škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 octavia almalımıyım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum, 0 araba almayı düşünüyoruz ve octavia 1,2 tsi güzel gözüküyor sizce almalımıyız ve ambition çokmu boş , teşekkürler

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;499913
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum, 0 araba almayı düşünüyoruz ve octavia 1,2 tsi güzel gözüküyor sizce almalımıyız ve ambition çokmu boş , teşekkürler

Valla fiyat kalite performans olceginde sinifinda lider diyebiliriz ..ben aldim 3hafta oldu arabada lüksü hissediyordun..en boş paketinden ziyade mumkunse elegans tavsiye ederim gündüz ledleri cok harika ve sanirim ambition da yok...

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıcaksanız elegance alın, olmadı km si az 2. El alın ama elegance dışında almayın

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI Manuel optimal almayı düşünüyoruz bütçemize göre

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;499921
1.2 TSI Manuel optimal almayı düşünüyoruz bütçemize göre

Hayırlısı olsun şimdiden, pişman olmazsınız :) imkan varsa elegance alın derim.

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
allah razı olsun , rapid nasıl peki onunda 1,2 tsi elegancesı

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;499949

Sportback modeli biraz a3 gibi ama arka kısmı bütün skoda modellerinde ki gibi başarısız :)
Arkası olan modeli octavianın kardeşi gibi, kullanmadım testlerini izlemedim ama kötü olucağını düşünmüyorum :)
Forumda bilen biri yardımcı olucaktır elbette
Youtube'da çok fazla test videosu var, ikisini de araştırıp karar verin derim :)

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
peki bir soru daha sorayım kusura bakmassanız octavianın optimalimi iyidir rapid sedanın elegancesimi

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok abi ne kusura bakması, ben araba bakarken çok çektim yardım edenim yoktu malesef :)
Edebildiğim kadarıyla yardım ederim :)
Ya dediğim gibi pek bilmiyorum test videolarını izlerseniz rapid hakkında detaylı bilgi alırsınız
Ben olsam octavia alırdım. Elegance 2014 1.6 tdi aracını 1 ay kullandım, çok memnundum ve herkese tavsiye ederim :)
Sonuçta rapid sedan, audi a3 sedan veya golf sedan tarzı bir araç, octavia Hertürlü daha iyi :) ama uçurum gibi bir fark yok, rapidde çok kaliteli bir araç :)
Fiyatlara baktım, 1.4 tsi dsg elegance aşağı yukarı aynı, Düşünülebilir :)

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ha sunuda söyleyim ötv indirimiyle alcaz %94 rapor var ankarada önerebilceğiniz bayii var mı

Çevrimdışı tolunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ÖTV hiç mi sayılmıyor anlamadım :(
Skodanın internet sitesine girip fiyat listesine girdiğiniz zaman orda fiyatların yanında bir seçenek var, ÖTV KDV net fiyat vs. Yazıyor, girip bakabilirsiniz

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Optimal de baya dolu bir paket. Hız sabitleyici de ekletirseniz gayet güzel olur.

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolunay;499949

Rapid'in 1.2 TSI motoru eski nesil ve 8 valfli, start-stop sistemi yok, yani Octavia'dan yarım litre kadar daha fazla yakıt tüketebilir, aynı koşullarda, iki aracında fabrika verilerine bakarsanız aradaki farkı görebilirsiniz. Elegance Rapid gayet iyi donanıma sahip ama Octavia ile arasında hatrı sayılır bir malzeme kalitesi farkı var, Rapid'de her yer sert plastik, Dacia modellerinde de öyle. Yani benim canımı sıkar bu durum 60bin tllik araçta. (Rapid'e saygısızlık ettiğim anlaşılmasın, B sınıfı sedanlar arasında en iyi araçtır kendisi )
Optimal donanım Octavia hiçte boş değil, 1.6 TDI Optimal kullanıcısıyım. Önemli eksiklik olarak, hız sabitleyici yok, kliması manuel ama bence problem yok çünkü dijitalide ısıtıyor/soğutuyor manuel de. Aynası elektrikli katlanmıyor, elle katlayıverirsiniz, iç dikiz aynası otomatik kararmıyor, kendiniz karartırsınız butonu ittirerek, arka kol dayama yok, keşke olsaymış dediğim özelliklerden. Bi-xenon'ları felan saymıyorum çünkü, orta donanımdan bahsediyoruz, hiçbir aracın orta seviye donanım paketinde bixenon far yok.

Optimal'de 3 kollu altı düz RS direksiyonu var, ki zaten başlı başına Ambition'dan vazgeçme sebebi olur o direksiyon :) Ambition'da direksiyon'dan kontrol yok, yani direksiyon üzerinden radyonun sesine müdahale edemiyorsunuz, ve yol bilgisayarındaki menüler arasında geçiş yapamıyorsunuz.
Bluetooth ve Sesli komut özelliği var, Bolero ekran yeni Ambition'larda standart ama Optimal'de park sensörü'nü Bolero ekranında görüyorsunuz, çok işlevsel bir özellik. Ön sis farları ve 16 inç çelik jantlar var, 5 kollu sade jantlar, ama bana sorarsanız Minoris Elegance jantından daha güzel, Optimal'deki Ilias jantlar. Toplamda 8 adet hoparlör var, maxi dot bilgi ekranı var, renkli değil ama siyah beyaz, Ambition'daki ise standart yol bilgisayarı, arayüzmü desem yazı tipi mi desem farklılıklar var. Ben farka değer diyorum, özellikle direksiyon ve ekrandaki park sensörü için. Elegance almak isterseniz birde DSG farkı vereceksiniz, otomatik şanzıman ihtiyacınız yoksa ve bu donanımlar bana yeter diyorsanız Optimal tam orta kararlı, ideal bir donanım.