škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi optimal en iyi fiyat ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu hafta içi Allah nasip ederse 1.2 tsi optimal almak için bayiye gideceğim. Liste fiyatı bildiğiniz üzere 56.900tl ve 1000 tl de takas indirimi var sanıyorum yani 55.900 tl kimi yerde %2 de indirim yaparlar gibi şeyler okudum. Sizce pazarlık ederken en yüksek vermem gereken rakam ne olmalı? aklımdan 55.000 tl den üzerini vermemek geçiyor. Bu arada denizli de yaşıyorum ve burada ST otomotiv var. St otomotivden octavia 1.2 optimal alan arkadaşlar var ise ne kadara aldıklarını öğrenebilir miyim? Aracı alırken yanında neleri ücretsiz temin edebilirim örneğin bagaj havuzu, Cam filmi gibi.. yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyor iyi forumlar diliyorum.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın eniştesi İstanbul Avekten 54 bine almış aynı aracı.

Özaydın Büyükçekmece Manuel 1.6 TDI'lar için 3200 tl indirim yapmıştı 2 hafta önce.

55bin bence gayet uygun hatta daha altı neden olmasın? :)

Edit: Bagaj havuzunu çoğu bayii ücretsiz veriyor, ilkyardım setini isteyin buz kazıyıcı mutlaka olsun, bunlar bizim araçta vardı, sadece 148 tlye kauçuk paspas almıştık.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2015, 14:06:40 Gönderen: Abstraction »

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mart ayı ortalarında 54.500TL fiyatla ERYA'dan satın aldım (octavia 1.2 tsi düz vites optimal opak beyaz)halı paspas ,kaucuk paspas,ilk yardım seti ,buz kazıyıcı,çift yüzlü bagaj halısı dahil(kaucuk paspası ufak bi bahşiş sayesinde aldım sanırım) :)

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki bu fiyatlara plaka sigorta masraflari dahil mi cunku ekstradan 800 tl gibi para istiyorlar

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sigorta harici başka bi ödeme yapmadım ve ödemeyi yaptıktan 2 saat sonra aracı plakasıyla vs. teslim aldım.önceden sipariş de vermedim aracımı

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iselcenli;507325
Peki bu fiyatlara plaka sigorta masraflari dahil mi cunku ekstradan 800 tl gibi para istiyorlar

Plaka masrafları dahil oluyor genelde, fakat sigorta dahil değil, 800 tl sigorta içinse gayet uygun genelde ortalama 1000 1500 tl istiyorlar, farklı sigorta şirketlerinden fiyat alın.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dediğiniz 800TL kasko sanırım ben trafik sigortası yaptırmıştım sadece.kaskom yok.

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar takas indirimi ile 55.000 tlye araci aldim kaporasini verdim 1.2 optimal beyaz renkli ekstradan cift yonlu bagaj havuzu kaucuk paspas buz kaziyici hali paspas ilkyardim cantasi dahil haziran ayi basinda gelecek nasip olursa insallah

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İbrahim Bey hayırlı olsun.Ben de aynı araçtan düşünüyorum.test etme imkânınız oldu mu?burada 1.2 test aracı buladım da...

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iselcenli;507517
Arkadaslar takas indirimi ile 55.000 tlye araci aldim kaporasini verdim 1.2 optimal beyaz renkli ekstradan cift yonlu bagaj havuzu kaucuk paspas buz kaziyici hali paspas ilkyardim cantasi dahil haziran ayi basinda gelecek nasip olursa insallah

Hayırlı olsun, güzel tercih, iyi bir fiyata almışsınız, kopardıklarınız da iyi, kazasız belasız iyi günlerde kullanırsanız umarım :gut:

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar sabırsızlıkla bekliyorum aracı ������ Bugün aracı test ettim yaklaşık 20 dk kadar kullandığım araç 1.2 tsi ellerinde bulunmadığı için 1.6 tdi optimal manueldi. İzlenimlerimi şu şekilde sıralayabilirim.
1- Tdi alacaklar için motor sesi içeriye sızıyor ama rahatsız edici düzeyde değil
2- Aracı 180 km hıza kadar denedim ve neredeyse devir kesiciye kadar aracı zorladım performansı hızlanması kesinlikle çok iyi ve sorunsuzdu. Araçta 5 kişi toplamda sanırım 390 kg civarıydı. Buna rağmen hiç zorlanma emaresi belirgin olarak hissetmedim. Yüksek hızda olmama rağmen araç o kadar güven verdiki bana daha da basasım geldi gaza ama yol bitince mecbur yavaşlamak zorunda kaldım. Yavaşlarkende frene bilerek fazla yüklendim aynı şekilde çok etkili ve sorunsuz bir frenleri olduğu kanısına vardım.
3- 180 km hızda dahi çok fazla yan camlarda sızan rüzgar sesi kesinlikle rahatsız etmedi ve bence abartıldığı kadarda çok rüzgar sesi sızmıyor.
4- süspansiyonları da denemek için kaymak asfalt harici bozuk ve mıcırlı yoldada test ettim aracı yine bu yoldada benden geçer not aldı. Darbeleri bence iyi absorbe eden ve kabine çok az yansıtan sessiz bir süspansiyonları olduğunu düşünüyorum.
5- 2015 modellerde optimal donanımdan itibaren başlayan sportif altı düz çok güzel ve şık duran bir direksiyona sahip resmen bayıldım. Debriyaj pedalı ve direksiyonu çok hafif
6- start stop sistemi sorunsuz tahmin ettiğimden daha iyi ve hızlı çalışıyor.
7- vites geçişleri net ama sanki bana biraz kemikliymiş gibi geldi ya da ben öyle algıladım vites geçişleri kısa yollu o hoşuma gitti. Bu arada tdi alacak olsaydı sırf bu araç 6 vites olmadığı için vazgeçebilirdim çünkü kesinlikle 6. Vitesi istiyor araç. Yine tdi aracın 1. Vitesi çok kısa sadece kalkış için konulmuş gibi sanki
8- malzeme kalitesi kesinlikle tatmin edici özellikle içerdeki kapı kollarına bayıldım çok elit duruyor gerçekten.
9- esp sistemini deneyemedim normalde aklımda denemek vardı ama arabada 2 yaşındaki oğlumda vardı daha fazla riske atmak istemedim zaten risk alıp 180 km ye kadar zorladım ki çok yaptığım birşey değildir.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar umarım alacak olanlara yardımcı olur izlenimlerim. Bu arada 15 yıldır araba kullanırım ve yaklaşık son 2 senede 7 ye yakın araöç değiştirdim linea , primera tekna, c4 dizel, polo, berlingo ve connet gibi araçları kullandım hiçbiri octavianın yanına bile yaklaşmaz her konuda buna eminim özellikle yalıtım konusunda bu araçlardan sonra çok sessiz geldi bana ki ses konusunda çok hassasım. Belki bir passat gibi değildir kesinlikle ama yinede tatmin edici en azından benim beklentilerimi karşıladı. Son olarak yapmış olduğum testin ardından hemen aracı almaya karar verdim pazarlık kısmındada umduğumu bulunca nitekim kaporası verip aracın siparişini geçtik ve beklemeye koyulduk bakalım hadi hayırlısı.
Allahım octavia sahibi olmak isteyipte alamayanlara tez günde bu aracı nasip eder inşallah. Hepinize iyi forumlar görüşmek üzere������
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2015, 00:27:28 Gönderen: iselcenli »