımda yok sanırım.

Birde optimalin donanımın içeriğini biliyorum zaten de hani opsiyonel olarak hangi özellikleri ekletebilecğimin listesi lazım bana.

Araştırmalarıma daha yeni başladım, haftasonu Efe otoya gidip bir konuşacağım bakalım. Gitmeden buradan da yardım almak istedim.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 19:21:39 Gönderen: murat3218 »

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;509598
Bende optimal var. Gayet dolu bir paket. Hız sabitleyici ve karartılmış arka camla sipariş ettim. Elegance'a göre Xenon far ve otomatik klima eksik kaldı bana göre, gerisi boş. Kişiye göre değişir tabi.

Araç size bunlarla ne kadara geldi hocam.
Birde otomatik klima ve xenon far için fiyat istemişmiydiniz.

Açıkcası elegans istemedeki sebep optimale ek olarak, xenon far, çift bölgeli tam otomatik klima, hız sabitleyici birde otomatik katlanabilen yan aynalar.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Ekim sonunda aldım. Beyaz renk aracın fiyatı 58200'dü o zaman. 650 lira hız sabitleyici 550 lira karartılmış camlarla 59400 olmuştu. Daha önceki araç Skoda olunca indirim yaptılar %1.5 ve 58500'e gelmişti. Xenon farlara 2500 civarı bir şey söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Otomatik klimayı sormadım. Oda o civarlardadır diye tahmin ediyorum. Katlanabilen ayna hakkında hiç bir fikrim yok. Bana göre gereksiz bir donanım.

Bu arada sitede değişmemiş ama 2014 sonrası Optimallerde lastik basınç kontrolü ile ön yolcu hava yastığı iptali de geliyor. Elegance'da görünüyor hala bunlar sitede.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 19:58:38 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;509610
Ben Ekim sonunda aldım. Beyaz renk aracın fiyatı 58200'dü o zaman. 650 lira hız sabitleyici 550 lira karartılmış camlarla 59400 olmuştu. Daha önceki araç Skoda olunca indirim yaptılar %1.5 ve 58500'e gelmişti. Xenon farlara 2500 civarı bir şey söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Otomatik klimayı sormadım. Oda o civarlardadır diye tahmin ediyorum. Katlanabilen ayna hakkında hiç bir fikrim yok. Bana göre gereksiz bir donanım.

Bu arada sitede değişmemiş ama 2014 sonrası Optimallerde lastik basınç kontrolü ile ön yolcu hava yastığı iptali de geliyor. Elegance'da görünüyor hala bunlar sitede.

Valla ben aynaları kapatmadan arabanın yanında ayrılmıyorum, alışkanlık işte. Millet arabasını kilitliyor, aynalar kendi kapanıyor ben her seferinde bir oraya bir buraya giderek aynamı kapatıyorum. Benim için çok iyi  bir özellik ama olmazsa olmazım değil tabiki.

Sanırım bende optimal alıp, panaromik Sunroof+ hız sabitleyicisi+xenon far  taktıracağım.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Optimal kullanıcısı olarak, hız sabitleyici mutlaka şart, arka kol dayama keşke olsaymış, dijital klima bence elzem değil, manuel klimanın görüntüsü kötü değil (Polo ve Rapid'de kötü çıt çıtlı çevirmeli) Xenon far opsiyonu varsa mutlaka alın, arka stoplarda led olsun :) Optimal'in 5 kollu standart jantları, Elegance'ın Minorislerinden daha güzel bence, ayriyetten donanım listesinde yazmayan sesli kontrol özelliği var araçta.