škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Depo Tam Dolmuyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leventhyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1,5 ay önce tdi dsg octavia aldım. şimdiye kadar da 4-5 depo mazot almışımdır. İlk zamanlar ışık yanar yanmaz aracı fulletiyordum ve 36 lt civarı mazot alıyordum. Son 2 depoda gösterge sona gelinceye kadar kullandım ama aldığım mazot yine 36 lt civarı ve pompa atmasına rağmen araç da depoyu tam dolu olarak göstermiyor.

Acaba depo ağzı ile depo arasında bir filtre, vs var da tıkalı olduğu için mi tam dolmadan birikme yaparak pompayı attırıyor. Tecrübesi veya bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pompa 36 litreyi deponuza doldurduktan sonra kaç km yapıyorsunuz ? Çünkü pompa verilen miktarı doldurmadan atmaz. 36 litre diyorsunuz yani yarım depo benzin eder.Yol bilgisayarındaki benzin menzilinde mi sıkıntı yoksa normal klasik göstergede mi ?

Çevrimdışı leventhyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 550 km yol yapıyorum. Bu da aracın gösterdiği ortalama 6,5 lt ile uyumlu. Depo zaten 50 lt. Bildiğim kadarıyla ibre dibe gelince 7 lt kalıyor. yani 43 lt alması gerekiyor fakat ben 36 lt alıyorum. Zaten depo göstergesi de fule çıkmıyor, 2 çizgi kadar geride kalıyor. Yani ne aracın yaktığında/gösterdiğinde, ne de pompanın gösterdiğinde problem var. Problem pompanın tam doldurmadan atıyor olması. Bu arada bunu iki farklı istasyonda yaptı. Yani sanki yakıt yolunu bir şey dolum esanasında biraz tıkıyor ve birikime sebep oluyor, bu sebeple de pompa yakıtı algılayıp atıyor gibi bir durum var.

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu şekil Anladım büyük ihtimal deponuzdan motora gitmeyen kaçak akaryakıtcıklar var yani sürekli orada bekleyen ve göstergelerin görmediği ama benzin pompasınada dur diyebilen bi yer. Çok tuhafıma gitti açıkçası ben göstergelerde bir arıza vardır diye düşünmüştüm.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deponuzun şamandırası arızalı olabilir.Bundan dolayıda kadranda size yanlış gösteriyordur.Büyük ihtimalle ışık yandığı zaman deponuzda 7 lt den daha fazla yakıt kalıyor bundan dolayıda 36 lt de pompa atıyor olabilir.Servise bir baktırın derim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence de depo samandırası...2,5 luk kola sısesıne yedek yakıt doldurun ve lamba yandıktan sonra kullanmaya devam edin...sanırım normalde 150 km kadar gitmenız lazım, daha fazla gıdersenız samandıra %100 arızalı demektir.buna güvenıp, yola cıkılmaz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biara konuların birinde ilk bakımda bazı araçların benzin borusunun ( depo bölgesinde ) servis tarafından mod geldi denilerek değiştirildiği yazıyordu sanırım.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şunu bi deneyin . Depoyu fulletin  pompa atsın.. biraz bekleyin sonra yine benzin doldurun, eğer doluyorsa borular dar veya tıkanıktır . dolmuyorsa şamandıra bozuktur.

Çevrimdışı leventhyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle cevaplar için herkese teşekkürler.

Deponun yaklaşık 3/4'ü doluyken tekrar mazot aldım. Pompa kısa bir süre sonra attı. Ben de görevliye en yavaş hızla doldurmaya devam etmesini söyledim ve yakıt gözle görülür seviyeye yükselene kadar doldurttum. Sonuç olarak 60 tl'lik (15lt civarında) yakıt aldı araç. Depo göstergesi de tam dolu gösteriyor. Kısacası benim anladığım yakıt yolunu tıkayan bir şey var gibi duruyor. Oradaki görevli "Octavia'nın depo girişi dar olduğu için böyle yapıyor, tam dolmadan atıyor" dedi ama forumda benden başka kimsenin böyle bir sorununun olmaması benim araçta bir sorun olduğuna işaret. Serviste bir çözüm yolu bulunursa tekrar buradan sizlerle paylaşırım.