škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimadan gelen ıslık benzeri ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Islık sesi sırasında aldığım bir ses kaydını paylaştım. Dikkatli dinlerseniz, yazın geceleri öten cırcır böceği tarzında bir ses var :) Bu A/C açık iken geliyor. Sizce normal mi? Burada benzer sorunu yaşadığını belirten arkadaşlardan gelen ses de aynı mı?

https://drive.google.com/open?id=1DnKexX4v3SjdXy7jCznKLYQ4J6eOO0cX

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kompresör değişimi icin bugün araci servise teslim ettik gelişmelerden haberdar ederim

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;634864
Kompresör değişimi icin bugün araci servise teslim ettik gelişmelerden haberdar ederim

Bahsettiğiniz ses, yukarıda benim paylaştığım ses kaydındaki ile aynı mı? Eğer aynı ise ve olumlu sonuç alırsanız ben de servisten değişim talep edebilirim.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;634865
Bahsettiğiniz ses, yukarıda benim paylaştığım ses kaydındaki ile aynı mı? Eğer aynı ise ve olumlu sonuç alırsanız ben de servisten değişim talep edebilirim.

Bizdeki ses bildiğin sürekli vizlama şeklinde

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyla ilgili son gelişmeyi başka bir başlıkta paylaştım: http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=636500&postcount=28

Özet geçmek gerekirse, 1.0 TSI'larda bulunan bir kompresör markasında genel olarak bu ses problemi görülebiliyormuş. Servislere bilgisi de gelmiş. Kompresör değişimi yapılacak.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Aracımın klima kompresör değişimi yapıldı. Bahsettiğim ses kesildi. Soğutma performansında da herhangi bir sıkıntı yok.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;632873
Selamlar arkadaşlar,

Fabia 1.0 TSI aracımın klimasından, özellikle düşük fan devirlerinde ıslık benzeri tiz bir ses geliyor. Forumda eski dönemde açılmış klimadan gelen ses üzerine bir konu vardı ancak üzerine çok bir konuşma olmamış. Hortlatmak istemedim. O sebeple bu konuyu açıyorum.

Cumartesi günü hız sabitleyici taktırmak amacıyla servise gideceğim. Bu konuyu da göstereceğim. Sonucu sizlerle de paylaşırım. Sizin yorumlarınız nedir? Sebep ne olabilir?
merhaba
hocam size zahmet gittiğinizde sorarmısınız 1.0 mpi motor olan fabia 3 araclara da hız sabitleyici takabiliyormuyuz? ben kendi şehrimdeki servise sordugumda bana olmaz dediler şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam ben servise gideli baya oldu , konu biraz eski :) Son durumu belirtmek adına mesajı yazmıştım. İnşallah bir sonraki periyodik bakıma kadar servise yolum düşmez :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Islık sesi bende de çıkıyor cuma cumartesi biraz gezelim dedik ıslık sesi mevcut çok rahatsız etmiyor ama var yani ben burdayım diyor.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637469
Islık sesi bende de çıkıyor cuma cumartesi biraz gezelim dedik ıslık sesi mevcut çok rahatsız etmiyor ama var yani ben burdayım diyor.

Simdi bu sebebden dolayi erya servisindeyim fabrikayla gorusmusler birniki incelleme yapin demis geeen hafta cagirdiklarinda degisecek komporosor dedi simdi ise bir iki inceleme olmadi degisim yapilacak deniliyor

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637469

Hocam bende de var. Birlikte gidelim servise, aynı işlem yapılacaktır zaten. Birlikten kuvvet doğar hesabı. :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;637487
Hocam bende de var. Birlikte gidelim servise, aynı işlem yapılacaktır zaten. Birlikten kuvvet doğar hesabı. :)

Ben bizim ekibe de söyliyim de asalı basalım :) Servistekileri bi arim  bakalım ne diyolar.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637490
Ben bizim ekibe de söyliyim de asalı basalım :) Servistekileri bi arim  bakalım ne diyolar.

Servisle görüşebildiniz mi?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;637571
Servisle görüşebildiniz mi?

görüştümde getir aracı bakalım dedi

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;637583
görüştümde getir aracı bakalım dedi