škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi octavia yakış ve ses

kmlglcn · 37 · 10392

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;510864
Katılıyorum, şarj dinamosuna bakılmalı.
Aracı ilk aldığımdan beri var bu ses. Servis normal olduğunu söyledi. 2200 km'de sattığım 1,2 tsi Golfte böyle bir ses yoktu.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;510866
Aracı ilk aldığımdan beri var bu ses. Servis normal olduğunu söyledi. 2200 km'de sattığım 1,2 tsi Golfte böyle bir ses yoktu.

Aynı ses benim aracımda da vardı, servis direkt şarj dinamosundan dedi. Değişimi pahalı olacağı için revizyon yoluna gittik ve artık bu ses yok aracımda.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yakıt düşecek merak etmeyin ilk 1000 -5000 ve 10000 den sonra dahada düşercektir..ben ilk  500 e kadar  11-12 lerde geziyordu basmadığım halde şimdi 6,5-7 arası her benzin aldığınızda farkı göreceksiniz..
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2015, 21:04:03 Gönderen: volkidans »

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;510867
Aynı ses benim aracımda da vardı, servis direkt şarj dinamosundan dedi. Değişimi pahalı olacağı için revizyon yoluna gittik ve artık bu ses yok aracımda.
Benim araç henüz 3700 kmde 3 aylık araç. 2500 kmdeyken arka balataları garantiden değiştiler. Şimdi de sol farla ilgili bir problem var. Şarj dinamosu da arızalıysa vay halime. Ne bahtsız adammışım yahu.

Çevrimdışı muratmoon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de 1,2TSI araç var, işe giderken yaklaşık 10-15km yol gidiyorum, bunun 5km kadar kısmı otoyol gibi gerisi tümsekli şehir içi yol.

Henüz hiç 7lt üzerini görmedim, çoğunlukla 6,6lt civarı yakıyor. Zaten 10lt yaksaydı aracı direkt satardım herhalde.

Aracı agresif kullanırsanız tabiki daha fazla benzin yakacaktır, ekranda ne zaman vites atmanız gerektiğini gösteriyor, bir süre takip ederseniz zaten ezberlersiniz.

Birisi araç için devirini 4000 sonra alıyor demiş, kullanım kılavuzunu okuduysanız bu devirlere özellikle motor yeni iken çıkmamanız gerektiğine dair bilgi göreceksiniz.

Çevrimdışı QuickSilver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar 1.2 TSI DSG ortalama ne kadar kullanan var mı acaba ?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selamlar.. aracımdaki seslerle kafayı yemekteyim:) şimdi de sağ arka tekerleğin çamurluk içinden çok hızlı atan kalp sesine benzer bir ses farkettim .araç rolantide çalışırken lastik ve jantlarımı silerken farkettim.tıkırti şıkırtı gibi değil derinden boğuk bir ses ''lap lap lap lap'' gibi ve arabanın rolantisine denk bir tempoda.benzin kapağına yakın bir yer olduğu için depo ,yakıt pompası ,yakıt borusundan korkuyorum.araçta içerden veya depoyu kapağını acınca depo içinden bu ses hiç yok sadece çamurluk içine doğru kulağınız yaklaşınca duyuluyor.normal bir ses olabilir mi acaba?yeni tip 1.2 tsi kullanan arkadaşlar kendi araçlarına bir bakarsa ve paylaşırsa sevinirim.bu arada aracım 1600km civarında yakış hala yüksek bence 9lt civarı en az tüketimim (%90 sehir içi, yokuşlu ve kısa mesafe )