škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi ilk defa 4.9 u gördüm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serbag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Slm millet.

Düzce ist arası sabit 110 km hızla, aralarda araç sollamak için 130 140 lara çıktım, 4.9 u gördüm. Araç da kış lastikleri var ve henüz 4000km de.

3 çeyrek ile tam 750 km yaptım ama son çeyrekde menzil şehir içi 100km ye kadar düştü.

Kişisel tecrübem bu araç 120 yi geçmeden uzun yolda 1000km rahat görür
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2015, 20:28:11 Gönderen: serbag »

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mükemmel rakamlar. Bunlar 1.6 tdi rakamları. Tebrikler

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehirdışında gaza az basıldımı, 1.2 TSI ve 1.6 TDI farkı, en aza iniyor, ben daha önce 1.6 TDI ile 3.5 civarı değerleri gördüm, ama sabırlı olmak gerekiyor ve yolun da uzun olması gerekiyor, aynı değerde kalmanız zor sollama yaparken biraz gaz vereyim derken o ortalama 4lere çıkıyor hatta 5lere bile çıktığı oluyor, mesela bugün okula gittim, 15 kmlik yol, şehir dışı denilebilecek tarzda, 2 adet ışık var sadece, giderken eski bir W124 Mercedesle kapıştım biraz hızım 140 150ye kadar çıktı, onu geçtikten sonra, hep 100 km civarı hızda gittim 4.5 yaktı. Aynı güzergahda gelirken 4.3 litre yaktı, yol daha uzun olsa 4ün altına inecek zaten tüketim. araç 3119 km'de son 1588 km'nin ortalaması 33 km ortalama hız ile 5.7 litre, 42-43 litre civarı yakıt alıyor fulleyince ve bir depo ile karma 750 km yapabiliyorum, sizin araçta menzil değeri gayet iyi ama merak ettiğim kaç litre yakıt alıyor araç? Eğer 42 veya 43 civarında yakıt alıyorsa şehir dışında hemen hemen dizel kadar yakmış olacaksınız :) Ama 50 litre tamamen doluyorsa uzun yol sakin kullanım için beklendiği gibi diyebilirim :)

Çevrimdışı serbag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynen dediğinize katılıyorum. Araç dizel olsaydı 3,5 ile 4 arasında sabitlenirdi. Gaza hiç asılmadım dediğim gibi sadece sollamalarda. 4,9 değeri uzun süreli değer anlık değil. Depo 50 litre menzil ş.dışı 1000 basarsan da 800 diye düşünülebilir.

Unutmamak lazım dizel her halükarda iyidir.

Çevrimdışı sdemiryilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakit depolari ayni. Tsi kullanima gore yakan bi motor. Ben ise giderken 30 km de ort. 4.6 yi gordum. Daha motor tamda oturmadi. Sakin kullanimda sehirici sehir disi karisik 6 lt gececegini sanmam. Sehirdisi da max 5 olur.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullandığım güzergahta 80 skalasında dolansam 4 bile yaktırırım ben :P 90 ile 4.5 yakıyordu çünkü. Yakıyordu diyorum, kış şartlarında çok zor o değerler çünkü.

Aracın skalasına da güvenmeyin bu arada. 50 litre tam doluyorsa bunun 6-7 litresi yedek depo oluyor ve şehir dışı kullanımda ilk 140-150km ibre oynamıyor zaten. Son çeyrekte şehir dışı 100 kilometreden biraz fazla yapıyor.

Ben 50 litre ile çoğunluk şehir dışı olmak üzere en fazla 870 km yaptırabildim şu ana kadar. 5.8'di ortalama o depoda karma. Ve 140km'lik bir seferimde 4.9'u görmüştüm bende aynı depoda. Uygun şartlarda 90km/h sabit ile 1000km'yi bulur, hatta geçer bile ama o kadar düz yolu nerede bulacan güzelim ülkemde :)
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2015, 17:13:05 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Zaten hocam bastım mı çok yakıyor.dün 9.8 lt yaktı :p

Çevrimdışı i lack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Affınıza mahsuben arkadaşım diyorum yakıta hiiç takılmayın. Dün 1.2 tsi aracımı teslim aldım. Önce şehirde ne kadar bayır yokuş tepe varsa bir denedim. "1.2 çekmez yeaaa" diyenlere hayret ettim. Sanırım bunu diyenler 3.6 dizel 4*4 ile geziyorlar. Bayılmak bir yana vites arttır diye tavsiye verdi. Bunun üzerine şehir içinde 35 sehir dışında 85 km yol yaptım ortalama yakıt 6.7 gösterdi. Yani o kadar zorlamaya rağmen. Bir önceki aracım 1.6 dizel ford'du. Resmen traktörden inmişim gibi hissettim. Şahsi fikrim 3ün 5in hesabına bakmayın arabanın keyfini çıkarın. Her kuruşunu hakkeden bir araba yapmışlar.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia genişlik, konfor ve kullanışlılık açısından çok iyi ve çok keyifli bir otomobil. 1.2 tsi ise yıllık 25-30 bin km den az yol yapan ve çok gaza basmayan insanlar için ekonomik, tatminkar performanslı gayet ideal bir araç olduğunu düşünüyorum. Asla çekiş problemi yok. Ben aracımı çok seviyorum. Tavsiyemle iki arkadaşım daha aldılar.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi siparişi verdim. ama herkes beni vazgeçirmeye çalışıyor
sizin fikriniz nedir.
focus dizel manuel ghia dan gelen biri için 1.2 tsi ambition yakıt-konfor-sessizlik dayanıklılık yol tutuş açısından nasıldır

teşekkürler

Çevrimdışı ErdemYILMAZ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yıllık 15-20 bin km yol yapan biri olarak 1.2 TSI tercih ettim. Normal kullanımda şehir içi 700 km leri görmek mümkün. Dizel aldığınızda yıllık vergisinin yaklaşık 400.-TL, araç bakımlarının da 100-150.-TL daha fazla olacağını ve vereceğiniz fazladan 10 bin liranın yıllık faizini de hesapladığınızda daha karlı olacağını belirteyim. Üstüne bir de benzinli araç keyfini koyun tabi.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 15000 km yi geçeceğimi sanmıyorum
Ankara eryaman içinde kullanacagim burda trafik de pek yok çok sakin bir yer
Burda da ortalama tutmazsa hiçbiryerde  tutmaz zaten

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;500514
Yılda 15000 km yi geçeceğimi sanmıyorum
Ankara eryaman içinde kullanacagim burda trafik de pek yok çok sakin bir yer
Burda da ortalama tutmazsa hiçbiryerde  tutmaz zaten

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Murat bey ben de eryamandayım ve ben de octavia sipariş ettim. Gelsin de kapıştıralım :-)

Çevrimdışı akikara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese hayırlı uğurlu olsun. Aranıza yeni katıldım. 2009 Jetta Tour Tiptronic 1.6 aracımı satıp sıfır 1.2 tsi Octavia almayı düşünüyorum.

Jetta'dan bu araca geçen var mı aramızda?