škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI mı 1.6 TDI mı?

gncozan · 83 · 25284

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ender elektronik bence de garantiyi bozar da bu skoda servislerindeki fikir uyuşmazlığını anlayamadım gitti.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HakanParlar;488472
70 bin tl verdiğim araç bmw 3.20d veya audi a4 ü de geçtim, uyduruk arabalara bile arkadan bakacaksa orta şeritlerde sürünecekse hiç bir anlami yok benim için cümlesi size ait değil miydi ? :) ne ara döndü laf anlamadım ben :)

yaw allah aşkına yazdıklarının bir tutar yanı olsun.. ne laf dönmesinden bahsediyorsun..en başından beri 1.4 almasını tavsiye ediyorum.. Çektin aradan bir cümle özden sözden anlamıyorsun..bir şey söyleyeceksen doğru düzgün söylersin.. gülücükler bilmem ne..  Ne dediğin de belli değil.. Ben 1.4 daha iyi diyorum ve bunu arkadaşa tavsiye ediyorum.. neyden bahsediyosun.. 1.2 daha mı iyi nedir derdin.. Varsa 1.2 nin artı özellikler anlat bilelim..

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: afyon;488598
http://www.milliyet.com.tr/otomobil-alacaklar-dikkat-/ekonomi/detay/1981017/default.htm
1.2 TSI Octavia demiştik.. nedeni ortada..
eğer bunu uygulamaya sokarlarsa 1.2 tsi ın ötv si düşer. Beklemek lazım

Çevrimdışı HakanParlar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;488602
yaw allah aşkına yazdıklarının bir tutar yanı olsun.. ne laf dönmesinden bahsediyorsun..en başından beri 1.4 almasını tavsiye ediyorum.. Çektin aradan bir cümle özden sözden anlamıyorsun..bir şey söyleyeceksen doğru düzgün söylersin.. gülücükler bilmem ne..  Ne dediğin de belli değil.. Ben 1.4 daha iyi diyorum ve bunu arkadaşa tavsiye ediyorum.. neyden bahsediyosun.. 1.2 daha mı iyi nedir derdin.. Varsa 1.2 nin artı özellikler anlat bilelim..
Herşeyden önce bir saygı çerçevesinde olur tartışmalar, herkes haddini bilmek durumundadır. Ben 1.2 dünyanın en mükemmelidir gibi bir iddiada bulunmuyorum herkesin durumu farklıdır ama siz beğenmiyorsunuz diye ilk mesajınızdaki söylemlerde bulunmanız hoşuma gitmedi benim derdim bu ancak sizin derdinizi de merak ediyorum fevrileşmeniz neden acaba :) lüzumsuz tartışmalara sebep olmaya gerek yok binlerce insanın içinde. 1.2nin artılarına gelirsek sizin gibi hiç kullanmadığı için küçümseyenleri kullandıklarında "neymiş bu yaa" dedirtmesidir mesela. Yakıt tüketimine gelirsek dizeli aratmayan bir benzinli motor. 1.4 ise performans ağırlıklı ama yinede tasarruflu sayılabilecek bir motor. Bence ekonomik açıdan düşünerek araç almak isteyenlere en güzel açıklama bu şekilde. Saygılarımla.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atasagun23;488603
eğer bunu uygulamaya sokarlarsa 1.2 tsi ın ötv si düşer. Beklemek lazım

Bence sırasıyla CC'ye göre bindirim yaparlar :D

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı playguy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugüne kadar benzinli kullandım geçen hafta 1.6 TDI DSG siparişi verdim, arabayı torklu kullanmayı seven dizeli tercih etsin zaten istanbul içinde hız yapamıyorsun kısa mesafelerde benzinli istediğim performansı vermiyor