škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI mı 1.6 TDI mı?

gncozan · 83 · 25283

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1 ay önce 1.6 tdi aldım, inanılmaz haz veren bir araç o torku hissetmek çok hoş, 1.2 için de güzel şeyler duyuyorum ama ara ara hızlı ve seri kullanıcam az da yaksın dersen tdi, ama basmam sakin giderim dersen tsi. kim ne derse desin benzinin yanıcılığını ve bastığın zaman  1.2 olsun yada 2.0 olsun ne kadar çok yaktığını düşünerek karar ver.
bende bu ikilemde çok kaldım ve tdi aldım. eğer ara sıra seri kullanıyorum dersen emin ol benzinlide cebinden 2 kat para çıkar.

ben 1.6tdi elegance dsg,sunroof,koltuk ısıtma, anahtarsız çalıştırma,17'' jant denom, ve ahşap dekorlu araç aldık çok keyifli ve çok güzel bir araba. tsi da alsan tdi da alsan memnun kalırsın. bir de tavsiyem benim kafam çok karışmıştı, herkesin görüşü kendinedir bunu unutma, herkesi dinle ama gönlünden geçeni al. ben öyle yaptım 1.2 diyen bana da çok oldu ama ben dizel tercih ettim. karar senin

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık 7000-8000 km. için dizel aldığınıza değmez. Performans açısından tatmin edici, yakıt açısından da benzinli bir motor olarak ciddi anlamda cimri bir araç. Ben de 1.2 tsi kullanıcısıyım ve bence motor yerine elegance pakete para vermeniz çok daha mantıklı.

Çevrimdışı gncozan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaş 1.2 motor o arabaya çok hantal yapiyor dedi bu konuda düşünceniz nedir?  yetmediğini düşünüyor o kasaya

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;487569
1 ay önce 1.6 tdi aldım, inanılmaz haz veren bir araç o torku hissetmek çok hoş, 1.2 için de güzel şeyler duyuyorum ama ara ara hızlı ve seri kullanıcam az da yaksın dersen tdi, ama basmam sakin giderim dersen tsi. kim ne derse desin benzinin yanıcılığını ve bastığın zaman  1.2 olsun yada 2.0 olsun ne kadar çok yaktığını düşünerek karar ver.
bende bu ikilemde çok kaldım ve tdi aldım. eğer ara sıra seri kullanıyorum dersen emin ol benzinlide cebinden 2 kat para çıkar.

ben 1.6tdi elegance dsg,sunroof,koltuk ısıtma, anahtarsız çalıştırma,17'' jant denom, ve ahşap dekorlu araç aldık çok keyifli ve çok güzel bir araba. tsi da alsan tdi da alsan memnun kalırsın. bir de tavsiyem benim kafam çok karışmıştı, herkesin görüşü kendinedir bunu unutma, herkesi dinle ama gönlünden geçeni al. ben öyle yaptım 1.2 diyen bana da çok oldu ama ben dizel tercih ettim. karar senin

Benzinin yanıcılığı felan demişssinizde, Şehir içi ve Şehirlerarası km'de kaç kuruş yakıyorsunuz

Çevrimdışı Burakkayalık

• Vagkolik
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gncozan;487980
Bir arkadaş 1.2 motor o arabaya çok hantal yapiyor dedi bu konuda düşünceniz nedir?  yetmediğini düşünüyor o kasaya

Biz kullanmış insanlar olarak sana bilgilerimizi sunduk güzel kardeşim. Verilen 2 motor arasında çoğu arkadaşımız 1.2 TSI da hemfikir oldu.Hantal olma konusuna gelirsek karşılaştırdığımız motor 1.6 TDI olduğu için aralarındaki performans hakkında çok uçurumlar olduğunu söyleyemiyorum.(Ama yinede arada benzin farkı var). İçim rahat etsin diyorsan Temizinden A5 kasa 2011-2012 Elegance model 1.4 TSI (122hp) şiddetle öneririm. Sana Türkiye şartlarına göre çok yüksek bir performans sunar.:ok:

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gncozan;487980

Kime göre neye göre hantal? 0-100 hızlanması 10.3 sn. Kullanırken de hissettiriyor bunu zaten. Uzun yolda da ani hızlanmaları 5 ya da 6. viteste yaparsan hantal kalır tabi.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
ben başka bir yorum yapayım :) arkadaşlar 1.2 ve 1.6 tdi ile ilgili yeterince yorum yapmışlar.

aracı TDI aldığımdan beri uzun yol yolculuklarım arttı :) yılda 15 yaparım diye aldım arabayı yılda 22,5 ortalama oldu bile :)

ne olursa olsun gönlünüze yatanı alın...

Çevrimdışı tugruldurmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bence kesinlikle benzinli octavia. aşağıdaki linkte bir porgram yazdım. eğer eklenti olarak ekleyebilseydim daha kolay yükleyebilirdiniz ama bir türlü siteye ekleyemedim. benim yaptığım hesaba göre ve ocravianın sitesindeki bildirilen yakıt tüketimlerine göre başta verilen 10.000 liralık fark 60.000 km de bile kapanmıyor. programı indirin ve sizde bakabilrisiniz. veri giriş bölümünden verileri değiştirebilirsiniz.

http://turbobit.net/fo3lpsfjwq9o.html

Çevrimdışı tugruldurmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim tek merak ettiğim forumlarda arkadan kayma eğilimden bahsediliyor. 2014 kasalarda bu durum varmı. jetta ile karşılaştırırsak bu konuda bir bilgisi olan var mı. yok sa abartımı...

Çevrimdışı tugruldurmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
......
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2014, 20:47:22 Gönderen: tugruldurmaz »

Çevrimdışı tugruldurmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
......
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2014, 20:47:37 Gönderen: tugruldurmaz »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Objektif bir karşılaştırma için fabrika tüketim değerleri üzerinden hesap yapmaniz son derece anlaşılır. Ancak, şehirdışında hizınız yükseldikçe benzinlinin tüketim değeri sapması dizele göre fazla olacaktır. Diğer taraftan, şehir içinde koşullar ne kadar kötüleşirse yine benzinlideki tüketim sapması dizele göre fazla olacaktır.

TSI motor "ucu açık müzakere süreci" gibidir, masaya oturduğunuzdaki durum ile kalktığınız durum çok farklı olabilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugruldurmaz;488034
benim tek merak ettiğim forumlarda arkadan kayma eğilimden bahsediliyor. 2014 kasalarda bu durum varmı. jetta ile karşılaştırırsak bu konuda bir bilgisi olan var mı. yok sa abartımı...

Aracı çok zorlarsanız evet arkasını bırakma eğilimi var, ama ESP hemen devreye giriyor, siz toplayamazsanız da kendisi topluyor, ayrıca arkadan kayması, önden kaymasından daha güvenli, ufak bir kontra ile arkayı hemen toplayabilirsiniz.

Çevrimdışı gkn81

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tsı motordan uzak durun çok benzin yakar yokuşlarda ise dizelin performansını asla vermez zaten uğraşırsanız benzini 2 katı yakar