škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI octavia elagance dsg ile Merhaba,

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı halukgulden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar,

Bende geçen cumartesi aracımı aldım. Performansından mennunum hızlanması seriliği çok iyi. Yalnız şu an bahsettiği katolog verisinden farklı yakıyor. Onun azalmasını ümid ediyorum.

Selamlar.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım da 1,2 TSİ Optimal DSG var şehir içi 6,5 yakıyorum diyordu hanımı da sürüyor arabayı. Bende 1,4 TSİ Elegans var manuel bende 6,7 yakmıştım geçen haftalarda şimdi bu hafta bakacağım ne kaçtı.

Çevrimdışı halukgulden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ya ben şehir içi ankara trafiğinde 7 lt yakmasına razıyım. Şu an 8-9 arasında 150 km oldu.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
ankaranın hangi trafiği olduğu da önemli, benim ki öveçlerin yokuşlarında trafikteyseniz daha çok yakar...

Çevrimdışı halukgulden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tamda oradayım. öveçler 1057 cadde. çağdaşın arkası.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kısa mesafede ve yokuşta çok farkediyor. bu konu birçok başlıkta tartışıldı. fabrika değerlerine ulaşan birkaç arkadaş olmuştu ama hangi şartlarda. Ankara'da biraz zor hele ki kışın, yoğun trafiki kısa mesafe ve yokuşta.
uzun yolda sakin kullanımda ise aracınız güzel değerler sağlar merak etmeyin.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok sakin kullanman lazım ani gazlamalar dan kaçınacaksın tabi seri araba kullananlar için kolay değil adamı gaza getiriyor :) Çok dur kalk her arabanın yakıt verisini çok etkiler benzinli dizel fark etmez. DSG de seri mod da sürmeyeceksin. Senin yakaladığın 8-9 litreler çok seri kullanımda yakalaman gereken veriler bence.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: halukgulden;489391
tamda oradayım. öveçler 1057 cadde. çağdaşın arkası.
odtüden öveçler 1073'e gidip-geliyorum Bim civarına ve aracım 1.6 TDI DSG, çok sakin kullandığım söylenemez özellikle akşamları, gidişte 4.8 l'yi görmüşlüğüm var. Ancak mesafem kısa olduğu için motor yolun sonuna doğru ısınmış oluyor. Dönüşte ise genellikle 10 l gibi bir ortalama değer gösteriyor yol bilgisayarı. yokuşta basıp çıkarım çünkü :)

arkadaşların da söylediği gibi katalog verisini yakalamak için inanılmaz bir sürüş yapmak lazım. Ben uzun yolda bile 90 ile bir süre gittiğimde daralıyorum. En azından 110-120 civarı gitmek daha mantıklı geliyor. en son bursaya gidip geldim 4.8 l ortalama ile ki benim için şu an ideal bir rakam bu :)

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlk 5000 Km den sonra ciddi bir azalma oluyor yakışında...Benim şu an ortalamam 7.5 LT...Uzun yol ortalamam 5.9 Lt...

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Ilerde daha da düşer merak etmeyin,bu tsı motor jetta ve yeti den çok daha teknolojik bir 1.2 tsı,bende bu hafta alıyorum aynı arabadan pişman olmazsınız merak etmeyin.

Çevrimdışı halukgulden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yukarıda bahsettiğim gibi fabrika verisini yakalayım diye bir iddaam yok. alırkenden bunu bilerek aldım.Çok sordum soruşturdum.  benim düşündüğüm şehir içi 7 civarını yakalayabilirsem uzun süre binerim kazasız belasız inşallah. Ama şu an dediğim gibi veriler. bakacağız artık.verileri sizle paylaşırım.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir içi çok değişken bir konu. Ancak Konya gibi düz yerlerde yakalayabilirsiniz katalog verilerini ki bende de 1 litre civarı oynuyor şimdilik. Uzun yolda da 3.depoda ortalamayı 5'in altına düşürebildim. Oda yarım litre civarı farklı. İlk depoda 5.3 civarındaydı aynı güzergahta. Zamanla daha da düşecektir. Ama rampalı yollarda tüketim sapması dizel motorlara göre daha fazla oluyor. Keza şehir içinde de yardır yardır giderseniz aynı şekilde. Çok basınca araç baya baya gidiyor 1.2 demeden ama iyi de yakıyor. Az basınca da gayet ekonomik.

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halukgulden;489383
Arkadaşlar selamlar,

Bende geçen cumartesi aracımı aldım. Performansından mennunum hızlanması seriliği çok iyi. Yalnız şu an bahsettiği katolog verisinden farklı yakıyor. Onun azalmasını ümid ediyorum.

Selamlar.

Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öveçler'de oturuyorum ben de; Öveçler biraz uç bir örnek. Sabah yokuş aşağı, akşam yokuş yukarı güzergah. En sağlıklı veri sabahki ve akşamkiş verilerin ortalamasını almak olur. Öveçler-Ulus arası sabah 6 civarı yakarken akşan 8,5 civarı yakıyordum. Şimdi de Kızılay-Öveçler arası akşam bazen 13-14 litreyi görüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...