škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi ilk defa 4.9 u gördüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;500554
Murat bey ben de eryamandayım ve ben de octavia sipariş ettim. Gelsin de kapıştıralım :-)

eryamanda olmanıza memnun oldum.
inşallah arkadaşlar ankara grubu toplar da bir araya geliriz

benim tıfıl 1.2 tsi ile nereye kapıştırayım ;)

gerçi canavar diyorlar ama hadi hayırlısı

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;500568
eryamanda olmanıza memnun oldum.
inşallah arkadaşlar ankara grubu toplar da bir araya geliriz

benim tıfıl 1.2 tsi ile nereye kapıştırayım ;)

gerçi canavar diyorlar ama hadi hayırlısı

Öyle demeyin Murat bey. Fabrika verilerine göre 0-100 hızlanması sizinkinin daha iyi olacak :)

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsı manuel Arabayı teslim aldım
Şu ana kadar 150 km yaptım ve neredeyse %80 sehirdisi olmasına rağmen çeyrek depodan biraz fazla harcadım
Sizce çeyrek depo  150 km az değil mi?
yol bilgisayari ortalama 6 litre yazdı ama gerçekleşen 7 gibi

Çevrimdışı peacesen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;502526
1.2 tsı manuel Arabayı teslim aldım
Şu ana kadar 150 km yaptım ve neredeyse %80 sehirdisi olmasına rağmen çeyrek depodan biraz fazla harcadım
Sizce çeyrek depo  150 km az değil mi?
yol bilgisayari ortalama 6 litre yazdı ama gerçekleşen 7 gibi

iyi günler ilk önce hayırlı olsun aracınız sizden ricam şehir içi kullanım verilerini paylaşmanız internette yalan yanlış bir sürü veri var ben malesef yılda 25000 km yapıyorum aracım focus 1.6 tdi hafta sonu beyni degişti abuk subuk ne varsa geldi başıma bıktım artık octavia 1.2 dsg almak istiyorum batıkent çankaya yıldız arası gidip gelecegim yolun %70 bölümü uzun yol gibi pek dur kal yok şimdi herkez dizel al diyecek ama dizelin masrafından bıktım aradaki fark sürekli açılıyor en azından az yakan benzinli bir motor süper olur ben şehir içi 7 lt razıyım birazda performan varsa deyme keyfime eger menmun olursanız ve yakıt degerlerini şehir içi yazarsanız bende nisan mayıs gibi almayı düşünüyorum lütfen yardım edin sevgiler saygılar

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: peacesen;502578
iyi günler ilk önce hayırlı olsun aracınız sizden ricam şehir içi kullanım verilerini paylaşmanız internette yalan yanlış bir sürü veri var ben malesef yılda 25000 km yapıyorum aracım focus 1.6 tdi hafta sonu beyni degişti abuk subuk ne varsa geldi başıma bıktım artık octavia 1.2 dsg almak istiyorum batıkent çankaya yıldız arası gidip gelecegim yolun %70 bölümü uzun yol gibi pek dur kal yok şimdi herkez dizel al diyecek ama dizelin masrafından bıktım aradaki fark sürekli açılıyor en azından az yakan benzinli bir motor süper olur ben şehir içi 7 lt razıyım birazda performan varsa deyme keyfime eger menmun olursanız ve yakıt degerlerini şehir içi yazarsanız bende nisan mayıs gibi almayı düşünüyorum lütfen yardım edin sevgiler saygılar

Eryaman dayım bendede focus dizel manuel vardı
İsterseniz telefon lasiriz bütün sorularınızı samimiyetle yanitlarim
Yalnız araba daha 150 km de ben bile daha bişey anlamadim
Biraz fikir sahibi olunca konu açıp herşeyi detaylı yazmayı düşünüyorum

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa mesafe kullanışlar da 10 litre civarı rahat görürsünüz. Ama pek durk kalk yoksa, hele birde rampalı falan değilse güzergah, 7 litreyi görmezsiniz bile. Ben Konya'da her yerde kamera olduğu için 70-75km/h hızla dolanıyorum hep, 6-6.5 litreyi geçmedi daha. Zaten uzun süre ortalamam da 6 litre.

Çevrimdışı Vesselam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben şahsen 90-100 hız bandında 4.8 i görüyorum.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı alali hiç trafiğe girmedim
Hep uzun yol tadinda kullandım
(sayistay-cayyolu-sayistay-eryaman-çevre yolundan cayyolu- eryaman=150km
Ortalamam 6 lt
İbre çeyrek azaldı
Ama hiç trafiksiz ve neredeyse
Cinnahi çıkan biri için bu değer 7.5 olurdu sanırım

Çevrimdışı peacesen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;502585
Arabayı alali hiç trafiğe girmedim
Hep uzun yol tadinda kullandım
(sayistay-cayyolu-sayistay-eryaman-çevre yolundan cayyolu- eryaman=150km
Ortalamam 6 lt
İbre çeyrek azaldı
Ama hiç trafiksiz ve neredeyse
Cinnahi çıkan biri için bu değer 7.5 olurdu sanırım

sağolun murat bey yorumlarınızı dört gözle bekliyorum sizin söyledikleriniz benim için belirleyici olacak ben maalesef günlük batıkent yıldız gidip geliyorum ve bunu %30 yoğun trafikte gerisi en azından ortalama 70 km hızla gidebiliyorum ama dizel arabadan bıktım artık kızdırma buji si 4 kere değişti bir haftada kızdırma rölesi değişti yok olmadı enjeksiyonlar değişti olmadı beyin değişti arıza beyaz mavi duman tarzı ve az kalsın servis motor yapılacak dedi artık delirecektim beyin değişti her şey düzeldi bakadur gereksiz bir araba olabilir mi adamlar arıza bile tespit edemiyor biraz kafa şişirdim :) her kezden özür octavia her zaman ilgimi çekmiştir artık zamanı geldi bundan dolayı yorumlarını bekliyorum bugün skoda bayi gittim ve 2+3 yıl uzatılmış garantinin dsg şanzımanıda kapsadığını öğrendim geriye kalan yakıt değeri ve sürüş bilgisi oda tam olarak sizden aldım mı benim için karar verilmiş olacak sabır gösterip bu kadar yazıyı okuyup dinleyen herkese çok teşekkür derim

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman iki günlük yorumum şudur ki
Performans ve yakıt :
1.2 tsı nerdeyse 110 luk dizel focus a denk bir performans i var ama sözkonusu yakıt olunca rampa da  sevmiyor Hızlanmayı da sevmiyor
Hızlanma derken ani hızlanma da olsa yavaş hızlanma da olsa hizlanirken ve tırmanıyorken fevkalade yakıyor
Ama istenen hiza ulaşıldığında yakıt ekonomisi başlıyor
Şu anda focus u kullanır gibi kullanıyorum (1750 devirde vites atıp 2000 devirde yol alıyorum. 3000 devire çıkmıyorum- 1000 km lik rodaj dönemi) focus dizel Ortalamam 5 litre idi octavia da 6 diyor

Konfor ve sessizlik :
Bu konu focus u satma nedenimdir. O yüzden sürekli buna yogunlasiyorum. Gürültü için Bugün android marketten bi program indirip denedim (programı çok güvenilir bulmadigimî belirteyim) 60 - 70 le giderken gürültü 65 db - rolantide 41 db çıktı
120 km/h ye kadar gürültü kabul edilebilir düzeyde ama sonrasında lastik rüzgâr sesi focus la aynı
(lastik michelin energy saver)
Süspansiyonu sert gibi yoldaki her pürüzü hissetiriyor başka bir konuya yazmıştım yolda giderken şeritleri bile hissetiriyor
Buna rağmen Yol tutuşu da focus kadar iyi değil. Aynı virajda focus a göre arka taraf daha kontrolsüz
2006 octavia da kullanmış biri olarak bu durum bende hayalkirikligi uyandirdi

İç malzeme kalitesi ve ferahlik d sınıfı bir araç kullanıyormuş hissetiriyor. Bu konuda c sınıfı ile alakasi yok gibi

bağımsız süspansiyonu da olaydi iyiydi

Alinir mı?

Bence alınır :)
« Son Düzenleme: 15 Mart 2015, 23:28:03 Gönderen: murat aktaş »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Günlük yakıt değerleri konusunda benim paylaştığım değerlere bakabilirsiniz. Misal son sefer ki;

Uzun süreli hali;

« Son Düzenleme: 16 Mart 2015, 07:12:09 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı peacesen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 aylık bir inceleme periyotun dan sonra arabayı almayı düşünüyorum ara ara değerlerinizi ve olumsuz yanlarını yazarsanız çok sevinirim Murat AKTAŞ ve Ailotana yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim malesef bu araç hakkında çok test yok en azından herkes için faydalı olacaktır çok teşekkürler

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herhangi bir aksilik olmazsa haftasonu düzenlencek ankara grubu buluşmasına katılmayı düşünüyorum sizede tavsiye ederim.

bu sayede hem kullanıcı yorumlarını hemde araçları canlı canlı değerlendirmiş olursunuz

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;502664
herhangi bir aksilik olmazsa haftasonu düzenlencek ankara grubu buluşmasına katılmayı düşünüyorum sizede tavsiye ederim.

bu sayede hem kullanıcı yorumlarını hemde araçları canlı canlı değerlendirmiş olursunuz

ankarada olmadığım ender haftasonlarından birine denk gelmesi de benim şansıma galiba.

Çevrimdışı engin59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Kocaeli'de oturuyorum.1.2 TSİ düşünüyorum,ama  bayideki test aracının dizel olduğu söylendi.Bu aracı alanlar test etmeden mi aldılar?Kafam biraz karışık hergün 40km falan yol yapıyorum.yalnış karar vermek istemedim,test sürüşü yapanlar gözlemlerini paylaşırlarsa çok sevinirim,Teşekkürler...