škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi dsg Oktavia elegance mı Jetta mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün itibariyle 2011 Skoda Fabia aracımı satılığa çıkardım. Yeni bir araç alacağım. Gönlüm yine Skoda'dan yana. Fakat bir türlü karar veremiyorum. Bunun yanı sıra DSG şanzıman ile ilgili kafamda soru işaretleri var. Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. (1.6 tdi higline jetta dsg ile oktavia arasında 6-7 bin liralık fiyat farkı var. Jetta'da start - stop öz. yok. Şimdi sipariş verirsem Nisan'da araç gelecek vs...)

Çevrimdışı Kaleci80

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende jetta almaya gittim octavia alarak geri dondum.hic dusunme bence octavia dogru bir karar.yalniz alirken elegance ve imkanin varsa panoramik sunroof kesin eklet pisman olamayacaksin.bu arada hem dsg hem
powershift hemde mercedes otomatik kullanmis birisiyim.almanlar sorunlu olan bir sanzimani bu zamana kadar kullanmazdi gonlun rahat olsun

Çevrimdışı faris

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok kısa bi süre önce abime manuel  higline jetta TDİ aldık benim aracım Dsg TDİ Elegance ikisini de kullanıyorum kesinlikle octavia derim Malzeme işçilik bir adım önde tercih yinede sizin test edip karar verin

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şirkette jetta, kişisel kullanımda oktavia elegance 1.6 dsg kullanıyorum, kısacası oktavia

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bencede octavıa..şöyle içi bej cam tavanlı beyaz dolu bir Octavia al millet arkandan baksın hem şık hem malzeme kalitesi yüksek hemde araba gibi araba...

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
jetta eski platformun uzerine yapılmış bi arac octavia gibi mqb değil. almısken yenisi olsun derim. malzeme kalitesi olarakda geride. premium markaları saymazsak octaviadan sadece golf ondedir. onlada fark buyuk değil. egerki iç mekan ve bagaj isterseniz zaten sadece tek bir secenek kalıyor o da octi:) dsg sanzımanıda hiç kafanıza takmayın suandakiler 3. nesil hiç bir sorunları yok emin olun. eskide kaldı problemler

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Hepsi benim için çok değerli. Yakın zamanda oktavia ile görüşmek dileğim ile .

Çevrimdışı chimarea23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlışım yoksa start stop olmayan TDI 1.6 motorlar 90ps.
Start-Stop olanlar 105 ps. Bilginize. Araştırınız.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makyajli Jettayi begenmedim ben, araba arkadan dar bi gorunum almis.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta çok arada kalmış bir model. Ha ama gecen makyajlı gördüm bayağı güzel olmuş. Tabi Octavia candır. :ok:

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
2012 de arabamı alırken jetta mı yoksa octavia mı diye çok arada kalmıştım. Aracın canlısını göreyim diye Ankara da önce Doğuş'a gittim. Zar zor satışçılardan birini bana bakması konusunda ikna edebildim (ana baba günü gibiydi, millet gezmeye gelmiş sanki alacakmış gibi de satışçılardan hizmet alıyorlardı. her halde arkadaşlara alıcı görünmedim :) ) neyse 1.6 TDI DSG full paket aracınıza bakabilir miyim dedim. Onlarda bana bakın orada 1.2 manuel standart paket var gidin bakın dediler. Arabaya baktığımda ise arabanın heryerinde birileri birşeyler yapıyor. Gidip koltuğuna bile oturamadım yarım saatlik sürede. (kişisel fikrim sırf zaman geçirmek için gelen tiplerden arabaya bile bakamadım adam gibi) neyse engelli olarak araç alacağım için fiyatı sordum satışçıya ve bana söylediği şu fiyattan yaklaşık %20 çıkarın (başından savmaya çalıştığı için) e fiyat listeniz yok mu orada kdv ve ötvsiz fiyat vardır bakarım dedim. Bizde bile yok cevabını verdi arkadaş. Son olarakda şimdi parayı versem ne zaman verirsiniz dedim, şubat 2012ydi ve bana mart 2013'ü bulur demişti. Şaşkın ve kızgın birşekilde çıktım oradan sonra AND'a gittim. Octavia mı aldım işlemler sonrası 1 günde de aracı evime götürdüm. Gram pişman değilim.
son 2 yıldır forumlara bakıyorum DSG sorununu pek duymadım son zamanlarda. Umarım olmazda :)

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Octavia 1.6 TDI DSG kullanıcısıyım. İki model arasında başta motor farkı var. Octideki yeni nesil dizel ve bariz bir şekilde daha tasarruflu ve performanslı. Zaten sitelerinden değerlerine bakarsanız kendini belli ediyor. Ben aracı kullanım ihtiyaçlarına göre belirleyen kullanıcılardanım ve bu noktada benim için Octavia'dan başka araç yok. Şimdiden hayırlı olsun size.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ersengs111;489821
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün itibariyle 2011 Skoda Fabia aracımı satılığa çıkardım. Yeni bir araç alacağım. Gönlüm yine Skoda'dan yana. Fakat bir türlü karar veremiyorum. Bunun yanı sıra DSG şanzıman ile ilgili kafamda soru işaretleri var. Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. (1.6 tdi higline jetta dsg ile oktavia arasında 6-7 bin liralık fiyat farkı var. Jetta'da start - stop öz. yok. Şimdi sipariş verirsem Nisan'da araç gelecek vs...)

6-7bin tl dışında donanım farkıda çok var, kesinlikle octi

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Her iki aracı kullanmış biri olarak Jettalar meksika işçiliği olduğu için tabikide Çek işçiliği olan Octavia diyorum. Eğer bagajada önem veriyorsanız jettayı 2 ye katlıyor zaten.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jetta'nın kallitesine takılmazsanız bence octavia'dan iyi bir araba..Çevremde a7 octavia kullananların şikayet ettiği hiç bir şeyi jetta kullananlardan duymadım.DSG hariç.